Numerologia to starożytna sztuka wróżenia za pomocą liczb. Dzięki niej możemy przewidzieć, co nas czeka w roku 2024, który będzie rokiem Smoka w astrologii chińskiej. Przed nami 12 miesięcy o silnej wibracji liczby 8. Nie musimy jednak czekać aż do stycznia, by poczuć tę niezwykłą energię. Numerologiczny Nowy Rok rozpoczął się wraz z wrześniowym nowiem Księżyca i już daje o sobie znać. Poniżej znajdziesz prognozę na ten czas oraz swój osobisty horoskop.

Horoskop numerologiczny 2024 dla każdej liczby

8 Rok Uniwersalny - czy rok 2024 będzie szczęśliwy? W jaki sposób wpłynie bezpośrednio na Ciebie? Obliczysz to za pomocą wzoru Roku Osobistego. Wystarczy, że dodasz swoją datę urodzin (dzień i miesiąc) do aktualnego roku. Jeśli wynik będzie dwuliczbowy, sprowadź go do pojedynczej cyfry. Przykładowo, jeśli urodziłaś się 20 listopada, powinnaś dodać datę 20.11 do roku 2024. 

  • Twój wzór: 20 + 11 + 2024
  • Dodaj każdą cyfrę pojedynczo: 2 + 0 + 1 + 1 + 2 + 0 + 2 + 4 = 12
  • Zredukuj wynik do jednej cyfry: 1 + 2 = 3

To oznacza, że w 2024 roku będziesz w swoim 3 Roku Osobistym. Sprawdź, co 2024 rok wniesie do Twojego życia. Połącz tę wiedzę z informacjami, jakie ma dla Ciebie astrologia. 

1 Rok Osobisty: świeży start

Otwiera się przed Tobą nowy rozdział życia. W 2023 roku zakończyłaś ostatni etap swojego dziewięcioletniego cyklu. Uprzątnęłaś swoją duchową przestrzeń i zwolniłaś miejsce na nowe doświadczenia. Teraz postawisz siebie na pierwszym miejscu. Chociaż liczba 1 bywa samolubna, dla Ciebie to dobra rzecz. Wreszcie zrozumiesz, czego pragniesz, oraz co najbardziej Cię uszczęśliwia. Otrzymasz od losu czyste płótno. Od Ciebie zależy, jak je zamalujesz. Otwórz się na eksperymenty i odmienną perspektywę. Jesteś autorką swojego dzieła, a więc stwórz najpiękniejsze tło dla wydarzeń, które dopiero nadejdą w Twoim życiu. 

2 Rok Osobisty: fokus na relacje

Rok 2023 wiele Cię nauczył o samodzielności i stawianiu na swoje cele. Teraz nadszedł czas, aby się wycofać i przemyśleć kolejny krok. Dwójka to energia "my", a nie "ja". Skup się na swoich relacjach oraz obiecujących współpracach. To, co rok temu mogłaś odłożyć na bok, za chwilę powróci do twojego życia. Weź odpowiedzialność za swoje zobowiązania, aby nie zostawić nikogo na lodzie. Możesz też mieć ochotę na nowy związek lub zawarcie nowych przyjaźni. Dwójka da Ci drugą szansę na zbudowanie poczucia bezpieczeństwa. Jeśli szukasz miłości, najpewniej ją znajdziesz. Manifestuj to, czego pragnie twoja dusza.

KTSDESIGN/Getty Images

3 Rok Osobisty: potencjał twórczy

Czas otworzyć okno i wpuścić do wnętrza powiew świeżego powietrza. W ubiegłym roku poświęcałaś się dla ludzi i swoich relacji. Jednak Twoje serce powoli napełnia się kreatywną energią liczby 3. Przed Tobą czas wzmożonej eksploracji i niesamowitego potencjału twórczego. Działaj poza domem. Odkrywaj nowe tereny. Wydarzenia, jakich doświadczysz, mogą całkowicie zmienić Twoją rzeczywistość. Rok Osobisty 3 poprosi cię o doświadczanie wszystkiego, co świat ma do zaoferowania. Przeprowadzka, nowa praca, wyjazd za granicę. Otrzymasz wiele prezentów od losu. Nie przegap żadnej ekscytującej okazji, która w tym roku zapuka do twoich drzwi. 

4 Rok Osobisty: wytężona praca

Rok 2023 wniósł do Twojego życia wiele radości. W samą porę na rok 4, który zmusi Cię do wytężonej pracy. Twoja wytrwałość i talenty zostaną wystawione na próbę. Będziesz musiała wziąć większą odpowiedzialność za swoje pragnienia. To, co zostało zamiecione pod dywan, niebawem ujrzy światło dzienne. Czas na pobłażanie sobie dobiegł końca. Kolejne miesiące przyniosą wydarzenia wymagające Twojej dojrzałości. Bez wysiłku niczego nie zyskasz. Sukces nadejdzie, dopiero kiedy faktycznie na niego zapracujesz. Pogódź się z faktem, że nic nie wydarzy się samoistnie. Jesteś w stanie wspiąć się na szczyty wielu gór, lecz nie dokonasz tego idąc na skróty. 

5 Rok Osobisty: wielka transformacja

Gotowa na zmiany? W poprzednim roku musiałaś udowodnić, na co Cię stać. Ciężko pracowałaś na swoje cele i zabrakło ci czasu na przyjemności. Wszystko odmieni się jak za dotknięciem różdżki za sprawą wibracji liczby 5. Zapragniesz wolności, a twoja sytuacja ulegnie zmianie w drastyczny sposób. Tak, 5 Rok Osobisty polega na odkrywaniu nowych opcji i podążaniu za intuicją. Za 12 miesięcy znajdziesz się w zupełnie innym miejscu, niż jesteś teraz. Płyń z prądem życia. Nie opieraj się temu, co nadchodzi. Przyszłe przygody wzbogacą Twoje wnętrze i przybliżą cię do twojego przeznaczenia.

6 Rok Osobisty: czas dla rodziny

Poprzedni rok z całą pewnością wywrócił twoje życie do góry nogami. Być może znalazłeś się w nowej sytuacji, przez którą raz na zawsze zerwałaś z przeszłością. W 6 roku osobistym emocje opadną, abyś mogła skupić się na przyziemnych sprawach. Głównym motywem kolejnych miesięcy będą dla Ciebie relacje międzyludzkie. Wszystkie zmiany, jakich doświadczyłaś, pozwoliły Ci zapuścić korzenie w nowym miejscu. Zacznij myśleć w kategoriach „my”, a nie „ja”, zamiast skupiać się na własnych potrzebach. Odkryjesz, że rozwijasz w sobie silne uczucia do osób z twojego najbliższego otoczenia. Stwórz wokół siebie poczucie wspólnoty. Zbuduj solidne fundamenty na przyszłość.

7 Rok Osobisty: duchowy wzrost

Wibracja liczby 7 bardzo różni się od rodzinnej energii Szóstki. Pora wspiąć się na wyższy poziom duchowy i odkryć nowe prawdy na swój temat. Możesz mieć ochotę pobyć w samotności, aby zrozumieć swoje potrzeby. Spodziewaj się, że 7 Rok Osobisty przyniesie Ci wiele objawień. Zaczniesz rozumieć, dlaczego podążasz tą, a nie inną ścieżką życia. Zyskasz więcej odwagi i pewności. Poczujesz się komfortowo w swojej skórze. Staniesz się najlepszą możliwą wersją siebie, jeśli posłuchasz swojej intuicji oraz podejmiesz pracę nad swoim wnętrzem. 

8 Rok Osobisty: życiowy sukces

Czas zdobyć szczyty, które do tej pory znajdowały się poza Twoim zasięgiem. Poprzedni rok wskazał Ci Twoje mocne strony i pokierował Cię we właściwym kierunku. W roku 2024 poczujesz, że to, czego pragniesz, jest na wyciągnięcie ręki. Osiągniesz znaczący sukces oraz szerokie uznanie, pod warunkiem, że opuścisz swoją strefę komfortu. Zaufaj swoim umiejętnościom. Korzystaj z nich, by czynić świat lepszym miejscem. Masz szansę zbudować solidne podstawy dla swoich najodważniejszych marzeń. Dbaj o swoją wewnętrzną równowagę, a wszystko inne samo się ułoży. Nie zaprzepaść żadnej szansy, którą Wszechświat chce Ci dać.

FPG/Hulton Archive/Getty Images

9 Rok Osobisty: punkt kulminacyjny

Przed Tobą ostatnia, kluczowa faza twojego 9-letniego cyklu. Wkraczasz w okres zamknięcia i oczyszczenia z rzeczy, które już Ci nie służą. Pod wieloma względami ten rok może być frustrujący. Poczujesz wypalenie oraz brak motywacji. Przyszłość stanie się dla Ciebie wielką niewiadomą. Poddasz analizie wszystko, czego doświadczasz. Potraktuj ten rok jako moment przejścia do kolejnego, wspaniałego rozdziału. Niczego nie ponaglaj. Naucz się odpuszczać i doprowadzać sprawy do końca. Pewne relacje nie przetrwają tej próby, co tylko oznacza, że nie były Ci pisane. Odkryjesz, gdzie leżą twoje granice. Rozwiniesz skrzydła, by wznieść się ku słońcu i pofrunąć w zupełnie nowe miejsce.