Film na pierwszą randkę, to nie jest wcale taka prosta sprawa. Wasz gust, jeśli chodzi o kino, może się znacznie różnić. Możliwe, że jedno z was jest fanem filmów sensacyjnych, za to drugie woli oglądać historie o miłości. Co zatem wybrać, żeby randka się udała? Według przeprowadzonych jakiś czas temu badań aż 1/4 Polaków przyznało, że na pierwszej randce w swoim życiu byli właśnie w kinie (Orange i New Age Media "Preferencje kinowe Polaków"). Czy to oznacza, że mamy dobry gust? Niekoniecznie, to po prostu najpopularniejszy pomysł na spotkanie we dwoje. Oczywiście często zdarzają się wpadki - panowie najczęściej wybierają horrory (utarło się, że przerażona kobieta będzie się wtulać w ramiona ukochanego) lub kino artystyczne, co może na początkowym etapie znajomości bardziej odstraszyć niż rozkochać. Znamy opowieści o randkach w kinie na jednym z filmów w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, kolejnej części "Piły", czy na "9 songs" (od razu ostrzegamy, to nie jest lekki film muzyczny)... Filmy na pierwszą randkę powinny być zabawne i wciągające. Sprawiać, że para będzie miała o czym rozmawiać, czy śmiać się z dowcipów na ekranie. Wątki miłosne są jak najbardziej polecane, ale nie chodzi o przesłodzoną historię zakochanych, więc niektóre komedie romantyczne nie zdadzą egzaminu. Strzelanki i dreszczowce w większości też odpadają, wyjątkiem są produkcje o superbohaterach (ale to też zależy oczywiście od gustu). Filmy na pierwszą randkę powinno się wybierać wspólnie i w tym wypadku dobrze jest czasem pójść na kompromis. Zobacz polecane przez nas filmy na randkę:

Komedie romantyczne 2019 >>

Dobre filmy 2020. Co trzeba zobaczyć? Poznajcie filmy warte obejrzenia >>

Filmy na pierwszą randkę: "500 dni miłości" (2009)

To jeden z naszych ulubionych filmów!

Porzucony przez Summer Tom wraca myślami do 500 dni ich znajomości, by odkryć, co poszło nie tak.... "500 dni miłości" to zwariowana komedia romantyczna o młodej kobiecie, która nie wierzy w miłość, dopóki nie spotyka na swej drodze chłopaka, gotowego na wszystko, by zdobyć jej serce.

Zobacz też: Fajne komedie romantyczne >>

Słynne filmy, w których znajdziesz inspiracje na ślub czy wesele >>

w rolach głównych: Zooey Deschanel, Joseph Gordon-Levitt, Geoffrey Arend, Clark Gregg, 

reżyseria: Marc Webb

Filmy na pierwszą randkę: "Między słowami" (2003)

50-letni Amerykanin, Bob Harris przyjeżdża do Tokio. Zapomniany gwiazdor telewizyjny ma za zadanie nakręcić reklamę. Proste sceny okazują się trudne do realizacji i zdjęcia zaczynają się przedłużać. Do hotelu, w którym mieszka Bob wprowadza się małżeństwo - Charlotte i John. John jest fotografem i całe dnie poświęca pracy, podczas gdy jego żona nudzi się w hotelowym pokoju. Pozbawiona kontaktu z rodziną i przyjaciółmi Charlotte czuje się samotnie. Zaczyna cierpieć na bezsenność. Po kolejnej nieprzespanej nocy schodzi do baru, w którym spotyka Boba. Okazuje się, że bezsenność nie jest ich jedynym wspólnym tematem. Charlotte i Bob spędzają ze sobą coraz więcej czasu. 

Zobacz też: Filmy warte obejrzenia >>

Najlepsze filmy o miłości i komedie romantyczne z lat 80. Słynne tytuły, które uwielbiamy do dziś i chętnie oglądamy >>

w rolach głównych: Bill Murray, Scarlett Johansson, Giovanni Ribisi, Anna Faris

reżyseria: Sofia Coppola

Zobacz też: polskie komedie romantyczne >>

Filmy na pierwszą randkę: "Kocha, lubi, szanuje" (2011)

W wieku czterdziestu kilku lat przesadnie poprawny Cal Weaver wiedzie idealne życie — ma dobrą pracę, ładny dom, udane dzieci i szkolną miłość za żonę. Ale kiedy dowiaduje się, że jego druga połowa, Emily, zdradziła go i chce się rozwieść, jego „wymarzone” życie rozpada się na kawałki. Co gorsza, w dzisiejszym świecie, w którym królują single, Cal, który na randce nie był od lat, staje się uosobieniem niezgrabności. Nieszczęsnego Cala, spędzającego wolne wieczory na samotnych rozmyślaniach w pobliskim pubie, wybiera sobie na partnera i ucznia przystojny podrywacz po trzydziestce, Jacob Palmer. Jacob stara się pomóc Calowi pogodzić się rozstaniem i rozpocząć nowe życie, więc ukazuje mu liczne możliwości, jakie się przed nim otwierają: zalotne kobiety, męskie wypady na drinka i wyczucie stylu, jakiego nie można wyrobić sobie, robiąc zakupy w sieciówkach. 

w rolach głównych: Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore, Emma Stone, Analeigh Tipton, Marisa Tomei, Jonah Bobo

reżyseria: Glenn Ficarra, John Requa

Zobacz też: Filmy o miłości dla uczulonych na kicz lub fajne filmy na wieczór.

 

Filmy na pierwszą randkę. Poznaj kolejne tytuły >>