Loafersy: trendy 2021

Odkąd marka Gucci rozkochała świat w swoich eleganckich butach ze złotą sprzączką przypominającą końską uzdę (fun fuct: do dziś kojarzona z marką estetyka jeździecka nie ma nic wspólnego z autentyczną historią rodziny Guccich. Chociaż niemalże od samego początku za ich znak firmowy robiły metalowe elementy w kształcie połączonych strzemion i wędzideł, a sklepowe witryny zdobiły siodła i inne akcesoria rymarskie sugerujące głęboko zakorzenione rodzinne tradycje, był to jedynie wyjątkowo udany zabieg marketingowy), loafersy  wracają na światowe wybiegi jak bumerang. Ostatnie miesiące należą do tych w wydaniu chunky, czyli masywne formy na grubej, wizualnie ciężkiej podeszwie (nierzadko na architektonicznie zarysowanym traktorze). Nosiły takie modelki z pokazów Versace, Tod’s, Simone Rocha czy JW Anderson.  

Simone Rocha/JW Anderson/Tod's / Imaxtree

W sezonie jesień-zima 2021/2022 „in” są jednak nie tylko loafersy. Eleganckie płaskie podeszwy mają teraz swój najlepszy czas. W najważniejszych trendach przewijają się jeszcze między innymi skórzane oficerki i sznurowane Oxfordy zainspirowane męską klasyką. Na ich punkcie zwariowali zresztą nie tylko projektanci, ale i najbardziej stylowe it-girls. 

Trendy jesień-zima 2021/2022: modne buty. To dla tych botków, kozaków, trzewików i pantofelków stracimy głowę w nowym sezonie>>

Kendall Jenner i Katie Holmes w modnych loafersach z popularnej sieciówki obuwniczej 

Kendall Jenner i Katie Holmes, które regularnie pojawiają się na łamach branżowych serwisów i magazynów, zdecydowały się nie tylko na ten sam trend, ale dokładnie ten sam model czarnych loafersów. Dziewczyny noszą go regularnie już od stycznia 2021: do garniturowych spodni i krótkich sweterkowych topów (100% Kendall w Kendall) albo jeansów i długich i płaszczy. 

Kendall Jenner / Getty Images

Katie Holmes / Getty Images

Katie Holmes / Getty Images

Buty ze zdjęć to projekt szwedzkiej sieciówki obuwniczej Vagabond. Znajdziecie go stacjonarnie w wybranych galeriach handlowych oraz w sieci pod nazwą Cosmo. Są absolutnie ponadczasowe, wykonane z naturalnej skóry i świetnie uszyte. To nie koniec dobrych wieści – Modivo właśnie przeceniło ten model o prawie 30%! 

Wasz rozmiar zniknął ze strony? A może po prostu przed podjęciem decyzji chciałybyście rozejrzeć się wśród alternatyw? Przybywamy z pomocą! Poniżej czeka na was lista podobnych loafersów z aktualnej oferty polskich i zagranicznych marek.