Patrząc na zdjęcia Elle Fanning z czerwonego dywanu mieliśmy wrażenie, że gwiazda nie potrzebuje mocnego makijażu - jej cera jest przecież idealna! Porcelanowy odcień skóry to jej znak rozpoznawczy. Okazuje się, że gwiazda tak, jak wielu z nas, ma problemy i musi odpowiednio dobierać kosmetyki do pielęgnacji tak, aby sobie nie zaszkodzić.

Elle Fanning pokazała jak naprawdę wygląda bez makijażu. Gwiazda zmaga się z chorobą skóry. Fani aktorki są w szoku

Kilka dni temu Elle Fanning postanowiła pokazać swoim fanom jak wygląda bez makijażu. Zdjęcie opublikowane na instagramie ma ponad 720 tys. polubień i 3420 komentarzy! Dlaczego? 22-letnia gwiazda takich filmów jak "Czarownica", "Neon Demon", "Wszystkie jasne miejsca", czy serialu "The Great" pokazała swoją cerę bez grama makijażu. Zauważyliście różowe powieki? To nie cień w pastelowym kolorze tylko egzema. Po łac. "eczema" ma różne formy (rumień, grudki, pęcherzyki, nadżerki, strupy) i może nasilać się w pewnych okresach życia. Jest nieinfekcyjna i często wynika z powodu alergii (np. na pokarm lub materiał) lub słabszej pracy układu odpornościowego. Niektórzy lekarze podają, że egzemę może wywoływać też stres, nadmierna ekspozycja na słońcu lub bardzo niskie temperatury oraz ludzki pot. Odpowiednie leczenie ustala lekarz dermatolog.

Ten różowy wyprysk może być też objawem takich chorób jak atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, a nawet kontaktowe zapalenie skóry. Patrząc na zdjęcie amerykańskiej gwiazdy i tak śmiało możemy powiedzieć, że wygląda pięknie jak zawsze.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Elle Fanning (@ellefanning) Wrz 14, 2020 o 2:20 PDT

Kosmetyki dla osób zmagających się z egzemą i wypryskami na skórze.