Równonoc jesienna odbędzie się na przełomie 22/23 września. To moment, w którym zamykamy rozdział lata i przewracamy stronę do jesieni. Znaki kardynalne, czyli Baran, Rak, Waga oraz Koziorożec, zawsze najbardziej odczuwają ów przejście. Dzieje się tak, ponieważ nowy sezon zaczyna się, gdy słońce wkracza do kardynalnego znaku Wagi. Przykładowo, w przesilenie wiosenne planeta światłości wchodzi do Barana. Początek lata to czas słońca w Raku, a wczesną zimą słońce grzeje w Koziorożcu. W astrologii znakami kardynalnymi są inicjatorzy, myślący przyszłościowo. Dzięki ich motywującej energii witamy zmiany z otwartymi ramionami. Na przełomie pór roku stajemy się gotowi na transformację, jaka ma zajść w naszych sercach. Przesilenie jesienne wpłynie także na Bliźnięta, jako, że to czas żywiołu powietrza oraz ekscytujących zmian. 

Równonoc jesienna - pełna prognoza >>

Równonoc jesienna: kto odczuje jej skutki?

Baran: doznasz ewolucji w relacjach

Jesienią słońce oświetli twój siódmy dom związków. Chcąc nie chcąc, skoncentrujesz się na swoich relacjach. Twoja aktywna, asertywna natura będzie mieć się dobrze podczas tego sezonu. Jednak Waga, która jest twoim przeciwieństwem, wprowadzi cię na nieznane terytorium. Ten znak zodiaku polega na partnerstwie i tworzeniu jedności z drugą osobą. Spuść z tonu. Odłóż na bok swoją chęć niezależności. Nadszedł czas na budowanie relacji opartych w głównej mierze na pracy zespołowej. Jesteś doceniania za swoją ambicję, lecz przyszłe sytuacje będą wymagać, abyś pozwoliła przejąć pałeczkę innym. Życiowa równowaga pojawia się wtedy, gdy masz na kim się oprzeć. Nie powinnaś robić wszystkiego w pojedynkę.

Bliźnięta: przeżyjesz romans

Twoja figlarna, beztroska natura ma się dobrze o tej porze roku. Sezon Wagi, czyli żywiołu powietrza, emanuje energią podobną do twojej. Ten okres zachęci cię do podjęcia romantycznych interakcji z innymi. Słońce podróżuje przez twój piąty dom intymności, dając ci ciekawe opcje na romans. Czas będzie sprzyjać dobrej zabawie, randkom czy nowym seks eksperymentom. Zaplanuj ekscytujące wycieczki lub wróć do aplikacji randkowych, aby zobaczyć, co tam na ciebie czeka. Zdziwisz się, z jaką łatwością poznasz kogoś, kto umili ci jesienne wieczory. Nie łudź się jednak na spotkanie swojej "miłości życia". Z tym należy jeszcze poczekać. 

Rak: zapuścisz korzenie

Po jesiennej równonocy możesz odczuwać chęć powrotu do czegoś znajomego. Pojawi się w tobie potrzeba spędzania większej ilości czasu w domu, najlepiej w otoczeniu najbliższych. Emocje opadną, pozostanie melancholia. O tej porze roku wycofasz się do swojej wrażliwej egzystencji. Otwórz swoje serce i wpuść do niego miłość do ludzi, którym ufasz, w miejscu, które dobrze znasz. Dobrze jest powrócić do swoich korzeni. One umacniają cię w tym, kim jesteś dzisiaj. W twoim życiu wydarzy się zmiana, jakiej początek sięga twojej przeszłości. 

Waga: zamanifestujesz swoje pragnienia

Sezon Wagi to dla ciebie korzystny czas rozwoju. Twoja społeczna, sympatyczna natura ściągnie na ciebie uwagę ze wszystkich stron. Przypomnij sobie o swojej wartości, która nie powinna być zależna od partnera. Zasługujesz na uznanie jako jednostka. Obdarz się miłością wobec samej siebie. Pewność i samoakceptacja przyciągną do ciebie wiele dobrych wibracji. Jeśli zbyt mocno angażowałaś się w drugą połówkę, teraz zacznij myśleć wyłącznie o sobie. Zbadaj rolę, jaką odgrywasz w swoim związku. Wpływaj na osoby, z którymi pracujesz. Masz szansę samodzielnie przekształcić swój los na bardziej obiecujący scenariusz. 

Koziorożec: poprawisz swoją pozycję

Równonoc jesienna na nowo obudzi w tobie pragnienie podboju świata. W końcu jesteś Koziorożcem, a ambicja leży u podstaw twojej istoty. Nowa pora roku zachęci cię do zdefiniowania swoich celów, zrozumienia nadchodzących wyzwań i zrobienia wszystkiego, aby dotrzeć do mety. Niech świat zobaczy, że dominujesz na profesjonalnej arenie. Zabłyśniesz tak jasno, jak tylko możesz. Oby to światło przedostało się do innych. Spodziewaj się, że jesienią zbierzesz żniwa wytężonej pracy w ostatnich miesiącach. Pojawiające się zmiany będą dla ciebie korzystne. Czas żywiołu powietrza na chwilę oderwie twoje stopy od ziemi, sprawiając, że poszerzysz swoją perspektywę.

Co przyniesie astrologiczny sezon Wagi? >>