Kieran Culkin przyleci do Polski. Gwiazdor „Sukcesji” zagra w filmie Jessego Eisenberga

Kieran Culkin potwierdził, że przyjął rolę w filmie „The Real Pain”. Za kamerą stanie Jesse Eisenberg, który od dawna nie kryje swoich związków z Polską. Aktor znany z „The Social Network”, „Zakochanych w Rzymie” czy „Iluzji” ma żydowskie korzenie, a jego bliscy wywodzili się z terenów Polski i Ukrainy. Na ekran przeniesie historię dwóch kuzynów, Benjima i Davida. Krewni odnawiają kontakt, gdy dociera do nich wiadomość o śmierci babci. Smutna informacja skłania ich do zaplanowania podróży do Polski, aby zmierzyć się ze wspomnieniem Holocaustu. Reżyser opowiedział więcej o swoim pomyśle na łamach magazynu Screen. Zapowiedział, że produkcja będzie miała „słodko-gorzki wydźwięk”. Na pierwszym planie znajdzie się „zabawny i napięty” związek mężczyzn, a w tle odżywać będą dramatyczne wydarzenia z przeszłości.

„Chcę zadać pytanie, czy współczesny ból jest uzasadniony w obliczu prawdziwej historycznej traumy” – tłumaczy Eisenberg.

Aktor już w marcu wylądował w Polsce, aby przygotować się do realizacji filmu. Niedawno był też gościem Międzynarodowego Festiwalu MasterCard OffCamera w Krakowie. Kieran Culkin zdradził, że także szykuje się do przyjazdu do Polski. Na antenie stacji TVN przyznał, że będzie to jego pierwsza wizyta w naszym kraju i bardzo cieszy się z wyjazdu. Aktor, którego lada moment zobaczymy w finałowym odcinku „Sukcesji”, ujawnił również, które miasta staną się plenerem dla hollywoodzkiej produkcji. „Mamy jeden dzień zdjęciowy w Nowym Jorku, a później całość będziemy kręcić w Polsce. Na pewno będziemy w Warszawie, Krakowie i jeszcze w dwóch innych miastach” – usłyszeli widzowie programu „Co za tydzień”. Wiadomo też, że droga bohaterów zakończy się w Krasnymstawie, gdzie przed wojną mieszkała rodzina Eisenberga. 

„The Real Pain” – trwa nabór statystów do filmu

Pierwszy klaps padnie w Lublinie za kilka tygodni. Ratusz poinformował, że trwają poszukiwania statystów w każdym wieku, którzy pokażą się w kadrze obok hollywoodzkich aktorów. Władze miasta proszą chętnych o przesłanie wiadomości mailowej na adres film@sceneria.com.pl. Mail powinien zawierać imię, nazwisko, wiek oraz fotografie przedstawiające twarz i całą sylwetkę. W tytule należy wpisać „BAZA”. 

Najlepsze filmy drogi, które od lat nas inspirują. 10 produkcji z motywem podróży, które trzeba znać >>

Co jeszcze wiemy o nadchodzącej produkcji? W komunikacie prasowym opublikowanym na stronie miasta czytamy, że „The Real Pain” będzie miał strukturę filmu drogi. Postacie „odwiedzają niektóre z ważnych polskich obiektów kulturalnych i historycznych, w większości zlokalizowanych w Lublinie”. Współproducentem filmu jest firma Extreme Emotions stojąca za produkcjami takimi jak „Ida” i „Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego, „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego oraz „Inland Empire” Davida Lyncha. Produkcja jest wspierana przez Lubelski Fundusz Filmowy.