Premiera kolejnego filmu o najsławniejszym brytyjskim agencie zbliża się wielkimi krokami. Daniel Craig powoli żegna się ze swoją rolą Jamesa Bonda, a promocja "No Time to Die" (po pol. "Nie czas umierać") właśnie ruszyła. W trakcie jednego z wywiadów aktor powiedział coś, co komentują teraz wszyscy fani tej postaci. Chodzi o kolejną osobę, która miałaby się wcielić w legendarnego Bonda. 

Daniel Craig uważa, że James Bond to nie jest rola dla kobiety. Dlaczego?

53-letni Craig pojawił się m.in. w rozgłośni radiowej Radio Times, gdzie odpowiedział na kilka pytań związanych z filmem. Czy kolejną gwiazdą, która otrzyma tę rolę powinna być kobietą? "Po prostu powinny być lepsze role dla kobiet i mężczyzn. Dlaczego kobieta miałaby zagrać Jamesa Bonda, skoro powinna znaleźć się równie dobra rola jak Bond, ale dla aktorki?" - przyznał Brytyjczyk.

Barbara Broccoli, właścicielka praw do filmów o Bondzie, ma podobne zdanie. James Bond "może mieć dowolny kolor skóry, ale to mężczyzna" - powiedziała Broccoli w rozmowie z magazynem Variety w 2020 roku. "Uważam, że powinniśmy tworzyć nowe postacie dla kobiet - silne postacie kobiece. Nie jestem szczególnie zainteresowana dawaniem męskiego bohatera do odegrania go kobiecie. Sądzę, że kobiety są o wiele bardziej interesujące."

Przypomnijmy, nie znając fabuły nowego Bonda i opierając się tylko na szczątkowych informacjach, wielu dziennikarzy uznało, że Lashana Lynch dostała angaż do roli Jamesa Bonda i jej bohaterka zostanie zapowiedziana właśnie w najnowszym filmie. W informacji opublikowanej przez The Mail zawarto dosyć zaskakującą informację: "Craig powróci z emerytury i dowie się, że nowym 007 jest właśnie Lynch." 

 

Angaż do "Nie czas umierać" otrzymali m.in. Rami Malek, Ana de Armas, Léa Seydoux, Ben Whishaw, Ralph Fiennes, a także wspomnieni Daniel Craig i Lashana Lynch. Za reżyserię kolejnego Bonda odpowiedzialny jest Cary Joji Fukunaga ("Detektyw", "Jane Eyre", "Maniac"). Na plan filmowy wybrano Jamajkę (w tym samym miejscu kręcono sceny do "Dr. No"), Norwegię, Włochy oraz Londyn.

Premiera nowego Bonda zaplanowana jest na 1 października.

"Nie czas umierać": zwiastun filmu o Jamesie Bondzie