Ascendent - co to oznacza?

Prognoza, jaką zawsze czytamy w horoskopie, dotyczy znaku zodiaku Słońca. Łatwo obliczyć go z daty urodzenia. Przykład? Możesz mieć czarno na białym napisane, że przecież jest z ciebie Rak. Ale czy faktycznie utożsamiasz się z krabem, który chowa się przed światem pod swoim pancerzem? A może wcale nie jesteś wrażliwa i masz prawdziwie ognisty temperament? Zanim zwątpisz w astrologię, poznaj swój ascendent - znak zodiaku Księżyca. To najczulszy punkt na twojej mapie urodzenia, decydujący o charakterze, wyglądzie zewnętrznym czy pierwszym wrażeniu, jakie robisz na innych. Żeby sprawdzić swój ascendent, wystarczy wyliczyć, w jakim znaku zodiaku znajdował się Księżyc w chwili, w której przyszłaś na świat. Kiedy go poznasz, nareszcie się dowiesz, który żywioł tak naprawdę pomieszkuje w twojej duszy. 

W wielu przypadkach znak zodiaku Księżyca przeważa nad ogólnym znakiem zodiaku Słońca.

Większość astrologów wierzy, że ascendent wskazuje na osobę, którą się stajemy, gdy w końcu odkryjemy swoje prawdziwe "ja". Określają go mianem "znaku wschodzącego". Inna teoria zakłada, że przecież każdy jest kowalem swojego losu. Sami decydujemy o swojej przyszłości i tym, jaką drogę obierze nasze życie. Niemniej jednak znak zodiaku Księżyca ma ogromny wpływ na nasze wybory. Dlatego warto się z nim zapoznać. Gdy następnym razem sięgniesz po horoskop, przeczytaj prognozę dla swojego ascendentu. 

Ascendent - jak obliczyć?

Jak obliczyć ascendent? Nie musisz zasięgać opinii astrologa. W internecie znajdziesz kalkulatory, które wyliczają Księżyc w dniu urodzin po wprowadzeniu daty, godziny i miejscowości, w jakiej przyszłaś na świat. Wpisz w wyszukiwarkę kalkulator ascendenta lub moon sign calculator by poznać swój drugi znak zodiaku. 

Ascendent w znaku Barana

Księżyc w Baranie to ludzie waleczni, impulsywni oraz podatni na ataki złości. Mówisz, co myślisz, bez zastanowienia. Możesz mieć problemy z powściągliwością, kiedy znajdujesz się na ostrzach konfliktu. Szybko się zakochujesz, lecz z podobną łatwością potrafisz zakończyć związek, gdy tylko napotkasz pierwsze trudności. Nieustannie poszukujesz adrenaliny. Nuda sprawia ci największy dyskomfort.

Ascendent w znaku Byka

Księżyc w Byku to osoby pragnące bezpieczeństwa. Lubisz żyć swoją niezmienną rutyną i jesteś stabilna emocjonalnie. Nie znosisz wielkich zmian oraz przeprowadzek. Łatwo przywiązujesz się do rzeczy materialnych lub otoczenia, w którym mieszkasz. Szczęście osiągasz przez poczucie komfortu. Potrafisz być bardzo sentymentalna.

Ascendent w znaku Bliźniąt

Księżyc w Bliźniętach oznacza osoby z tendencją do nadmiernej analizy swoich odczuć. Możesz mieć trudności ze zrozumieniem, co tak naprawdę do kogoś czujesz. Poruszanie się w głębokim świecie emocji nie przychodzi ci tak łatwo, jak rozmowy w towarzystwie. Dopiero fizyczne symptomy powodują, że wiesz, że "coś jest na rzeczy". Motylki w brzuchu oznaczają ekscytację, a ból w plecach stres z jakiegoś powodu. Czytaj uważnie mowę swojego ciała. 

Ascendent w znaku Raka

Osoby mające Księżyc w Raku są niesamowicie wrażliwe. Wszystkimi znakami wodnymi kierują bardzo głębokie emocje. Kiedy w twoim życiu dzieje się coś przełomowego, zamykasz się w swojej kryjówce, by przepracować w niej wszystkie uczucia. Bardzo przeżywasz gwałtowne zwroty akcji. Wiecznie poszukujesz poczucia bezpieczeństwa, lecz sama wywołujesz swoje najgorsze lęki. Szlochanie w łóżku to twoja specjalność.