Wokalistka zespołu HEY, kompozytorka i osobowość medialna w jednym wraca z nową książką "Powrót z Bambuko". To druga publikacja autorki, w 2018 roku debiutowała "A ja żem jej powiedziała..." zbiorem krótkich ilustrowanych tekstów opisujących rzeczywistość z przymrużeniem oka. 

O czym jest "Powrót z Bambuko"? Jak czytamy na stronie wydawnictwa Wielka Litera, Nosowska dzieli się kilkoma lekcjami, jakie dostała od życia i wytrwale tropi absurdy, którymi karmią nas "autorytety".

Polecam Wam cudowną formułkę na lęk przed tym, co ludzie powiedzą, a brzmi ona: I co z tego? Nic z tego. Za każdym razem okazuje się, że nic z tego. Oni będą gadać – to pewne. Będą gadać tyle, ile trzeba, by się nasycić – nie dłużej. Chodzi o to, by własnym zaangażowaniem nie spowodować, że monolog zamieni się w dialog. Nie wahajcie się użyć własnego życia, by żyć, jak Wam się podoba - mówi o nowej książce  Katarzyna Nosowska.

Fragment książki "Powrót z Bambuko":

"Ty, który to czytasz, wiedz, że ja wiem, kim jesteś, czuję cię przez skórę, czuję twoje spojrzenie, znam słowa, jakie wypowiadasz i myśli, które myślisz. Jestem tobą, a ty jesteś mną, jesteśmy sobą nawzajem. Za chwilę znów damy się porwać życiu, pozwolimy napełnić się strachem, zapragniemy kupić wszystko, co jest do kupienia, przekonać do swoich prawd resztę świata, zapłaczemy z rozpaczy, że ktoś nas opuścił, coś nam odebrał, opęta nas chęć zemsty, wylegniemy na ulice, żądając wolności, wskażemy winnych naszego nieszczęścia… Kiedy tak się stanie, a ty pierwszy odzyskasz przytomność, zawołaj mnie przez moje warstwy. Wołaj dopóty, dopóki nie wrócę do siebie, do ciebie, do ciszy."

Oficjalna premiera "Powrotu z Bambuko" odbędzie się 16 września, ale już uruchomiono przedsprzedaż książki w wersji podstawowej - w miękkiej oprawie. Do kupienia jest także wydanie specjalne w twardej oprawie z pięcioma kartami z pięknymi grafikami autorstwa ilustratorki - Izabeli Kaczmarek-Szurek / Formallina Illustration.