Dawid Podsiadło i Taco Hemingway - piosenka

Wczoraj wieczorem Podsiadło zamieścił na swoim Instagram Stories tajemniczą żółtą grafikę z niebieskim kołem i trzema liniami. Graficzna kompozycja przypomina wizualizację nowego projektu Taco Hemingwaya, a w jej tle słyszymy fragment utworu, w którym Dawid Podsiadło deklaruje: "Pocztówka z Warszawy, lato 2k19. Pozdrawiam". W ten sposób artyści potwierdzili to, na co czekali fani obu muzyków - nagrali duet, a efekty ich pracy usłyszymy już niedługo. Do tej pory ujawniono już kilku zaproszonych artystów. To Pezet, Rosalie., schafter, Ras i Kizio. Wszyscy pokazywali na swoich Stories tajemniczą grafikę i fragmenty utworów. 

Taco Hemingway „Pocztówka z WWA, lato'19” - nowa płyta już w sieci

Przypomnijmy, że Dawid Podsiadło i Taco Hemingway pod koniec września planują wspólny koncert, który zaraz po ogłoszeniu wyprzedał się na pniu (98% biletów zniknęło w trzy godziny). Duet zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie, a do tej pory żaden inny polski artysta nie sprzedał wszystkich koncertowych miejsc na tej scenie. Wcześniej Taco i Dawida mogliśmy usłyszeć razem  w remiksie "Tamagochi".

Nowa płyta Taco Hemingwaya

Nadchodzący album "POCZTÓWKA Z WWA, LATO '19" został zapowiedziany przez Hemingwaya w zeszły wtorek, a jego oficjalna premiera zapowiedziana jest na 9 sierpnia. Wraz z okładką i tytułem raper skierował do fanów kilka słów i udostępnił listę piosenek;

“To wszystko dziełem przypadku”… 

Jeszcze na początku maja pisałem zupełnie inną płytę. Obiecałem sobie, że tym razem dam sobie tyle czasu, ile będzie trzeba. Zapowiedziana na rok 2019 przerwa wydawnicza miała być więc wymogiem logistycznym. Okazało się jednak, że jestem uzależniony od wydawania nowego materiału w lato. Cóż począć. I tak właśnie powstała “Pocztówka”. Po roku 2018, erze silnego skupiania się na sobie (“SOMA” + “Café Belga” + “Flagey”), czas wymienić lustro na teleskop i wrócić do obserwowania miasta i społeczeństwa. Żeby jednak zadowolić ten segment słuchaczy, który lubi posłuchać sobie moich mniej lub bardziej zrytmizowanych neurotyzmów, postanowiłem dać im upust w stuwersowych “Kabrioletach” zamykających standardową wersję płyty. Pierwszy raz w życiu w swoich działaniach solowych zdecydowałem się zaprosić na płytę kilku gości, i to dość zróżnicowanych pod kątem muzycznym i osobowościowym.

Nowa płyta Taco Hemingwaya. Czytaj więcej>>

Jako że nic mnie tak nie mierzi jak mitologizacja poetów, muzyków i artystów, powiem to najprościej jak się da: przed tobą znajduje się seria dźwięków i garść obserwacji. Tylko i aż tyle. Nie jest to rozprawka ani reportaż. Nie jest to esej ani epopeja. Nie jest to manifest, memoir ani moralitet. Jest to pocztówka. Oto kilka opowieści z Warszawy. Ode mnie, dla was. Niechaj umili wam to kolejne burzliwe lato.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ELLE Poland (@ellepolska) Lip 16, 2019 o 5:30 PDT

Tracklista: 

01. CZŁOWIEK Z DZIURĄ ZAMIAST KRTANI
02. ANTYSMOGOWA MASKA W MOIM CARRY-ON BAGGAGE feat. ?
03. LECI NOWY FUTURE
04. W PIĄTKI LEŻĘ W WANNIE feat. ?
05. WWA VHS feat. ?
06. WYTRAWNE (Z NUTĄ DESPERACJI)
07. WUJEK DOBRA RADA
08. TIJUANA feat. ?
09. SANATORIUM feat. ?
10. ALERT RCB feat. ?
11. KABRIOLETY 

Jesteście ciekawi, w którym numerze z płyty usłyszymy Dawida Podsiadłę? Póki co artyści nie zdradzili więcej szczegółów, ale przeczuwamy hit końcówki wakacji.