Ogniste paznokcie, jak sama nazwa wskazuje, cechują się motywem ognia. Jednak nigdzie nie jest powiedziane, że ogień na paznokciach musi zostać utrzymany w pomarańczowo-żółto-czerwonych barwach.

Coraz popularniejsze są różowe płomienie z białą obwódką lub czarno-biały ognisty manicure. Czarne płomienie na klasycznym, kremowym lub jasnoróżowym tle delikatnie łagodzą efekt. Jeśli zależy Ci na bardziej stonowanym rezultacie, ozdób płomieniami tylko wybrane paznokcie.

Inspiracje na ogniste paznokcie

Jeżeli jednak wolisz prawdziwie zjawiskowy manicure, nie zawahaj się stworzyć kolorowego – pastelowego lub neonowego – ognistego wzoru. Pełne barw ozdoby będą dobrze wyglądać na neutralnym lub przezroczystym tle.

Chcesz postawić na wyrazisty kontrast? Neonowe, zielone płomienie na czarnym tle wyglądają świetnie! Podobnie jak ogniście czerwony wzór w połączeniu z błękitem. Płomienie w odcieniach niebieskości sprawdzą się też na płytce w kolorze śmietankowym.

Płomienie możesz obsypać pyłkiem holograficznym, aby dodatkowo urozmaicić manicure, lub obrysować obwódką w innym kolorze – wówczas zyskają kreskówkowego charakteru.

Efekt ognia na paznokciach

Fire nails występują w wielu różnych wersjach. Nawiąż do monochromatycznego manicure’u i wykonaj płomienie w różnych odcieniach tego samego koloru. Osiągniesz oryginalny, ale jednocześnie niezbyt ekstrawagancki efekt.

Płomienie bez obaw możesz połączyć z innymi popularnymi stylizacjami. Na Instagramie ogień często występuje w zestawieniu z serduszkami lub uzupełniony jest innymi wzorami – na przykład kratką. Płomienie można też wykonać w wersji ombre, co jednak wymaga wyjątkowej precyzji i wprawy. Poćwicz na wzorniku, zanim zaczniesz tworzyć efekt ognia, posługując się kilkoma kolorami.

Paznokcie z żywiołami stają się coraz modniejsze – nie tylko ogniste, ale i wodne wzory podbijają Instagram. Spróbuj połączyć te dwie stylizacje. Kilka paznokci przypominających taflę wody, a kilka ozdobionych płomieniami – oto przepis na manicure wychodzący poza schematy.

Jak to zrobić płomienie na paznokciach?

Do wykonania płomieni przyda się cieniutki pędzelek do zdobień. Im cieńszy, tym bardziej precyzyjny będzie twój rysunek. Warto jednak pamiętać, że tańczące w ognie płomienie nie są statyczne – taki sam nie musi być twój manicure. Nie przykładaj się do tego, aby każdy z paznokci ozdobić w ten sam sposób – płomienie mogą się między sobą różnić.

Najprościej będzie, jeśli zdecydujesz się narysować główny płomień na środku, a następnie kolejne, mniejsze, wychodzące od niego. Uważaj, aby podstawa środkowego płomienia nie była zbyt szeroka – wówczas nie będzie miejsca na płytce paznokcia na boczne płomienie.

Aby osiągnąć efekt ognia, nie musisz zamalowywać całych płomieni – wystarczy za pomocą cienkiego pędzelka namalować kontur płomienia. Taka stylizacja może okazać się początkowo prostsza do wykonania.

Jak namalować ogień na paznokciach - krok po kroku

Jak zrobić ogniste paznokcie? Istnieje kilka różnych instrukcji – tak samo jak kilka odmiennych płomiennych motywów. Poniżej przedstawiamy instrukcje na wykonanie płomieni na końcach paznokci.

  1. Przygotuj paznokcie do ozdobienia – pomaluj je tak, jak zawsze. Jeśli wolisz wykonać płomienne wzory na naturalnej płytce, pomaluj ją wcześniej przezroczystą bazą.
  2. Pokryj końcówkę paznokcia lakierem.
  3. Na środku narysuj płomień – użyj do tego cienkiego pędzelka, wówczas będzie dużo łatwiej.
  4. Od narysowanego płomienia pociągnij linie, które będą przypominać języki ognia.
  5. Postaraj się wyostrzać końce płomieni.
  6. Po bokach dorysuj drobne płomienie, które będą wychodzić od środkowego. Twórz pofalowane linie o ostrych końcówkach.
  7. Powtórz wszystko na pozostałych paznokciach.

Własnoręczne namalowanie płomieni wydaje Ci się zbyt trudne? Zawsze możesz sięgnąć po wodne naklejki na paznokcie. Ich aplikacja jest wyjątkowo prosta – naklejki ognia przykleja się za pomocą odrobiny wody, a po wyschnięciu utrwala topem. To znacznie łatwiejszy sposób, natomiast efekt może być podobny.