Znane nam już żadowe wałeczki (a nawet rollery z różowego kwarcu), których zdjęcia niedawno zalały internet, doczekały się kolejnej odsłony. Jest to grzebień z jadeitu, zwany też jade comb, który służy do czesania i masażu skóry głowy. Mówi się, że działa równie wspaniale, co wałek jadeitowy, a na dodatek przyspiesza porost włosów. Czy będzie to kolejny wskrzeszony hit w świecie beauty? Żadowe grzebienie, tak samo jak wałeczki jadeitowe, są znane w Azji od czasów starożytnych. 

Body Combing to nowy sposób na cellulit. Na czym polega? >>

Jak działa grzebień jadeitowy

Masaż takim jadeitem sprawia, że skóra głowy jest zrelaksowana i lepiej się odnawia. Zwiększa się jej ukrwienie, a co za tym idzie - włosy rosną szybciej, są zdrowsze i mocniejsze. Grzebień z jadeitu ponadto niweluje ich elektryzowanie się, a według tradycyjnej medycyny chińskiej może poprawiać zdrowie całego organizmu. Poza tym po prostu odstresowuje i uspokaja. Taki jade comb można spokojnie łączyć ze stosowaniem odżywek do włosów, masek i wszelkiego rodzaju wcierek, żeby spotęgować ich działanie. 

Jak używać grzebienia jadeitowego? Czeszemy się delikatnie, kolistymi ruchami, powtarzając zabieg najlepiej raz w tygodniu. Masowanie nim czubka głowy nas zrelaksuje, a używanie go w okolicach skroni i czoła - zniweluje zmęczenie. 

Grzebień jadeitowy - gdzie kupić i ile kosztuje

Trudno jest go dostać, bo wyprzedaje się w ekspresowym tempie, ale najpewniej jadeitowy grzebień kupicie przez internet (m.in. na Amazonie, w sklepach GingerChi lub Briogeo). W Polsce póki co bardzo trudno jest go znaleźć. Cena takiego przyrządu może się różnić w zależności od tego, czy wykonany jest rzeczywiście z jadeitu, a może z innego minerału, np. różowego kwarcu. Wynosi od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. 

Wałeczek jadeitowy - masaż twarzy kamieniem

Modę na jadeit rozpoczął jade roller. O wałeczku jadeitowym pisaliśmy już na początku wakacji i jeszcze wcześniej, gdy o swoich sposobach na relaks opowiadała nam Kasia Struss. Masażer znany od setek lat w Azji, nagle doczekał się swojego renesansu i dzięki mocy social mediów stał się jednym z najbardziej pożądanych gadżetów beauty. Uwielbiany przez modelki, blogerki i gwiazdy - zielony jadeit ma odmładzać, zamykać pory, zmniejszać zmarszczki i poprawiać krążenie. 

Zobacz też: Wałek jadeitowy: gdzie kupić i jak działa?>>

Czy żadowe grzebienie działają? Musicie sprawdzić je na własnej skórze! Pewne jest jednak to, że taki grzebień z jadeitu czy nawet grzebień z różowego kwarcu zdecydowanie lepiej wpływa na nasze włosy niż czesanie się jego plastikowym odpowiednikiem. 

GALERIA: Grzebień jadeitowy - Instagram i inspiracje>>