Kevin Spacey oskarżony o molestowanie

63-latek kręcił szósty i ostatni sezon serialu "House of Cards", kiedy Buzzfeed opublikował artykuł, w którym oskarżył aktora o molestowanie w latach 80. wówczas 14-letniego Anthony'ego Rappa. Chwilę później CNN opublikował informacje dotyczące ośmiu anonimowych członków ekipy "House of Cards", którzy stawiali Spcey'emu zarzuty seksualnego napastowania, w tym prób łapania ich za kroczę. 

Reakcja twórców "House of Cards" na oskarżenia 

Kevin Spacey został natychmiastowo zwolniony. Twórcy serialu ponieśli ogromne straty, ponieważ scenariusz wymagał poważnych poprawek, a co za tym idzie ostatni  sezon serialu został skrócony z trzynastu do ośmiu odcinków, aby dotrzymać terminów. W ramach strat finansowych poniesionych przez MRC, producenta serialu, aktor musiał zapłacić 31 milionów kary. za niedotrzymanie warunków umowy zawartej z produkcją. 

Działanie Netflix (kara), było spowodowane zachowaniem pozwanego, a z powodu zachowania, które stanowiło naruszenie umowy, (MRC) poniosło wydatki. Ze względu na to wyrok (dotyczący kary) nie może zostać uznany za irracjonalny – powiedział sędzia Recana

 Tym samym Kevin Spacey nie zdołał uniknąć płacenia kary 31 milionów dolarów, na którą składa się 29,5 miliona dolarów odszkodowania, 1,2 miliona opłat sądowych oraz 235 707 kosztów MRC.