Wężownik - czy trzynasty znak zodiaku istnieje?

Co jakiś czas miłośnicy astrologii znajdują informację krążącą po sieci, że istnieje jeszcze jeden (trzynasty!) znak zodiaku. Niektórzy wpadają wtedy w panikę - nagle okazuje się, że ich horoskop jest odmienny, niż dotychczas. Świat lega w gruzach, gdy ktoś utwierdzony w byciu innym znakiem staje się...Wężownikiem. Istotą zrodzoną z najsilniejszych cech charakteru Skorpiona i Strzelca. Skąd wzięła się w zodiaku? Czy brać ją pod uwagę? Starożytna astrologia zaprzecza jej istnieniu. Co innego mówi astronomia, która jest nauką bazującą na faktach. Amerykańska agencja kosmiczna w 2016 roku opublikowała informację, że po upływie setek lat gwiazdozbiory uległy znaczącej zmianie. A co za tym idzie, koło zodiaku wzbogaciło się w Wężownika. Według naukowców z NASA Słońce nie porusza się już po tych samych, dwunastu znakach zodiaku. 

Astronomia to nauka zajmująca się badaniem kosmosu, czasu i przestrzeni, podczas gdy astrologia jest starożytną wiedzą dotyczącą znaków zodiaku, analizującą psychikę człowieka.

Wężownik od zawsze znajdował się na gwiezdnej mapie. Jest częścią ścieżki Słońca (zwanej ekliptyką), położoną na północny zachód od centrum Drogi Mlecznej, lecz został pominięty w astrologii. Początki zodiaku sięgają starożytności, gdy Babilończycy podzielili niebo na 12 różnych części, które przypadkowo pokryły się z 12 miesiącami w kalendarzu. Zbadali pozorny związek między położeniem konstelacji na niebie, a ruchem Słońca, i w ten sposób narodziło się 12 znaków. Dostrzegli również gwiazdozbiór Wężownika, lecz ten, jako część nieparzysta, trzynasta, nie pasował do ich rachunku. Pozostawili go poza zodiakiem. Dlatego naukowe odkrycie Wężownika wcale nie jest nowością sprzed kilku lat. Jednak po ostatniej publikacji NASA wielu ludzi uwierzyło, że znaki zodiaku uległy sporej zmianie. Te osoby nie są astrologami, lecz naukowcami badającymi kosmos. Zdania do dzisiaj są podzielone.

Wężownik - skąd się wziął?

Wężownik to jedna z pierwszych, niebiańskich konstelacji, pierwotnie odkryta przez astronoma Ptolemeusza. Jego nazwa wywodzi się od dwóch greckich słów - "wąż" i "łożysko". Reprezentuje go mityczny bóg medycyny Asklepios, obdarzony mocą uzdrawiania, który trzyma laskę z wężem owiniętym wokół. Symbolem, jaki dziś zdobi logo Światowej Organizacji Zdrowia. Dlaczego pominięto Wężownika w horoskopie? Astrologia opiera się na znakach zodiaku, a nie rzeczywistych, gwiezdnych konstelacjach, których na niebie jest aż 88. Większość astrologów nadal nie uznaje Wężownika i bazuje na 12 znakach, do których przyzwyczaił się cały świat. Jednak trzynasty znak zodiaku również pojawiał się w dawnych zapiskach. Przypisano mu szczególne cechy charakteru i stworzono mity na jego temat. Jeśli wierzysz, że Wężownik istnieje, sprawdź, czy przypadkiem sama nim nie jesteś. Może zgadzasz się z nim bardziej, niż ze Strzelcem lub Skorpionem?

Wężownik - daty urodzenia i cechy charakteru

Na kole zodiaku gwiazdozbiór Wężownika miałby się znajdować pomiędzy znakiem Skorpiona i Strzelca. Obejmuje dni od 29 listopada aż do 18 grudnia. Trzynasty znak przesuwa daty urodzenia pozostałych znaków zodiaku. To, według nowej teorii, oznacza, że większość z nas ma inny znak, niż dotychczas. 

Oto koło zodiaku po włączeniu Wężownika:

Koziorożec: 20.01-16.02

Wodnik: 17.02-11.03

Ryby: 11.03-18.04

Baran: 19.04-13.05

Byk: 14.05-21.06

Bliźniaki: 21.06-20.07

Rak: 21.07-10.08

Lew: 10.08-16.09

Panna: 17.09-30.10

Waga: 30.10-23.11

Skorpion: 24.11-29.11

Wężownik: 29.11-17.12

Strzelec: 18.12-20.01

Wężownikiem może być dotychczasowy Skorpion lub Strzelec. Ten znak zodiaku reprezentuje jedność. Jest porywczy, magnetyczny oraz bardzo impulsywny. Kocha ekstrawagancję, przygodę i namiętne romanse. Nie śpieszy mu się, by założyć rodzinę. Przyciąga do siebie szczęśliwe zwroty akcji. Wychodzi cało z każdej sytuacji. Bywa również niezwykle zazdrosny, temperamentny oraz żądny władzy. Nacechowany głęboką wrażliwością, często samotnie kroczy przez świat. Czuje się nierozumiany przez innych. Żyje tak, jakby był z innej epoki. To stara dusza uwięziona w młodym ciele. Zawsze podąża własnymi ścieżkami. Nie boi się podejmować ryzyka. Stawia na nieustanny rozwój. Posiada wrodzone zdolności artystyczne. Szybko odkrywa, jakiej pracy się poświęcić. Według starożytnych mitów jest urodzonym uzdrowicielem, który zszedł na ziemię, aby leczyć ludzi z chorób psychicznych, przemocy czy agresji. Niczym posłaniec światła i nadziei. Wierzono, że we wczesnym wieku młodzieńczym Wężownik pokrywa się symboliczną łuską, która ochrania go przed "jadem" innych stworzeń. Odporny na kąśliwe uwagi, ma szansę spełnić wszystkie swoje marzenia. O ile przezwycięży swój wewnętrzny mrok.

Twój znak zodiaku do ciebie nie pasuje? Oto przyczyna >>