Utwór "I was here" stał się oficjalnym hymnem obchodzonego 19 sierpnia Dnia Pomocy Humanitarnej. Zaśpiewana w niezwykłej scenografii i inspirowana słynnym wideo Micheala Jacksona "Man In The Mirror" piosenka wzrusza nawet największych twardzieli.


"Światowy dzień pomocy humanitarnej to okazja, abyśmy wszyscy pracowali nad tym, by coś zmienić. Nadszedł czas, żebyśmy pozostawili trwały ślad na świecie i pokazali, że nam zależy" - powiedziała Beyoncé.

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej jest świętem ustanowionym przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2008 roku. Upamiętnia zamach bombowy, do jakiego doszło w Bagdadzie w 2003 roku. Zginął wówczas Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka Sergio Vieira de Mello. Święto ma uzmysławiać, jak ważne jest niesienie pomocy humanitarnej na świecie.

Piosenkarka na ten występ postawiła na klasyczny look. Wystąpiła w białej cekinowej sukni projektu Marca Bouwera, włosy zaplecione w kucyk oraz neutralny makijaż.

Singiel "I was here" pochodzi z ostatniego albumu artystki: "4".

Poniżej możecie obejrzeć reklamę promującą Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej, w którym także występuje amerykańska gwiazda.