„Avatar” - film, który zachwycił świat

O najnowszej części Avatara, mówi się absolutnie wszędzie - nic dziwnego, ponieważ na premierę kolejnej części czekaliśmy ponad dekadę! W 2009 roku "Avatar" zachwycił miliony widzów na całym świecie i stał się jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii. Był to przełomowy obraz, zachwycający technologicznymi rozwiązaniami, przedstawiając magiczne, często surrealistyczne obrazy. Film opowiadał historię Jake'a Sully'ego - sparaliżowanego byłego komandosa, który dostaje szansę odzyskania zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym, przez który trafia na Pandorę: planetę zamieszkiwaną przez Na'vi - czyli człekopodobną rasę, gdzie spotyka swoją przyszłą miłość.

„Avatar: Istota wody” - zwiastun

Poprzeczka dla twórców pierwszej części jest naprawdę bardzo wysoko ustawiona. Po tak świetnym starcie, jaki miał pierwszy film, ciężko będzie im spełnić rosnące oczekiwania fanów. O tym, jak wielkie emocje budzi nadchodząca premiera, świadczą liczne przecieki, które co jakiś czas pojawiały się w sieci. To właśnie one zmusiły twórców do szybszego opublikowania oficjalnego zwiastuna, w którym widzimy przedsmak efektownego widowiska, które swoją premierę będzie mieć już za parę miesięcy. Oprócz zwiastuna, Disney opublikował również plakat promujący film.

„Avatar: Istota wody” - co wiemy o filmie?

Akcja filmu "Avatar: Istota wody" rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom. Bohaterowie, staną w obliczu tragedii oraz bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć. Film po raz kolejny wyreżyseruje James Cameron. W rolach głównych zobaczymy ponownie Sigourney Weaver jako dr Grace Augustine i Stephena Langa jako pułkownika Milesa Quaritch. W produkcji zadebiutują natomiast Kate Winslet i Vin Diesel. Za zdjęcia odpowiedzialny jest nagrodzony Oscarem Russell Carpenter.

"Avatar 2": kiedy w kinach? 

"Avatar: Istota wody" trafi do kin 16 grudnia 2022 roku. Jednak mamy niespodziankę dla wszystkich fanów pierwszej części - już od 23 września w kinach ponownie pojawi się oryginalna, pierwsza część, co stwarza świetną okazję, aby przypomnieć sobie historię Jake'a i Neytiri.

 

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy