Kamienie a znaki zodiaku

Szczęśliwe kamienie dla znaków zodiaku pomagają utrzymać harmonię pomiędzy pozytywnymi i negatywnymi cechami poszczególnych znaków, zapewniając ich właścicielom pogodę ducha oraz jasność umysłu. Pomagają opanować temperament, nie zmieniając jednocześnie naszego naturalnego usposobienia. Jak wybrać odpowiedni kruszec wspomagający? Oto znaki zodiaku i kamienie im przypisane:

Baran – hematyt i jaspis

Zodiakalny Baran jest śmiały, zdecydowany i szczery – świetnie wspomogą go więc kamienie wpływające na wytrwałość i duchową siłę. Przykładem jest hematyt, podtrzymujący na duchu i zapewniający motywację, a także turmalin, usprawniający dążenie do największych życiowych celów. Inną grupą minerałów wskazanych dla Barana są te pomagające w walce z naturalnymi wadami tego znaku – impulsywnością i niecierpliwością. Najlepszym przykładem okazuje się jaspis, wspierający cierpliwość i rozwagę.

Byk – kwarc różowy i szmaragd

Osoby urodzone pod znakiem Byka odznaczają się dużą cierpliwością, wytrwałością i mądrością życiową. Są jednak uparte i zaborcze – w zharmonizowaniu tych negatywnych cech pomaga kwarc różowy, ujawniający wrażliwą i zdolną do ustępstw stronę osobowości. Dla zakochanych Byków zaleca się też szmaragd, pogłębiający miłość w sercu i życiowe spełnienie.

Bliźnięta – ametyst i onyks

Bliźnięta są zaangażowane w wiele spraw jednocześnie, w wyniku czego wiecznie rozmyślają i rzadko kiedy odczuwają spokój. Zdarza się, że są szczęśliwe i smutne w jednym momencie lub ich nastroje zmieniają się w kilka chwil, ponadto łatwo tracą zapał. Najczęściej wybierany kamień ochronny wspomagający Bliźnięta to ametyst, bo usprawnia zdolność do medytacji i utrzymania jasności umysłu.. Podobne działanie wykazuje onyks, harmonizujący duszę i uwalniający od wewnętrznych blokad.

Rak – koral i opal

Osoby spod znaku Raka cechują się dużą wrażliwością, co wpływa na ich życie dwojako. Raki są wprawdzie niezwykle empatyczne i nawiązują solidne, długotrwałe relacje – są jednak strachliwe i skore do rozpamiętywania błędów z przeszłości. Tym Rakom, które boją się zmian w życiu, zaleca się noszenie przy sobie talizmanu z koralu: ten kamień poprawia zdolność dopasowywania się do zmian. Dla tych, którzy zamartwiają się przeszłością i boją się rozwoju, najlepszy okaże się opal, wspierający żywotność i myślenie o teraźniejszości – a nie o tym, co minęło.

Lew – tygrysie oko i topaz

Lwy uwielbiają być w centrum uwagi i są świetnymi przyjaciółmi. Często zdarza im się jednak przewodzić i usilnie przekonywać innych o słuszności ich zdania. Idealnym kamieniem dla nich jest tygrysie oko, wspomagające obiektywizm i dostrzeganie własnych błędów. Topaz wspomoże z kolei te z Lwów, które szybko popadają w rutynę i mają problem z cieszeniem się z małych rzeczy.

Panna – cytryn i sodalit

Panny są altruistami, zdolnymi do pomocy innym w każdej sytuacji. Lubią żyć według ustalonego wcześniej planu i nie przeszkadza im rutyna i obowiązki – w ich życiu brakuje jednak nutki emocji. Dla Panien pragnących nowych doznań poleca się cytryn, otwierający umysł na nowe ścieżki rozwoju osobistego. Z kolei te Panny, które pragną wzmocnienia altruizmu przy jednoczesnym zachowaniu zdrowego rozsądku, powinny wybrać sodalit.

Waga – kunzyt i jaspis

Osoby spod znaku Wagi dążą do harmonii, spokoju i kierują się intuicją. Dzięki dobrze rozwiniętej kreatywności są świetnymi artystami. Niestety – bywają niestałe w uczuciach i szybko zaczynają odczuwać rutynę w relacjach. Wagom z problemami w miłości zaleca się wybrać kunzyt na swój kamień ochronny – ten minerał pomaga w czerpaniu radości z czasu spędzanego z ukochaną osobą. Jaspis wspomaga z kolei realizowanie celów, wspierając wewnętrzną siłę i zapewniając dozę samozaparcia.

Skorpion – malachit i hematyt

Skorpiony są znane z mocnych charakterów –  bywają wybuchowe i nieprzewidywalne. W opanowywaniu emocji pomoże im malachit – kamień o właściwościach uspakajających i uczących wyrozumiałości wobec siebie i świata. Dla Skorpionów z dużym bagażem doświadczeń życiowych polecany jest z kolei hematyt, kamień uczący wybaczania i wyciągania oczyszczających wniosków z dawnych błędów.

Strzelec – rubin i topaz

Strzelce są urodzonymi optymistami i ekstrawertykami. Lubią nawiązywać nowe znajomości i realizować marzenia – ich żywe dążenie do celu wspierają minerały takie, jak rubin – pobudza krążenie i skłania do działania. Dla Strzelców poszukujących spokoju i ustatkowania w życiu polecany jest też topaz, wnoszący do życia właściciela więcej porządku.

Koziorożec – kwarc dymny i kamień księżycowy

Koziorożce stąpają twardo po ziemi i z łatwością dystansują się i zachowują obiektywizm w trudnych czy niezręcznych chwilach. Są przy tym żądni sukcesu, przez co łatwo zatracają się w pracy czy obowiązkach, zapominając o drobnych przyjemnościach. Pomocny jest w tym przypadku kwarc dymny, otwierający umysł na nowe doznania i emocje. Podobne działanie wykazuje kamień księżycowy, który pomaga osobom zatwardziałym i zbyt poważnym.

Wodnik – agat i chalcedon

Wodniki odczuwają silną potrzebę decydowania o własnym losie – nie zgadzają się na to, aby inni nimi kierowali i narzucali im własne opinie. Są doskonałymi liderami, dążącymi do sprawiedliwości i wspólnego dobra. Najlepiej wspierają ich kamienie odpowiedzialne za usprawnianie komunikacji z innymi ludźmi – dzięki mocy minerałów takich jak agat czy chalcedon, łatwiej zawierają kompromisy i szybciej dogadują się z ludźmi o odmiennym zdaniu.

Ryby – turkus i akwamaryn

Do największych zalet Ryb zalicza się kreatywność i pracowitość – ich największym problem jest z kolei nadmierna wrażliwość i niska Doskonale wspomaga ich w tym turkus – minerał chroniący przed negatywnym wpływem codziennych niepowodzeń i przykrych doświadczeń. Pozytywny wpływ na nie ma także akwamaryn, zapewniający pogodę ducha i moc wewnętrzną.

Jak stosować szczęśliwe i ochronne kamienie?

Kamień ochronny wykazuje najlepsze działanie wtedy, kiedy nosimy go przy sobie – wbrew pozorom, nie musi jednak przylegać bezpośrednio do skóry. Oznacza to, że można nosić go nawet w torebce, spodniach czy portfelu.

Co z biżuterią? Jeśli chcesz wymownie połączyć zodiakalny symbol z wybranym kamieniem, doskonałym wyborem okaże się naszyjnik lub bransoletka ze znakiem zodiaku, ozdobiona wspomagającym cię minerałem. Jeśli jednak wolisz pozostawić fakt posiadania amuletu ochronnego w tajemnicy – zakup dyskretne kolczyki czy pierścionek z wybranym kamieniem.