Ubiegły rok z pewnością należał do Quentina Tarantino. Cała branża filmowa mówiła głównie o tym filmie. "Pewnego razu w... Hollywood" przypomniał historię niesławnego gangu Mansona i związek Romana Polańskiego z Sharon Tate. Jednak amerykański reżyser nie zrobił klasycznej biografii filmowej. "Od pierwszej minuty reżyser miesza rzeczywistość opowiadanej historii z rzeczywistością naszą - widzów oglądających film. Ale też - z rzeczywistością planu filmowego, a nawet rzeczywistością poza filmową. Chwilami trudno się zorientować, czy oglądamy film o amerykańskich aktorach z końca lat 60. XX wieku, czy film, w którym oni grają. A nawet wiele filmów i wiele seriali, bo najnowsze dzieło Tarantino jest hołdem złożonym nie tylko Hollywood, ale też telewizji lat 60." - możemy przeczytać w recenzji filmu autorstwa Anny Luboń. Kilka miesięcy po premierze "Pewnego razu w... Hollywood" trafi, już w kwietniu, na platformę VOD

Głośny film Tarantino od kwietnia będzie dostępny na znanym serwisie VOD. Kiedy?

W sierpniu ubiegłego roku plotkowano, że "Pewnego razu w... Hollywood" (w org. "Once Upon a Time ... in Hollywood") trafi na Netflix, co więcej, sugerowano że użytkownicy serwisu będą mogli obejrzeć dłuższą wersję filmu. Niektóre media twierdziły, że będzie to 4-godzinny miniserial (dzieło, które trafiło do kin liczy sobie 2 godziny 45 minut). Jak się okazało to były tylko plotki. 

"Pewnego razu w... Hollywood" w reżyserii Quentina Tarantino będziemy mogli obejrzeć na HBO GO. Początkowo chodziło o emisję od 13 kwietnia, jednak HBO przyspieszyło premierę - ten głośny film pojawi się na serwisie już jutro, czyli 1 kwietnia. 

Przypomnijmy, film Quentina Tarantino zdobył dwa Oscary i osiem nominacji do tej nagrody.

"Pewnego razu... w Hollywood": o czym jest film z Bradem Pittem i Leonardo DiCaprio?

Tarantino zainspirował się kultowym westernem z 1968 roku o tytule "Pewnego razu na dzikim Zachodzie", a akcja filmu rozgrywa się w 1969 roku w Los Angeles. Głównymi bohaterami są Rick Dalton (gwiazda westernu) oraz Cliff Booth, przyjaciel Daltona i kaskader. Za to sąsiadką Ricka jest słynna Sharon Tate, żona Romana Polańskiego. Bohaterowie próbują odnaleźć się w epoce hipisów, tak bardzo różniącej się od starego Hollywood...

W produkcji wystąpili: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Julia Butters, Austin Butler, Dakota Fanning, Mike Moh, Bruce Dern, Damian Lewis, Samantha Robinson, Damon Herriman, Lena Dunham, Kurt Russell, a także zmarły kilka miesięcy temu Luke Perry.