Zgodność pomiędzy znakami zodiaku zazwyczaj określa się na podstawie astrologicznych stereotypów. Mówi się, że Strzelec znajdzie najlepsze połączenie z Lwem, gdyż oboje są spod żywiołu ognia, a Bliźnięta powinny unikać Panien będących ich kompletnym przeciwieństwem. Czy te teorie sprawdzają się w praktyce? Na szczęście istnieje jeszcze jeden sposób na to, jak obliczyć miłosną kompatybilność. Koncepcja ta bazuje na odległości występującej pomiędzy znakami zodiaku partnerów. Takie wyliczenie astrologiczne wskazuje, które znaki stworzą najbardziej udany związek. Wynik może również przewidzieć trudności czekające kochanków.

Jak obliczyć swój rodzaj związku w astrologii?

Koło horoskopu składa się z 12 znaków zodiaku. W astrologii istnieje aż 7 rodzajów dopasowań miłosnych. Jeśli policzysz, ile znaków dzieli was od siebie, dowiesz się, w jakim związku jesteś. Wystarczy, że spojrzysz na właściwą kolejność koła zodiaku, by określić scenariusz swojej relacji. Oto poprawna sekwencja: 1. Baran, 2. Byk, 3. Bliźnięta, 4. Rak, 5. Lew, 6. Panna, 7. Waga, 8. Skorpion, 9. Strzelec, 10. Koziorożec, 11. Wodnik, 12. Ryby

Przykład: Ryby są oddalone o dwa znaki zodiaku od Koziorożca (licząc wstecz) i Byka (licząc w przód). To oznacza, że z tymi znakami stworzą związek oparty na głębokiej przyjaźni (szersza definicja znajduje się poniżej). Kierując się tą samą zasadą, Panna jest oddalona o pięć znaków od Wodnika i Barana. Stworzy z nimi relację pełną nieporozumień, w której jest więcej przeciwieństw niż cech wspólnych. Oblicz, gdzie na kole znajduje się twój partner w stosunku do twojego znaku zodiaku. Sprawdź, co to oznacza dla waszej relacji.

Numerologia. Oblicz wibrację związku >>

Astrologiczna teoria siedmiu związków:

Ten sam znak zodiaku: udane partnerstwo

Tworzenie związku z osobą o tym samym znaku zodiaku przypomina sielankę. Oznacza, że partnerzy są swoim lustrzanym odbiciem. Mają wiele cech wspólnych. Razem pracują na solidną relację. Dostrzegają w sobie wszystkie wady i zalety, które zespalają ich bratnie dusze. Czują się ze sobą niezwykle komfortowo. Wiedzą, że kierują nimi te same mechanizmy. Jedynym, co zagraża miłości tej pary, jest wypalenie z powodu rutyny. Zodiakalne bliźniaki powinny urozmaicać swoje życie miłosne, by po czasie z kochanków nie zamienić się w "rodzeństwo". 

Różnica jednego znaku: student i uczeń

Wydaje się, że różnica jednego znaku nie powinna stwarzać żadnych problemów. Nic bardziej mylnego! W astrologii bywa tak, że sąsiedni znak może być naszym kompletnym przeciwieństwem. Czasem te różnice bywają nie do pogodzenia i powodują w naszym życiu chaos. Zazwyczaj mają dla nas cenną lekcję dorastania. W tej relacji najczęściej jeden kochanek zostaje uczniem, a drugi nauczycielem. Według horoskopu każdy kolejny znak zodiaku jest ewolucją poprzedniego. Znak znajdujący się "wyżej" w astrologicznej hierarchii wchodzi w rolę mistrza. Tę zależność trudno rozpoznać. Tym, co przyciąga do siebie kochanków, są tajemnice, popęd seksualny i odkrywanie tego, co nieznane. Jeśli związek astrologicznych sąsiadów nie skończy się bolesnym zerwaniem, jeden partner rozwinie się przy drugim w wartościowy sposób. 

Różnica dwóch znaków: przyjacielska relacja

Różnica dwóch znaków zodiaku to związek z przyjacielem. Łączy ze sobą dwoje ludzi, którzy darzą się pełnym zrozumieniem i bezgranicznym zaufaniem. Nadają na tych samych falach. Akceptują siebie takimi, jacy są. Mają wspólne pasje, podobne poglądy, taki sam gust muzyczny lub identyczne fantazje seksualne. Oby ten związek nie stał się zbyt swobodny, bo wtedy z trybu "miłość" łatwo przejść na kumpelstwo. Wyzwaniem dla tej pary jest podtrzymywanie iskrzącego romansu, by po czasie nie zacząć szukać przygód gdzieś indziej. 

Różnica trzech znaków: skomplikowany związek

Ups. W tym związku coś jest nie tak. Odległość trzech znaków w astrologii wskazuje na szorstkie relacje, które po czasie z miłości zamieniają się w nienawiść. To spotkanie rozdrapuje stare rany i przywołuje doświadczenia z przeszłości. Jeśli dawne problemy nie zostaną przepracowane, para nie ma szans na wspólną przyszłość. Ci astrologiczni kochankowie muszą dołożyć wszelkich starań, by wszystko, co znajduje się pomiędzy nimi, ewoluowało w czyste uczucie, pozbawione zazdrości, nieufności czy nawet agresji. Żadne z tych dwojga nie potrafi odpuścić lub pójść na kompromis. Ich duma po prostu im na to nie pozwala. Tylko wielkie uczucie pozwoli tej parze przezwyciężyć lęki i swoje własne ego. 

Różnica czterech znaków: dom jest tam, gdzie wasze serca

W tej relacji kochankowie czują się "jak w domu". Nie są tacy sami, ale to nie przeszkadza im w tworzeniu dobrego związku. Wzajemnie się uzupełniają. Dają sobie poczucie bezpieczeństwa. Razem mają moc, a w pojedynkę gasną, dlatego nie lubią przebywać oddzielnie. Uczą się od siebie, idą na kompromisy i potrafią zawalczyć o swoje uczucia. Łączy ich głęboka więź na poziomie tego samego żywiołu. Wiedzą, że ze sobą mogą zrobić wszystko. Ta relacja ma duże szanse na przyszłość, jeśli partnerzy nauczą się mieć przestrzeń tylko dla siebie. Spędzanie wszystkich możliwych chwil razem i kompletne zatracanie się dla drugiej osoby ugasi pożądanie pomiędzy tą dwójką. 

Różnica pięciu znaków: co w ogóle was łączy?

Oto para, której nikt nie rozumie. Jak to się stało, że w ogóle są razem? Takie pytanie dręczy kochanków oraz osoby z ich bliskiego otoczenia. Możliwe, że połączył ich związek karmiczny. Coś, czego nie mogli uniknąć, co było im zapisane w gwiazdach. Musieli się spotkać, żeby być razem i przepracować problemy z dawnych żyć. Nie da się tego wytłumaczyć w inny sposób, bo nie mają ze sobą żadnych cech wspólnych. Relacja z kimś oddalonym o pięć znaków uczy bezinteresowności oraz zwalczania swojej mrocznej strony. Tylko praca nad sobą i poświęcenie zwiększy moc tego związku. Jego dalsze losy leżą w rękach zakochanych. 

Różnica sześciu znaków: przeciwieństwa się przyciągają

Astrologowie twierdzą, że znaki zodiaku leżące na kole naprzeciwko siebie są swoimi bliźniaczymi płomieniami. W tym przypadku odległość nie ma znaczenia. Przeciwstawni kochankowie przyciągają się jak magnes i mają wspólną misję do spełnienia. Ten miłosny cel zazwyczaj jest połączony z odpowiedzialnością oraz służbą, gdzie jeden partner pomaga drugiemu wspiąć się na wyższy poziom duchowości. Dochodzenie do prawdy może trwać latami i wzmacniać się przez wiele losowych sytuacji. Życie z przeciwnym znakiem zodiaku polega na wchodzenie w konkretne role, przyjmowanie obowiązków lub praktykowanie wyrozumiałości, by wspólnie osiągnąć najwyższą satysfakcję. Kiedy te dwie osoby się połączą, nic nie będzie w stanie przerwać ich więzi. 

Bliźniaczy płomień czy bratnia dusza? Jak rozpoznać różnice? >>