Gdy sprawdzamy swój horoskop, kierujemy się swoim znakiem zodiaku słońca. W końcu ten znak królował na niebie w dniu, w którym przyszliśmy na świat. Przewodzi nam on również w sprawdzaniu kosmicznej zgodności z drugą połówką. Jednak astrologia to dziedzina, która drąży głębiej oraz skupia się szczegółach. W rzeczywistości masz 3 znaki zodiaku decydujące o twojej osobowości. Znak słoneczny, księżycowy i znak wschodzący to tzw. Wielka Trójka Zodiakalna, z jaką powinnaś świadomie się zapoznać. 

Wielka Trójka Zodiakalna to twój znak zodiaku słońca i księżyca oraz istotny dla ciebie znak wschodzący. 

Te trzy znaki zodiaku są bardzo ważne w twoim wykresie urodzeniowym. Symbolicznie dzielą cię na trzy części, które połączone w jedność tworzą twój charakter.  Słońce reprezentuje rdzeń ciebie, a księżyc to twoja emocjonalna jaźń. Znak wschodzący ujawnia jaką osobą jesteś w świecie zewnętrznym. Kiedy poznajesz kogoś nowego, najpierw masz do czynienia z jego znakiem wschodzącym. Dopiero gdy pogłębiasz waszą znajomość, odkrywasz kolejne warstwy tej osoby. Jeśli chcesz mieć lepszy wgląd w czyjąś osobowość, zamiast spytać o znak Słońca, poproś o Wielką Trójkę. Porównywanie waszych znaków zodiaku wiele was o sobie nauczy. 

Znak zodiaku słoneczny - rdzeń osobowości

W podstawowej astrologii to znaki słoneczne są najbardziej znaną częścią wykresu urodzenia. Wystarczy znać datę, w której ktoś przyszedł na świat, żeby określić jego znak zodiaku. Jednak zagłębienie się w tę starożytną mądrość pozwala odkryć, że to nie wszystko. Czy zatem zgadzasz się ze swoim horoskopem? A może czujesz, że nie czytasz o sobie?

Słońce to nasze ego i wola. Pokazuje, co nas motywuje i napędza do osiągnięcia życiowego sukcesu.

Znak Słońca uważa się za rdzeń osobowości. Oto symbol naszej witalnej siły, ducha, intelektu i tożsamości. Słońce oświetla nasze życia. Bez niego przestalibyśmy istnieć. Twój znak słoneczny rządzi twoim ego oraz kreatywnością, witalnością czy motywacją, która cię napędza. Decyduje o celach twojego życia i wielkim planie, jaki realizujesz. Wskazuje na twoje wrodzone talenty. Znak słońca w astrologii jest uważany za naszą najwyższą samoekspresję. Jego umieszczenie na wykresie urodzenia to twoja wskazówka, jak wyrażać siebie. Podejmij pracę nad swoją jasną stroną, aby czerpać korzyści ze swojego blasku. 

Znak zodiaku księżycowy - twoja ciemna strona

Księżyc to bogini nocy, która wpływa na nasze emocje. Rządzi wszystkim, co kryje się w cieniu, czyli intymniejszą, zakrytą częścią nas. Aby znaleźć swój znak księżyca, będziesz potrzebować swojej daty urodzenia, roku oraz dokładnej godziny, w jakiej przyszłaś na świat. Ważna jest także strefa czasowa, czyli miejsce, w którym to się wydarzyło. Kiedy już zdobędziesz wszystkie informacje, możesz skonsultować się z astrologiem lub skorzystać z internetowego kalkulatora znaków księżyca. W ten sposób poznasz swoje księżycowe, uwrażliwione "ja". Znak księżyca - jak sprawdzić? >>

Znak księżycowy wiąże się z tajemnicą, mrokiem, uczuciami i sposobem, w jaki reagujemy na miłość.

Symbolem księżyca w astrologii jest matka. To ciało niebieskie nieodłącznie wiąże się z naszymi uczuciami, troskami, pragnieniami oraz nostalgią nad przeszłością. Wszystkim, czego nie pokazujemy innym. Każdym sekretem skrzętnie trzymanym w sobie. Luna zarządza mrocznymi częściami osobowości, które mogą widzieć tylko najbliżsi nam ludzie. Decyduje również o tym, jak okazujemy miłość i w jaki sposób wyrażamy emocje. Nic dziwnego, że co miesiąc odczuwamy ją inaczej. Pełnia czy nów zmieniają swoje wibracje w zależności od znaków zodiaku, w których przebywają w danej fazie. Przykładowo, gdy na niebie błyszczy Księżyc w Baranie, emocje zawsze biorą górę. 

Znak wschodzący - ty w oczach innych

Twój znak wschodzący, czyli ascendent, rządzi pierwszym domem astrologicznym znajdującym się na twoim wykresie urodzenia. Jest ważnym punktem, który symbolizuje połączenie ciała i ducha. W astrologii wschodzący znak zodiaku pojawia się na horyzoncie w momencie narodzin, gdy bierzemy swój pierwszy oddech. Jednak w przeciwieństwie do znaku słonecznego czy księżycowego, nie jest związany z planetą ani światłem. Ascendent to punkt, w którym niebo styka się z ziemią i określa się go na podstawie umiejscowienia słońca w danej chwili. To moment, w jakim dany znak zodiaku "wschodzi" na niebie, a trwa to bardzo krótko. Aby znaleźć swój znak wschodzący, będziesz potrzebować dokładnej daty urodzenia, czasu i miejsca, w którym przyszłaś na świat, ponieważ znaki wschodzące zmieniają się mniej więcej co dwie godziny. Oznacza to, że nawet osoby urodzone dokładnie tego samego dnia, mogą mieć różne znaki wschodzące. Znajdź swój akt urodzenia lub napisz do mamy, a następnie skonsultuj się z astrologiem lub skorzystaj z internetowego kalkulatora, żeby dowiedzieć się, jaki jest twój. Znak wschodzący - jak obliczyć? >>

Chociaż twój znak słońca odgrywa dużą rolę, to znak wschodzący jest tym, co widzą inni na pierwszy rzut oka. 

Wschodzący znak zodiaku symbolizuje części ciebie, jakie pojawiają się na poziomie powierzchni. Tłumacząc prościej, to twój wygląd zewnętrzny, pierwsze wrażenie, jakie robisz na innych, sposób komunikacji i twoje ogólne zachowanie. Reprezentuje ciało, jego wygląd i osobowość - przynajmniej na pierwszy rzut oka. Może się okazać, że wyglądasz lub ubierasz się w zgodzie ze swoim znakiem wschodzącym, a nie znakiem słońca. Możesz też mieć maskę, którą nosisz, gdy spotykasz kogoś po raz pierwszy, aby chronić twoje wewnętrzne księżycowe "ja”. Acendent to także cenna wskazówka dotycząca sposobu adaptacji do nowego otoczenia.

Znak wschodzący jest maską, którą nosisz na zewnątrz, aby chronić swój świat wewnętrzny. 

Znasz swoje 3 znaki zodiaku - co teraz?

Całkowite rozpracowanie unikalnego wykresu urodzenia może zająć ci nawet całe życie. Kombinacja planet, znaków zodiaku, zjawisk, faz księżyca i połączeń kosmicznych w twoim dniu narodzin jest nieskończona. Astrologia pomaga nam jednak zrozumieć najważniejsze punkty na zodiakalnej mapie. Skonsultowanie się z profesjonalnym astrologiem, który da ci kompleksowe spojrzenie na twój wykres. Dodatkowo pomogą ci w tym astro aplikacje czy internetowe kalkulatory. Korzystaj z intuicji i mocy swojej Wielkiej Trójki, żeby dać sobie solidne podstawy do dalszych analiz. Dzięki temu lepiej poznasz swoje duchowe "ja" lub osoby, które odgrywają ważne role w twoim życiu.

Księżyc w znakach zodiaku - co oznacza w każdym z nich? >>