Jakie są Bliźnięta?

Bliźnięta rodzą się pomiędzy 22 maja a 22 czerwca i są znakiem rządzonym przez żywioł powietrza. Osobniki te bywają zmienne jak wiatr, cechuje je wielka inteligencja oraz fakt, że na ogół myślą więcej niż czują. Nie zagłębiają się do środka. Badają to, co dzieje się na zewnątrz. Bardziej od sfery duchowej interesują je namacalne prawdy, jakie mogą przekazać innym. Ich wrodzoną misją jest bycie posłannikiem informacji, do czego mają ogromny talent. Rządzi nimi Merkury, planeta intelektu i komunikacji, której Bliźniaki zawdzięczają swoje zdolności mówcze. Przy stopach mają za to niewidzialne skrzydełka unoszące je tam, gdzie dusza zapragnie. Podróże są po prostu wpisane w ich życiorys. Nie znoszą rutyny czy powtarzania utartych schematów. Żyją na przekór przyjętym konwencjom. 

Ciekawość świata czyni Bliźnięta wspaniałymi ludźmi, którzy godzinami zabawiają towarzystwo. Pochłaniają cudzą wiedzę jak gąbka, po to, aby przekazać ją dalej. Uwielbiają przy tym gestykulować, a buzia zazwyczaj im się nie zamyka. Znane ze swojego zdolnego języka, potrafią dawać cięte riposty i...rozpuszczać plotki na cudzy temat. Kiedy się doigrają, unikają konfrontacji lub wzbudzają litość w drugiej osobie. Każda zła rzecz uchodzi im na sucho. Same nie przyznają się do swoich błędów, bo nie są one dla nich powodem do zadumy. Łatwiej wchodzą w przyjaźnie niż związki. Niestety nie budują trwałych relacji. Szybko się nudzą. Po kilku miesiącach znajomości zaczynają poszukiwać nowego kompana, który będzie dla nich niczym nieodkryty ląd. W astrologii Bliźnięta, jako trzeci znak zodiaku, symbolizują most łączący człowieka z tym, co dzieje się na świecie. Ich wiedza nieustannie musi się poszerzać o nowe doświadczenia i historie innych ludzi. Zawsze są w drodze. Powinny zamieszkać w domu na kółkach, żeby, zgodnie z pragnieniami niespokojnej duszy, jak najczęściej móc zmieniać swoje otoczenie. 

Bratnie dusze Bliźniąt - kto do nich pasuje? >>

Bliźnięta potrafią żyć z daleka od natury. Dla nich najważniejsza jest łączność ze światem. Kochają mieć wiedzę o najnowszych trendach. 

Największe wady Bliźniąt

Bliźnięta, jak sama nazwa wskazuje, mają podwójną osobowość. Nie potrafią za długo zagrzać w jednym miejscu, a stabilizacja przyprawia je o mdłości. Często brakuje im poczucia celu, który nadałby życiu konkretny sens. Stąd wynika ich wewnętrzne napięcie i potrzeba ciągłego odkrywania świata. Za każdym razem, gdy kogoś poznają, zyskują cichą nadzieję, że to będzie "TO". Przyjemne uczucia fascynacji trwa przez moment, po czym znika, a wraz z nim znikają Bliźnięta. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku bywają bardzo niestabilne w uczuciach i często zmieniają swoje decyzje. Łapią myśli w locie, nie potrafią się zatrzymać. Brakuje im zdolności do głębszych przemyśleń. Są powierzchowne, bo żyją tylko tym, co dzieje się wokół, a nie w środku człowieka. Zamiast głosu serca słuchają umysłu, który nieustannie płata im figle. Potrafią zdobyć uczucia każdego, lecz uciekają się przy tym do kłamstw i wielkich manipulacji. Zawsze otacza je grono ludzi, chociaż tak naprawdę są samotne. W więziach Bliźniąt zazwyczaj brakuje bliskości, bo zagłębianie się w sferę emocji nie jest domeną tego znaku zodiaku. Żywioł powietrza porywa go w świat i miota nim na wszystkie strony. Ta podróż najpewniej nigdy się nie skończy. 

Osoby spod znaku Bliźniąt nie potrafią zajrzeć w głąb cudzej duszy. Oceniają innych na podstawie zebranych informacji.

Która planeta tobą rządzi według znaku zodiaku? >>