"W końcu kocham siebie na tyle, by móc być autentycznie sobą" - możemy przeczytać w oświadczeniu zamieszczonym przez Elliota Page'a. Informacja dotarła do mediów i fanów we wtorek wieczorem czasu polskiego. Gwiazda, którą śledzi ponad 3,8 mln osób na instagramie opublikowała komunikat na swoich kanałach społecznościowych.

Elliot Page, a nie Ellen. Gwiazda "Juno" i "Umbrella Academy" poinformowała, że jest osobą transpłciową

Aktor wyznał, że jest szczęśliwy mogąc podzielić się tym newsem z fanami i dziękuje za wsparcie. "Dziękuję za waszą odwagę, hojność i nieustanną pracę, by uczynić świat bardziej otwartym i empatycznym miejscem". Elliot Page dodał również informację o zaimkach, które powinny być używane w stosunku do jego osoby (chodzi o "on"/"oni"). Oprócz podzielenia się szczęśliwą nowiną, aktor wyznał też, że ma pewne obawy: "Mimo szczęścia, które teraz czuję, i świadomości, jak jestem uprzywilejowany, boję się. Boję się wścibskości, hejtu, 'żartów' i przemocy". W oświadczeniu możemy też przeczytać, że tylko w 2020 roku media doniosły o zamordowaniu 40 osób trans, z czego większość stanowiły czarne i latynoskie  transkobiety i aż 40% dorosłych osób trans ma na koncie próbę samobójczą.

"Kocham być trans. I kocham być queer."

A co z rolą w serialu "The Umbrella Academy" od Netflix? Elliot Page wciela się w nim w postać Vanyi. "Vanya jest kobietą cispłciową, której supermoc polega na wyzwalaniu siły za pomocą dźwięku. Nie ma planów zmiany płci bohatera" - ujawnił magazyn Variety powołując się na swoje źródła. "Elliot nadal będzie grał Vanyę Hargreeves".

Elliot Page urodził się 21 lutego 1987 roku. Na swoim koncie ma takie tytuły, jak "Juno" (otrzymał za tę rolę nominację do Oscarów), "X-Men: Ostatni bastion", "Dziewczyna z marzeniami", "Incepcja", "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie", "Zakochani w Rzymie", "Opowieści z San Francisco", czy wspomniany już serial "The Umbrella Academy". 14 lutego 2014 Page ujawnił, że jest lesbijką, a na początku 2018 roku ożenił się z tancerką Emmą Portner.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @elliotpage