Z drugiej strony nie powinno nas to dziwić, bo aktor już dawno udowodnił, że kariera filmowa to dla niego za mało. Keanu Reeves ma na koncie nie tylko hity kinowe, ale również książki (razem ze swoją partnerką Alexandrą Grant założyli wydawnictwo X Artists’ Books), co więcej, "wystąpi" też w grze Cyberpunk 2077 od CD Projekt Red. Teraz się okazuje, że gwiazdor pracuje nad... komiksem!

Keanu Reeves ma swój komiks! Główny bohater do złudzenia przypomina aktora

Komiks "BRZRKR" skupi się na historii wojownika, a całość inspirowana jest nordyckim berserkiem. Jak możemy przeczytać na Wikipedii, "wikinga będącego berserkiem ogarniał szał walki, który dodawał mu nadludzkiej siły." Nieśmiertelny wojownik będzie chciał poznać prawdę o sobie, dlatego nawiązuje współpracę z amerykańskim rządem. Podobno aktor od dawna chciał stworzyć historię o synie boga wojny, co więcej, jeśli spojrzycie na pierwsze zdjęcia, to odrazu zauważycie, że postać jest wzorowana właśnie na Keanu. Reevesa wspierają: Matt Kindt (Folklords), Alessandro Vitti (pracował przy wielu wydawnictwach o superbohaterach od Marvela), Bill Crabtree (Invincible, The Sixth Gun), Clem Robins (Hellboy).

Nakładem BOOM! Studios powstanie 12 numerów, a premiera pierwszego nastąpi już w październiku tego roku. USA Today ujawniło, że będzie to komiks pełen przemocy, a sam aktor chciałby, żeby "BRZRKR" został szybko przeniesiony na ekrany kin, na dodatek, nie miałby nic przeciwko temu, żeby wcielić się w głównego bohatera.