Niezależnie od tego, czy darzymy ich sympatią, a zamiast zwyczajowego „dzień dobry” mówimy „rise and shine”, czy nigdy nie zatrzymaliśmy wzroku na rodzinnym reality show, wszyscy musimy przyznać, że Kardashianowie są jedną z najsłynniejszych rodzin na świecie. Przedsiębiorcze siostry dowodzone przez ambitną momagerkę wyznaczają trendy w rozrywce, urodzie i modzie. W tej ostatniej dziedzinie prym wiedzie Kendall Jenner. 27-latka od lat chodzi po wybiegach głównych stolic mody, współpracuje z topowymi projektantami i inspiruje dziewczyny swoimi bezbłędnymi stylizacjami. Przykłady? Zimą ściągnęłyśmy od niej puchowe bomberki, a wiosnę przechodzimy w jej ulubionych butach. Niestety duża popularność wiąże się nie tylko z okrzykami zachwytu. Bywa, że supermodelka zbiera baty za retuszowanie zdjęć i... zmysłowe kreacje. Kalifornijka chętnie sięga po półprzezroczyste sheer dresses, które na pierwszym planie stawiają jej wyrzeźbioną sylwetkę. Jednak nie wszystkim podoba się jej beztroskie podejście do eksponowania ciała. Przeciwnicy stylu gwiazdy zabrali głos pod jej najnowszym postem. Jak można było się spodziewać, zamiast rzeczowej krytyki dali pierwszorzędny popis mizoginii.

Kendall Jenner krytykowana za zdjęcia w prześwitującej sukience. Komentarze internautów są druzgocące

Co dokładnie wywołało szokującą reakcję internautów? Kendall Jenner postanowiła pochwalić się na Instagramie efektami sesji zdjęciowej dla luksusowego sklepu internetowego FWRD. Nie ma w tym nic dziwnego, bo od września 2021 roku zajmuje stanowisko dyrektorki kreatywnej marki. Przed obiektywem zapozowała w obcisłej prześwitującej sukience. Pod postem szybko zaroiło się od negatywnych wypowiedzi. Hejterzy uznali, że tego typu treści powinny być wyświetlane jedynie dorosłym użytkownikom i sugerowali, że jest to strój odpowiedni dla pracownicy seksualnej. Na tym uprzedzenia się nie kończą. „Nawet aktorka z filmów pornograficznych nie zdobyłaby się na coś takiego” – czytamy. „Już pokazałaś nam wszystko, jaki sens ma wkładanie jakichkolwiek ubrań?”.

Khloé Kardashian zuchwale odpowiada na komentarz hejtera uderzającego w jej wygląd. „Nie tęsknisz za swoją starą twarzą?” >>

Obok zarzutów o bezwstydność i żądzę atencji nie zabrakło też głosów wsparcia. „Ona kocha swoje ciało, jeśli chce, to niech udostępnia takie zdjęcia, wygląda świetnie. Nie potrzebuje waszej zgody przed publikacją” – bronili jej fani. „Dlaczego jesteście tacy podli? Wiele modelek tak robi. To, co ma na sobie, nie świadczy w żaden sposób o tym, czy ma do siebie szacunek. Zostawcie ją w spokoju”.

Kendall Jenner nie zdecydowała się na skomentowanie prób dyskredytowania i zawstydzenia przez użytkowników mediów społecznościowych. Jednak w przeszłości zabierała już głos w podobnych sytuacjach. Kiedy jeden z użytkowników Twittera złośliwie zauważył, że zawodnicy NBA „przekazują między sobą modelkę” – gwiazda spotykała się z kilkoma znanymi koszykarzami – ta odparła, że sama decyduje o tym, z kim aktualnie się umawia. Myślicie, że tym razem pokusi się o zbliżoną odpowiedź?