IKEA jest znana z wynajdywania ekologicznych i praktycznych rozwiązań. W swoim katalogu na 2017 rok zapowiedziała kolekcję mebli z papieru pochodzącego z recyklingu. Przyszedł czas na plastik! Marka wraz ze szwedzkim studiem projektowym Form Us With Love stworzyła system kuchenny Kungsbacka, wyprodukowany z wtórnych materiałów. Meble powstały z regenerowanego drewna przemysłowego, a ich fronty zrobiono z przetworzonych, plastikowych butelek. Według designerów sztuczne tworzywo nie powinno być traktowane jako odpad tylko zasób, który można dowolnie przekształcać. Projekty są utrzymane w ponadczasowym, minimalistycznym stylu i mają służyć przez ok. 25 lat. 

"Szafki Kungsbacka mają być jak czarny T-shirt, praktyczne, pasujące wszędzie i jednocześnie eleganckie" - mówi John Löfgren ze studia Form Us With Love. 

Szwedzki gigant meblarski chce, żeby meble z recyklingu nie były drogie i mogły znaleźć się w każdej kuchni. System Kungsbacka posiada modułową konstrukcję, co ma ułatwić jego montaż na każdym metrażu. Firma nadal szuka sposobu na jak najtańszą, etyczną produkcję tej kolekcji, aby wkrótce mogła stać się dostępna dla wszystkich.