Aleksandra Zawadzka, redaktor ELLE.pl 

"Co oznacza dla mnie hasło „ALTHOUGH NOT TOGETHER WE ARE ALL CONNECTED”​? Dziś, kiedy na co dzień wciąż moim biurem jest własne mieszkanie i nie widzę się z bliskimi ludźmi, coraz bardziej doceniam łącznik ze światem w postaci sztuki, także (a może głównie) tej digitalowej. To właśnie ona sprawia, że mimo odległości, różnic czy lockdownu możemy wszyscy mówić o tym samym, prowokować do dialogu i jednoczyć się. Za pomocą obrazów, grafik, kolaży, gifów, street artu pokazywać swoje emocje, ale też mnożyć pozytywny przekaz, którego w nowej rzeczywistości każdy z nas potrzebuje. Sama od jakiegoś czasu praktycznie codziennie sprawdzam na Instagramie konta moich ulubionych artystów, a ich prace chłonę jak gąbka, bo wiem, że dzięki nim mogę znaleźć punkt odniesienia w świecie 2.0., skonfrontować się z własnymi przemyśleniami i poczuć się częścią grupy."

Kuba Skalski, redaktor newonce.net

"„ALTHOUGH NOT TOGETHER WE ARE ALL CONNECTED” to hasło, które może być pewnym symbolem 2020 roku - mimo wielu wyzwań, jakie niosły za sobą ostatnie miesiące, ludzie jak nigdy pokazali, że mimo setek kilometrów, jakie ich dzielą, potrafią jednoczyć się z drugą osobą znajdującą się po drugiej stronie globu. Wspólnie bronimy słabszych, stajemy po stronie równości i sprawiedliwości - wszystko dzięki temu, że czujemy pewnego rodzaju połączenie. Jeżeli nie zadbamy wspólnie o naszą planetę i o drugiego człowieka, nikt nie zrobi tego za nas. Nie potrzebujemy do tego wzajemnej fizycznej obecności!"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Converse Polska (@converse.polska) Cze 25, 2020 o 5:43 PDT

Maja Naskrętska, stylistka ELLE 

"Jesteśmy od siebie oddzieleni, a jednak łączą nas te same tęsknoty, oczekiwanie na powrót do normalności, te same pasje i tłumiące się w nas emocje."

Karina Lachmirowicz, redaktorka newonce.net

"Nigdy nie myślałam o tym, że zamknięta w czterech ścianach będę zmuszona korzystać jedynie z wirtualnych narzędzi do porozumiewania się z bliskimi. Ten zupełnie nowy schemat działania zastępował pierwiastek ludzki, tak potrzebny w nowych dla nas sytuacjach. Ale przecież właśnie w takich okolicznościach możemy w pełni poczuć siłę relacji międzyludzkich utrzymywanych na odległość, prawda?"

„ALTHOUGH NOT TOGETHER WE ARE ALL CONNECTED”​

Marcin Świderek, Szef działu mody ELLE

"Rozmowa, czyjś głos, uśmiech w kamerce. To wszystko podtrzymywało nad na duchu podczas kwarantanny. Łączyło, choć byliśmy od siebie daleko. Ale taką moc ma nie tylko technologia, ma ją także moda. To może być sentyment do starych trampek, które kojarzą ci się ze wspaniałą wyprawą z przyjaciółmi albo torby przywiezionej z wyjątkowej podróży. Ale moda łączy też dosłownie i nasuwają mi się na to dziesiątki przykładów. Jak choćby ten z tygodnia mody w Mediolanie, gdy siedzący obok mężczyzna miał na sobie dokładnie tę samą parę białych Converse’ów co ja. To one stały się pretekstem do rozmowy z nieznajomym, który okazał się redaktorem mody japońskiej edycji ELLE. To spotkanie zaowocowało znajomością na Facebooku i regularną wymianą poglądów na temat mody. Nawet teraz gdy dzielą nas tysiące kilometrów."

Krzysiek Nowak, redaktor newonce.net

"I wtedy, gdy byliśmy przymusowo zamknięci na cztery spusty w czterech ścianach, i teraz, kiedy obostrzenia są coraz bardziej luzowane, rozwijanie domowych zajawek było przejawem normalności i spokoju w nienormalnych czasach. Słuchanie płyt, czytanie książek, oglądanie filmów i seriali – opcji było ciut, ciut i jeszcze trochę. Chociaż przez długi czas nie mogłem spotkać się z ludźmi, z którymi dzielę pasje, nie przeszkodziło mi to w toczeniu z nimi ożywionych internetowych dyskusji o kolejnych dźwiękach, zdaniach czy scenach. Ale to przecież nie wszystko, bo przez ten okres mogłem także prezentować swoje zdanie (szczególnie na temat rapowych albumów) czytelnikom na łamach newonce i wchodzić w polemiki na Twitterze. Chociaż byliśmy daleko od siebie, byliśmy także razem. I nadal jesteśmy."

Aleksandra Charzewska, redaktor ELLE.pl 

"W ostatnim czasie byłam bliżej ludzi, niż kiedykolwiek, choć po raz pierwszy w życiu fizycznie nie byłam z nimi wcale. Odnowiłam przyjaźnie, przeprowadziłam setki wzruszających, ale też niesamowicie zabawnych rozmów. Tęskniłam za tym, czego zwykle nie robiłam i za ludźmi, z którymi na co dzień nie rozmawiałam. „ALTHOUGH NOT TOGETHER WE ARE ALL CONNECTED”​ to bardzo bliska mi idea, która w ostatnim czasie przejawiała się na poziomie tych najlepszy, najpotrzebniejszych i najbardziej pocieszających relacji z ludźmi. Takich, których jeszcze nigdy nie doświadczyłam." 

Jacek Sobczyński, media owner newonce.net

"Ostatni raz widziałem się z własnymi rodzicami w lutym, z częścią przyjaciół - w marcu. A jednocześnie nigdy nie czułem się mniej samotny, niż podczas pandemii. Wirtualna rzeczywistość, wszechobecne komunikatory, zdalna praca, podczas której nie ruszając się z własnego łóżka organizujesz pracę sobie i reszcie zespołu, przeprowadzasz międzynarodowe wywiady czy bierzesz udział w wirtualnych debatach dla tysięcy widzów - no, nie spodziewałbym się dekadę temu, że tak to będzie wyglądać. Ale kiedy czułem natłok kontaktów, dyskusji, ogólnie ludzi... wychodziłem z domu. Czy to największy paradoks naszych czasów?"

Po więcej niecodziennych połączeń i sztuki w streetwerowym wydaniu zaglądajcie na profil Converse Polska na Instagramie.

Czytaj też: "To najlepszy moment na zjednoczenie się pomimo różnic" - artyści z całego świata łączą siły w nowej kampanii Converse