"Nie patrz w górę": plakaty do filmu z gwiazdami produkcji

Gwiazdorska obsada i kosmiczna historia! Już niedługo na ekrany kin oraz na platformę Netflix wejdzie nowa komedia, w której aż kipi od obecności najbardziej pożądanych i najlepszych aktorów. W filmie wystąpią Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep, Jonah Hill, Cate Blanchett, Timothée Chalamet, Mark Rylance, Ariana Grande, Kid Cudi.

Główne role w filmie zagrali Leonardo DiCaprio, który wcielił się w rolę spanikowanego badacza i profesora oraz Jennifer Lawrence, która jest jego studentką. Na ekranie zobaczymy też Meryl Streep w roli prezydentki, Cate Blanchett w roli dziennikarki telewizyjnego programu śniadaniowego oraz Marka Rylance'a, laureata Oscara za kreację w Moście szpiegów (2015).

W pozostałych rolach wystąpili: Ron Perlman ("Hellboy"), Timothée Chalamet ("Diuna"), Ariana Grande, Kid Cudi, Tyler Perry ("Zaginiona dziewczyna"), Himesh Patel ("Tenet") i Melanie Lynskey ("W chmurach").

Reżyserią filmu zajął się Adam McKay, zdobywca Oscara za film "Big Short" (2015), znany również z "Vice" (2018) oraz serialu "Sukcesja".

Twórcy ujawnili właśnie oficjalne plakaty filmu, które prezentują jego głównych bohaterów. Plakaty możecie zobaczyć w naszej galerii zdjęć.

"Nie patrz w górę": fabuła

Profesor (Leonardo DiCaprio) oraz jego studentka (Jennifer Lawrence) przypadkowo odkryją kometę, która znajduje się na trasie kolizyjnej z Ziemią. Problem jednak w tym, że nikt nie chce im uwierzyć, a wszyscy przekonują, że słyszeli już naprawdę dużo o zapowiadanym końcu świata. Okazuje się, że ostrzeganie ludzkości przed zabójczym zagrożeniem wielkości Mount Everestu prowadzi do wielu niezręcznych sytuacji. Studentka i jej profesor muszą rozpocząć misję przekonywania innych: zaczynają szturmować media, pojawiają się w porannych programach śniadaniowych i osobiście przekonują beztoroskich polityków. Do zderzenia komety z Ziemią zostało tylko sześć miesięcy, a opanowanie 24-godzinnego cyklu obiegu informacji i przyciągnięcie uwagi zafascynowanej mediami społecznościowymi opinii publicznej zanim będzie za późno, okazuje się szokująco komicznym doświadczeniem.

"Nie patrz w górę": zwiastun i data premiery

Film trafi do kin w Polsce już niedługo, bo 10 grudnia. Na platformie Netflix będziemy mogli obejrzeć go już podczas zbliżających się świąt, czyli 24 grudnia.