Ostatnia pełnia tego lata wydarzy się już 2 września 2020 roku. W kalendarzu rolników to zjawisko nosi nazwę Księżyc Plonów, gdyż przyświeca porze żniw. Symbolizuje jesienną równonoc, kiedy lato zaczyna powolnie przetapiać się w jesienne złoto. Z kosmicznego punktu widzenia, ta pełnia odbywa się w znaku Ryb, rządzonym przez marzycielski żywioł wody. Lepiej przygotujmy się na falę emocji, która zapragnie wydostać się na zewnątrz. W astrologii comiesięczna praca z Księżycem przyśpiesza proces duchowej transformacji. Pomaga przepracować trudne emocje, zrobić postęp i zrozumieć sens bieżących spraw. Uczy, jak nawiązać głębszy kontakt z naturą oraz podążać za głosem intuicji. Pełnia sprzyja samodoskonaleniu oraz docenianiu życia "tu i teraz". Wnosi do codzienności magię, dzięki której potrafimy odkryć szczęście w prostocie.

Księżyc Plonów 2020 będzie najjaśniejszą ze wszystkich pełni. Warto pod wieczór wypatrywać jej na niebie już od godziny 7:23.

Pełnia Księżyca w Rybach - jakie ma znaczenie?

Księżyc w pełni jest czymś więcej niż czarującym, pięknym zjawiskiem, które rozświetla ciemną noc. Każdego miesiąca przemierza inny znak na kole zodiaku, mając nową historię do opowiedzenia. Astrolodzy traktują pełnię niczym "moment objawienia", nagrody, kulminacji i przemiany. Okrągły Srebrny Glob kończy cykl nowiu, oślepia swoim światłem, po czym zaczyna stopniowo przygasać, czemu towarzyszy intensywna energia. Pod jego wpływem my, istoty ziemskie, stajemy się niezwykle emocjonalne, czym łatwo możemy sprowokować wielki dramat. Podczas pełni Księżyca dochodzi do wrzenia - mroczne tajemnice wypływają na wierzch, a prawda w jakiś sposób wychodzi na jaw. Jednak nawet jeśli wydarzenia w jej trakcie będą chaotyczne i przytłaczające, nie zapominaj, by traktować każde z nich, jak cenną lekcję na drodze do twojej wewnętrznej transformacji. 

Ryby mówią: zapomnij o kontroli, puść wodze fantazji. Dostrój się do swojego wnętrza, by odkryć w nim swoje przyszłe powołanie.

Pełnia Księżyca we wrażliwych Rybach jest głęboko powiązana ze sferą duchową, empatią, współczuciem oraz światem fantazji. W jej trakcie odczujemy intensywne emocje zakorzenione w doświadczeniach z przeszłości. Mogą obudzić się w nas dawne lęki, czy też najskrytsze pragnienia. Jednak oderwane od ziemi Ryby lubią zniekształcać rzeczywistość wokół. Jeśli pod ich wpływem przypadkiem znajdziesz się na rozstaju dróg, skup się na faktach, zamiast bazować na swoich płytkich przypuszczeniach. W przeciwnym razie obierzesz kierunek, który zaprowadzi cię w ślepy zaułek. Ryby honorują miłość do bliźniego i zawsze pomagają nam zwalczyć granice oddzielające nas od naszych marzeń. Dają wskazówkę, jak wyciszyć ego, aby zacząć działać dla dobra ludzkości. Nie są obojętne na cudze uczucia. Nigdy nie stawiają siebie na podium. Pozwól, by ich dobra wibracja pokierowała twoimi wyborami.

Jeśli czujesz, że porywa cię prąd uczuć, pójdź za nim. Daj się ponieść swoim pomysłom i marzeniom.

Pełnia Księżyca w Rybach - co teraz zrobić?

Wrześniowa pełnia Księżyca w Rybach wystawi na próbę naszą cierpliwość. To sprawka Saturna (planety karmy oraz zahamowań), Plutona (planety transformacji) i Marsa (planety impulsywnych zachowań). Te ciała niebieskie rzucą cień na pozytywny przekaz znaku wody. Popchną nas do pokonania swoich granic. Z pewnością wywołają frustrację lub chęć, by wyrzucić z siebie wszystkie złe emocje. Losowe wydarzenia będą próbować przyspieszyć nasze wewnętrzne dorastanie. Może się zdarzyć, że w trakcie tej pełni będziemy zmuszeni stawić czoła swoim największym demonom. Czerp z chwili jasności, zanim wejdziesz w chaos. Zwróć uwagę na swoje myśli, uczucia czy perspektywę, z jaką spoglądasz na świat w tym czasie. Twoja intuicja podpowie ci, dokąd będziesz zmierzać w nadchodzących miesiącach. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć to zjawisko, sprawdź swój horoskop na pełnię Księżyca w Rybach >>

Swoje marzenia zrealizują ci, którzy wezmą pod uwagę dobro ludzi wokół. Ryby pływają w ławicach, toteż nigdy nie działają w imię własnych korzyści.