Efekt dymu na białych czy na kolorowych paznokciach?

Kolorowy dym na ciemnym tle brzmi jak prosty i banalny manicure? Nic bardziej mylnego! Dobrze wykonane dymne zdobienie wygląda na bardzo eleganckie, skomplikowane i niezwykle spektakularne. Zdecydowanie jest to godne zastępstwo popularnych naklejek czy szablonów. Czerń bywa łączona z różem albo innymi intensywnymi lub neonowymi barwami. Poza ponadczasową czernią korzysta się też z ciemnego granatu, fioletu, zieleni czy bordo, które w duecie z soczystymi barwami gwarantują naprawdę niesamowite efekty. Im ciemniejsza baza, tym bardziej widoczny efekt rozmycia. Najpopularniejsze konta instagramowe inspirują wieloma stylizacjami dymnych paznokci. Ten manicure jest absolutnie wyjątkowy – każdy paznokieć ma niepowtarzalny wzór!

Równie często zdarzają się też dymne zestawienia bieli z kolorową bazą i lakierami nude. Urozmaicaj to zdobienie na wiele sposobów, eksperymentując z barwami i kształtami. Obok lustrzanej tafli czy perłowych paznokci efekt dymu to jedno z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych ostatnio zdobień. Taki manicure będzie świetnie komponował się przede wszystkim z eleganckimi stylizacjami, takimi jak mała czarna, koszula i ołówkowa spódnica czy luźny garnitur. 

Fire nails, czyli manicure z ogniem w roli głównej >>

Efekt dymu na paznokciach krok po kroku

Jak kilka sposobów i technik na to, aby stworzyć efekt paznokci otulonych dymem. Poniżej przedstawiamy Ci najpopularniejsze z nich. Zacznijmy więc od tego, czego potrzebujesz, aby móc cieszyć się tym modnym manicure hybrydowym. Z pewnością przydadzą Ci się: baza, kilka hybrydowych lakierów (w tym biały), top, pędzelki (jeden z małą główką, drugi większy, miękki), cleaner, neonowe pyłki lub akrylowy proszek. 

1. Na początku wykonaj standardowy krok, czyli tradycyjnie przygotuj płytkę paznokcia do dalszych zabiegów. 
2. Po tym, jak przetrzesz cleanerem paznokcie, nałóż na nie bazę, a następnie utwardź przy pomocy lampy. 
3. Pomaluj paznokcie na wybrany kolor.
4. Pokryj kolorowy lakier topem.
5. Skorzystaj z pędzelka, aby nałożyć na płytkę biały lakier. Niech wzór będzie asymetryczny, nieregularny. Stwórz niedbałe linie. Pamiętaj, aby nie utwardzać tej warstwy!
6. Pędzelkiem umoczonym w cleanerze kolistymi ruchami rozmyj wzorki na podobieństwo dymu. Postaraj się, aby nie miały zaostrzonych krawędzi. Na koniec utwardź warstwę przy pomocy lampy.

Twoja baza jest gotowa! Teraz przejdźmy do dalszych etapów zdobienia Smoky Effect. Kolejny krok wieńczący nasz manicure musi być dostosowany do naszej wizji i efektu, jaki chcemy osiągnąć. Przede wszystkim poziomu intensywności/wyrazistości rozmycia, na którym nam zależy. 

Jaki kolor paznokci pasuje do czarnej sukienki? >>

Efekt dymu na paznokciach — hybryda

W przypadku chęci uzyskania efektu neonowego dymu na paznokciach często kluczowy jest napigmentowany, specjalny pyłek. Zacznijmy jednak od najprostszej możliwości, bez jego użycia! Do przygotowania Smoke Nails możesz wykorzystać... samą hybrydę. Mieszamy top z odrobiną wybranego koloru lakieru (najlepiej na folii aluminiowej), a następnie delikatnie nakładamy to połączenie na przygotowany wcześniej, biały wzór. Jeśli wyjedziemy poza krawędź bieli na czarny lakier, osiągniemy wówczas jeszcze bardziej dymny efekt. 

Efekt dymu na paznokciach — farbki akwarelowe

Utrwal biały wzór topem. Następnie zadbaj o zmatowienie paznokcia. Rozrób farbkę akwarelową z wodą i nałóż mieszankę pędzelkiem na płytkę. Odczekaj chwilę i pokryj całość nabłyszczającym topem.

Paznokcie do różowej sukienki − jaki kolor wybrać? Podpowiadamy >>

Efekt dymu na paznokciach — neonowe pyłki

To najbardziej popularna metoda. Wetrzyj neonowy pyłek w wilgotną warstwę białego wzoru (w przypadku proszku akrylowego efekt będzie delikatniejszy). Śmiało skorzystaj z kilku kolorów – efekt będzie jeszcze ciekawszy, uzyskasz na swoich paznokciach feerię barw. Bardzo miękkim pędzelkiem pozbądź się nadmiaru pyłku. Pokryj całość topem, utrwal ostatnią warstwę przy pomocy lampy i… gotowe!

W galerii garść najmodniejszych inspiracji Smoke Nails. Zaskocz wszystkich swoim pięknym dymnym manicure.