Ascendent - co to oznacza?

Prognoza, jaką zawsze czytamy w horoskopie, dotyczy znaku zodiaku Słońca. Łatwo obliczyć go z daty urodzenia. Przykład? Możesz mieć czarno na białym napisane, że przecież jest z ciebie Rak. Ale czy faktycznie utożsamiasz się z krabem, który chowa się przed światem pod swoim pancerzem? A może wcale nie jesteś wrażliwa i masz prawdziwie ognisty temperament? Zanim zwątpisz w astrologię, poznaj swój ascendent - znak zodiaku Księżyca. To najczulszy punkt na twojej mapie urodzenia, decydujący o charakterze, wyglądzie zewnętrznym czy pierwszym wrażeniu, jakie robisz na innych. Żeby sprawdzić swój ascendent, wystarczy wyliczyć, w jakim znaku zodiaku znajdował się Księżyc w chwili, w której przyszłaś na świat. Kiedy go poznasz, nareszcie się dowiesz, który żywioł tak naprawdę pomieszkuje w twojej duszy. 

W wielu przypadkach znak zodiaku Księżyca przeważa nad ogólnym znakiem zodiaku Słońca.

Większość astrologów wierzy, że ascendent wskazuje na osobę, którą się stajemy, gdy w końcu odkryjemy swoje prawdziwe "ja". Określają go mianem "znaku wschodzącego". Inna teoria zakłada, że przecież każdy jest kowalem swojego losu. Sami decydujemy o swojej przyszłości i tym, jaką drogę obierze nasze życie. Niemniej jednak znak zodiaku Księżyca ma ogromny wpływ na nasze wybory. Dlatego warto się z nim zapoznać. Gdy następnym razem sięgniesz po horoskop, przeczytaj prognozę dla swojego ascendentu. 

Ascendent - jak obliczyć?

Jak obliczyć ascendent? Nie musisz zasięgać opinii astrologa. W internecie znajdziesz kalkulatory, które wyliczają Księżyc w dniu urodzin po wprowadzeniu daty, godziny i miejscowości, w jakiej przyszłaś na świat. Wpisz w wyszukiwarkę kalkulator ascendenta lub moon sign calculator by poznać swój drugi znak zodiaku. 

Ascendent w znaku Barana

Księżyc w Baranie to ludzie waleczni, impulsywni oraz podatni na ataki złości. Mówisz, co myślisz, bez zastanowienia. Możesz mieć problemy z powściągliwością, kiedy znajdujesz się na ostrzach konfliktu. Szybko się zakochujesz, lecz z podobną łatwością potrafisz zakończyć związek, gdy tylko napotkasz pierwsze trudności. Nieustannie poszukujesz adrenaliny. Nuda sprawia ci największy dyskomfort.

Ascendent w znaku Byka

Księżyc w Byku to osoby pragnące bezpieczeństwa. Lubisz żyć swoją niezmienną rutyną i jesteś stabilna emocjonalnie. Nie znosisz wielkich zmian oraz przeprowadzek. Łatwo przywiązujesz się do rzeczy materialnych lub otoczenia, w którym mieszkasz. Szczęście osiągasz przez poczucie komfortu. Potrafisz być bardzo sentymentalna.

Ascendent w znaku Bliźniąt

Księżyc w Bliźniętach oznacza osoby z tendencją do nadmiernej analizy swoich odczuć. Możesz mieć trudności ze zrozumieniem, co tak naprawdę do kogoś czujesz. Poruszanie się w głębokim świecie emocji nie przychodzi ci tak łatwo, jak rozmowy w towarzystwie. Dopiero fizyczne symptomy powodują, że wiesz, że "coś jest na rzeczy". Motylki w brzuchu oznaczają ekscytację, a ból w plecach stres z jakiegoś powodu. Czytaj uważnie mowę swojego ciała. 

Ascendent w znaku Raka

Osoby mające Księżyc w Raku są niesamowicie wrażliwe. Wszystkimi znakami wodnymi kierują bardzo głębokie emocje. Kiedy w twoim życiu dzieje się coś przełomowego, zamykasz się w swojej kryjówce, by przepracować w niej wszystkie uczucia. Bardzo przeżywasz gwałtowne zwroty akcji. Wiecznie poszukujesz poczucia bezpieczeństwa, lecz sama wywołujesz swoje najgorsze lęki. Szlochanie w łóżku to twoja specjalność. 

 

Ascendent w znaku Lwa

Osoby z Księżycem w Lwie to lojalni przyjaciele, zawsze noszący serce na dłoni. Są transparentni, jeśli chodzi o uczucia. Chętnie wyrażają swoje emocje. Kiedy chce im się płakać, łzy spływają po nich jak woda z konewki. Jeśli są szczęśliwi, usłyszysz ich śmiech z drugiego końca świata. Ich umysł jest niczym otwarta książka, którą każdy może swobodnie przeglądać.

Ascendent w znaku Panny

Księżyc w Pannie jest jednym z najtrudniejszych ascendentów. Głównie dlatego, że Panna to znak racjonalny, który nie słucha głosu swojego serca. Z trudem przychodzi jej mówienie o emocjach, gdyż nie mają one dla niej logicznego sensu. Traci kontrolę nad swoim wnętrzem i z tego powodu może często wybuchać. Osoby urodzone pod tym Księżycem są jak chodząca, tykająca bomba. 

Ascendent w znaku Wagi

Ludzie z Księżycem w Wadze przesadnie analizują uczucia. Nie chcą wywołać konfliktu lub być odebranymi jako ktoś nieprzyjemny. Starają się postępować sprawiedliwie. Nieustannie poszukują życiowej równowagi, czasem popadając ze skrajności w skrajność. Sądzą, że do szczęścia potrzebują partnera. Dopóki w całości nie pokochają siebie, nie mają wielkich szans na długotrwały związek. 

Ascendent w znaku Skorpiona

Księżyc w Skorpionie jest trudnym ascendentem, gdyż osoby pod jego wpływem przechodzą w życiu głębokie przemiany. Pociągają je mroczne tajemnice. Nieświadomie poszukują toksycznych relacji czy doświadczeń podnoszących adrenalinę. Odradzają się z kompletnego zniszczenia. Są nacechowane głęboką potrzebą intymności i jeszcze głębszym strachem przed nią. Żyją w izolacji, dopóki nie stawią czoła swoim wewnętrznym lękom. 

 

Ascendent w znaku Strzelca

Ludzie z Księżycem w Strzelcu są niepoprawnymi optymistami. Przyciągają do siebie ciekawe doświadczenia, które pozwalają im swobodnie wędrować. Mają głęboką potrzebę rozwoju duchowego i filozoficznego. Chętnie przekazują swoją wiedzę innym. Są niczym starożytni mędrcy, którzy pragną zobaczyć oraz doświadczyć najbardziej odległych miejsc. Jednak powinni powstrzymać w sobie chęć nawracania ludzi na swój punkt widzenia. 

Ascendent w Koziorożcu

Księżyc w Koziorożcu jest silny i samowystarczalny. Polega tylko na sobie. Wierzy, że nikt nie jest tak zdolny jak on, sam bierze na siebie problemy innych ludzi. Osoby z tym ascendentem powinny czasem zejść z drogi męczennika, by poprosić swoich bliskich o pomoc. Nikt nie pomyśli o nich źle. Uznanie dla swoich własnych słabości jest w gruncie rzeczy oznaką siły. 

Ascendent w znaku Wodnik

Ludzie urodzeni pod Księżycem w Wodniku czują się inni niż wszyscy. Uważają się za naturalnych buntowników, odizolowanych od społeczeństwa. Nie rozumieją narzucanych im zasad. Dobrowolnie odsuwają się od bliskich, by zanurzyć się w swój własny świat. Intymność jest dla nich ogromnym wyzwaniem. Z trudem przychodzi im mówienie o emocjach. 

Ascendent w znaku Ryb

Osoby z Księżycem w Rybach są nadzwyczaj emocjonalne. Kierują się nadmierną empatią wobec innych. Potrafią całkowicie się dla kogoś poświęcić. Gubią się w swoim świecie fantazji, tracąc nawet kontakt z rzeczywistością. Powinny uważać, by alkohol i używki nie stały się ich lekarstwem na smutki.