Jak przedłużyć trwałość perfum? Rady redaktorek ELLE

Kiedy znajdziesz „te jedyne” perfumy chcesz, aby były wyczuwalne przez cały dzień. Niestety, różnie to bywa - największą szansę na wielogodzinną trwałość ma oczywiście woda perfumowana, jednak nie zależy to tylko od stężenia wonnych olejków we flakonie. Ma na to wpływ też pH twojej skóry, temperatura otoczenia i wiele innych niuansów. Nie martw się - są sposoby, aby ulubiony aromat zachwycał znacznie dłużej.

„Spryskuję włosy”

Perfumy zawsze kupuję w wersji eau de parfum lub eau essentielle. Są najtrwalsze. Spryskuję nimi lekko wilgotną skórę... za kolanami. Pod wpływem temperatury ciała perfumy pięknie się rozwijają. A jeśli zależy mi na bardziej subtelnym efekcie, rozpylam je na włosach, z odległości 20-30 cm.

Alice Bursuc, ELLE Rumunia

Aplikacja na włosy to świetny sposób na to, jak przedłużyć trwałość perfum. Włosy bardzo dobrze przetrzymują (a następnie uwalniają) wonne molekuły (niestety nie tylko te przyjemne - przypomnij sobie, jak pachną po ognisku czy przebywaniu w zadymionym pomieszczeniu).

Zobacz też: Czym się różnią perfumy od wody perfumowanej i wody toaletowej i którą wybrać?

„Aplikuję perfumy zaraz po prysznicu”

Spryskuję się perfumami od razu po prysznicu. Pod wpływem ciepła pory skóry się otwierają i lepiej wchłaniają zapach.

Rozina Kouri, ELLE Grecja

Z tego samego powodu perfumy aplikujemy w miejscach, takich jak nadgarstek, szyja, skronie, czy obszar między piersiami. Pulsują tam spore naczynia krwionośne, która sprawiają, że skóra w tych obszarach jest cieplejsza.

„Nakładam produkty z tej samej linii zapachowej”

Uwielbiam perfumy w roll-onie, bo mogę nakładać je w ciągu dnia na każde miejsce na ciele. Myślę, że perfumy to też najlepsza forma wspomnień. Zawsze przypominam sobie moją pierwszą miłość, gdy tylko poczuję zapach Davidoff Cool Water.

Vanessa Chia, ELLE Singapur

Perfumy, żel pod prysznic, nawilżające balsamy do ciała, mgiełki - producenci perfum często wypuszczają całe zestawy produktów z tej samej linii zapachowej. Stosowanie ich razem z perfumami to świetny pomysł: po pierwsze, intensyfikują zapach perfum, a po drugie, nawilżają skórę, co również wpływa na ich trwałość.

„Dobrze jest nawilżyć skórę olejkiem”

W miejsca, na które będę nakładać perfumy, zawsze wmasowuję olejek. Zwiększa trwałość perfum i sprawia, że zapach trochę zmienia swoje nuty.

Belen Ucros, ELLE Belgia

Tak jak wspomniałyśmy wyżej: nawilżona skóra lepiej „przylepia” olejki zapachowe. Ciekawym trikiem jest spryskanie nadgarstków po uprzednim nałożeniu na skórę cienkiej warstwy wazeliny.

„Ulubiony zapach mam zawsze przy sobie”

Perfumy nakładaj jak krem z filtrem przeciwsłonecznym, kilka razy w ciągu dnia. Najlepiej co 6 godzin.

Isin Gormus, ELLE Turcja

Sposób ten sprawdzi się u posiadaczek wód toaletowych, albo kolońskich, które zazwyczaj szybciej ulatniają się ze skóry.