Horoskop tygodniowy - kwietniowe zaćmienie Słońca

Przed nami najbardziej stresująca pora roku pod względem astrologicznym. Chodzi o sezon zaćmień, w którym dochodzi do przełomowych zmian. Zbiegnie się on z nieszczęsną retrogradacją Merkurego. Druga połowa kwietnia przyniesie zatem wyzwania dla wszystkich znaków zodiaku. Zwłaszcza, że już za chwilę doświadczymy, czym jest rzadkie hybrydowe zaćmienie Słońca. W takich kosmicznych okolicznościach nie znaleźliśmy się od ponad dekady. 

Prognozy na kwiecień:

Czym jest hybrydowe zaćmienie Słońca 2023?

Zaćmienie Słońca ma miejsce, gdy Słońce i Księżyc goszczą w tym samym znaku zodiaku. Podczas zaćmienia Słońca nasz Srebrny Glob przykrywa swoją tarczą promienie słoneczne. Wydarzenie to wiąże się z podwyższonym stresem. W starożytności wierzono, że ów zjawisko sprowadza na ziemię chaos oraz klęski żywiołowe. 

Energia Barana wskrzesi płomień pasji i nadziei, który żyje w nas wszystkich.

W kwietniu doświadczymy pierwszego zaćmienia roku 2023. Tym razem będzie nim zaćmienie hybrydowe, występujące tylko raz na 10 lat. Zaćmienie Słońca w nowiu w Baranie jest hybrydą pomiędzy zaćmieniem obrączkowym, w którym można zobaczyć pierścień ognia wokół Słońca, a zaćmieniem całkowitym, gdy niebo staje się ciemne. Przygotujmy się więc, bo już 20 kwietnia doświadczymy niesamowitych rzeczy. Słońce i Księżyc połączą się w karmicznych 29 stopniach Barana. Ponieważ Baran jest znakiem ognia, zainicjuje nowe początki. Każdy znak zodiaku otrzyma zastrzyk energii oraz zachętę do działania. Sprawdź naszą szczegółową prognozę na ten czas >>