Tegoroczny wieczór ELLE Style Awards zaaranżowaliśmy jak audiowizualną wystawę z pracami nominowanych w poszczególnych kategoriach. Już po raz piąty magazyn ELLE wybrał najbardziej stylowe osobowości. W Desa Unicum na specjalnych instalacjach zostały zawieszone kultowe puchówki MMC, bogato zdobione sukienki duetu Paprocki&Brzozowski, biżuteria Anki Krystyniak i wiele innych najlepszych egzemplarzy polskiej mody. W boksach można było obejrzeć wideo z choreografią Pata Bogusławskiego i prezentację w ramach nagrody specjalnej ELLE x H&M w kategorii mody odpowiedzialnej. Wystawę wzbogaciły zdjęcia (także laureatów nagrody Agnieszki Kuleszy i Łukasza Pika) i sylwetki najbardziej stylowych postaci, którym wręczyliśmy statuetki za smak, gust, umiejętność zabawy modą. 

 

Galę poprowadzili Marta Drożdż, redaktor naczelna magazynu ELLE i Olivier Janiak, redaktor naczelny ELLE Man. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ELLE Poland (@ellepolska) Paź 2, 2018 o 11:04 PDT

Kogo i dlaczego nagrodziła redakcja ELLE w tej edycji? Oto najlepsi projektanci, modelki, fotografowie a także kobiety, które inspirują i nowe talenty w świecie mody. To o nich jest i będzie głośno! PROJEKTANT ROKU: MMC 
Perfekcyjnie łączą stylową awangardę i nowoczesny luksus. Ich oryginalne ubrania pokochali nie tylko fani mody. 


IKONA STYLU: Marieta Żukowska 
Potrafi bawić się modą jak żadna z gwiazd. Naturalna, zmysłowa i zawsze uśmiechnięta. Muza Łukasza Jemioła. 


NAJBARDZIEJ STYLOWY MĘŻCZYZNA: Łukasz Jemioł
Jeden z najlepiej ubranych Polaków. Projektant ma absolutne wyczucie stylu, które widać nie tylko w jego kolekcjach, ale także stylizacjach. 


MARKA ROKU: Anka Krystyniak
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Tworzy biżuterię inspirowaną numerologią i symboliką. Jej unikatowe i pełne religijnych motywów produkty są niczym amulety. 


FOTOGRAF ROKU: Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik
Fotografią zajmują się od najmłodszych lat. Partnerzy nie tylko w pracy, ale także w miłości. Ich oddanie i pasję do tego, co robią widać na pierwszy rzut oka. 


MODEL(KA) ROKU: Dominik Sadoch 
Zawojował światowe wybiegi, a popularnością przebił wszystkie swoje koleżanki po fachu. Ulubieniec Kima Jonesa, dyrektora kreatywnego męskiej linii Diora.


ODKRYCIE ROKU: Pat Bogusławski 
Jeden z najlepszych choreografów ruchu na świecie. W ostatnim roku pracował przy sesji okładkowej do brytyjskiego ELLE z Larą Stone i trenował modelki do kampanii Issey Miyake i Valentino. 


ODPOWIEDZIALNA MODA ELLE x H&M: Anja Rubik
Odważnie zabiera głos w ważnych sprawach społecznych i związanych z zanieczyszczeniami środowiska. 


WYRÓŻNIENIE REDAKCJI ELLE: Marta Karwacka 
Zawodowo zajmuje się odpowiedzialnością i etyką w biznesie. Prywatnie zwraca uwagę na trudne tematy w modzie, prowadząc bloga How to Wear fair. 


ELLE Style Awards to nagroda, którą magazyn ELLE wręcza lokalnie na całym świecie od wielu lat. To wyraz uznania dla wybitnych osobowości świata mody, niezapomnianych kolekcji, kreatywnych pomysłów i obiecujących nazwisk.