Urokliwa, historyczna atmosfera Krakowa, bliskość Wawelu i dzielnicy żydowskiej Kazimierz, przepiękna kamienica z XIV wieku, pieczołowicie odrestaurowana z troską o zabytkowe detale. Poza tym niezwykłe restauracje, bar i strefa wellness… Butikowy hotel Stradom House, należący do prestiżowej sieci hoteli Autograph Collection, to miejsce, które budzi zachwyt. Rozpoczął w nim działalność unikatowy na mapie Polski lifestylowy klub członkowski - Stradom House Membership Club. 

Stradom House leży w sercu zabytkowej części Krakowa / Materiały prasowe

Wyjątkowa atmosfera butikowego hotelu 

W Stradom House na gości czeka 125 luksusowych pokoi, które zostały urządzone z ogromnym wyczuciem estetyki nawiązującej do najlepszego polskiego designu. Wszystkie użyte do wykończenia materiały są najwyższej jakości, a projekty wnętrz idealnie łączą ponadczasowość z aktualnymi trendami w architekturze. Wiele przedmiotów i mebli wykonali na specjalne zamówienie najlepsi rzemieślnicy lub zostały one kupione na krakowskim targu z antykami. Równie starannie jak pokoje została zaprojektowana przestrzeń lobby, restauracje hotelowe Gaia i  John Dory, bar Hedwig’s oraz strefa wellness SÓL. Wnętrza hotelu zdobi także sztuka – w zgromadzonej kolekcji są dzieła młodych twórców i artystów z dużym dorobkiem. 

Pokój hotelowy w Stradom House / Materiały prasowe

Wrażenia kulinarne i relaks w Stradom House

Menu restauracji Gaia i  John Dory powstaje na bazie świeżych składników pochodzących od lokalnych rolników i hodowców. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy najwyższej jakości owoców morza i rzadkich, egzotycznych mięs dostarczanych do hotelowej kuchni bezpośrednio z różnych zakątków świata. Wybór dań uzupełniają kraftowe alkohole i autorskie drinki. Można ich także skosztować w barze Hedwig’s, mieszczącym się w zachwycającym odrestaurowanym wnętrzu wysokiej na 9 metrów dawnej kaplicy.

Restauracja John Dory / Materiały prasowe

Goście poszukujący odpoczynku i wyciszenia mogą je odnaleźć w klimatycznej strefie wellness SÓL. Mają tam do dyspozycji dwudziestometrowy basen, strefę saun, siłownię wyposażoną w najwyższej klasy sprzęt Technogym Artis. Relaks z pewnością zapewnią także masaż i zabiegi wykonane  w centrum odnowy biologicznej, podczas których wykorzystywane są autorskie kosmetyki stworzone specjalnie dla Stradom House przez sławną londyńską senselierkę Alexandrę Soveral. 

Strefa Wellness SÓL / Materiały prasowe

Chwilę oddechu zapewniają w hotelu również inne klimatyczne miejsca, na przykład biblioteka z książkami i kolekcją płyt winylowych, ogród zimowy czy salon do tworzenia własnych kompozycji zapachowych.

Z restauracji, barów, strefy wellness i innych przestrzeni mogą korzystać nie tylko hotelowi goście, ale także członkowie lifestylowego klubu Stradom House Membership Club. 

Elitarne i inspirujące miejsce spotkań 

W Wielkiej Brytanii kluby członkowskie mają wielowiekową tradycję. Tego typu elitarne miejsca bardzo popularne są również w Stanach Zjednoczonych. W Polsce od kwietnia działa Stradom House Membership Club - innowacyjny projekt w skali kraju. Co wyjątkowego proponuje swoim członkom?
Jak zdradza Lionel Valla, General Manager hotelu Stradom House, klub będzie miejscem spotkań, wymiany myśli oraz celebracji ciała i umysłu. Przestrzenią, którą członkowie klubu mogą traktować jak swój drugi dom. 

Chapel Loft to luksusowy apartament z własną kuchnią, fortepianem i wspaniałym widokiem na Stare Miasto / Materiały prasowe

Na członków klubu czekają specjalne benefity. Mogą rezerwować miejsca w wyjątkowym  barze Hedwig’s oraz korzystać ze specjalnych limitowanych ofert w restauracjach - Gaia i John Dory. Mają także zagwarantowane najatrakcyjniejsze ceny w przypadku bezpośrednich rezerwacji pokoi, bezpłatne podwyższenie standardu pokoju hotelowego, a także możliwość korzystania z usługi concierge. W ramach Membership Club odbywają się także wydarzenia specjalne, takie jak warsztaty, spotkania z osobowościami, aktywności sportowe, degustacje, wieczory jazzowe i filmowe. 

Lobby hotelu Stradom House / Materiały prasowe

Historia kamienicy na Stradomskiej

Zanim w budynku pochodzącym z XIV wieku powstał 5-gwiazdkowy hotel Stradom House Autograph Collection, gmach wielokrotnie zmieniał właściciela. Mieściły się w nim siedziba dowództwa wojskowego, urząd celny i klasztor. Po drugiej wojnie światowej, mimo prestiżowej lokalizacji w pobliżu Wawelu, kamienica coraz bardziej niszczała. Gdy trafiła w ręce obecnego właściciela, dostała nowe życie. Została gruntownie wyremontowana i przystosowana do tego, by spełniać oczekiwania najbardziej wymagających gości hotelowych. Prace konserwatorskie zostały przeprowadzone z ogromnym poszanowaniem historii i tradycji tego budynku oraz jego zabytkowych elementów i detali. Dzięki temu powstało wyjątkowe miejsce nie tylko na mapie Krakowa, ale również w skali całego kraju.

Kamienica, w której mieści się Stradom House, została pieczołowicie odrestaurowana / Materiały prasowe