3 kamienie szlachetne na uspokojenie

Kryształy na stres - jak wyleczyć traumę z pomocą ich wibracji? Zacznij regularnie (np. raz w miesiącu, w fazie pełni lub nowiu) odprawiać rytuał z użyciem jednego z 3 kamieni szlachetnych wymienionych poniżej, aby już wkrótce poczuć się lepiej. Dobierz świecę w kolorze wybranego kryształu. Weź do ręki długopis i kartkę papieru. Zapisz na niej wszystko, co chciałabyś uwolnić w związku ze swoim traumatycznym przeżyciem. Mogą to być twoje uczucia, jak strach, wstyd, złość czy bezradność, lub pewne bolesne wspomnienia, które zaprzątają ci głowę. Następnie zapal świecę i umieść pod nią swoje zapiski. Usiądź wygodnie w cichej przestrzeni. Zrelaksuj się. Wykonaj serię głębokich oddechów. Połóż kryształ w swoich dłoniach. Zamknij oczy. Zacznij wizualizować białe, jasnozielone, niebieskie lub różowe światło promieniujące z kryształu wprost do twojego serca. Poczuj, jak ten blask oczyszcza twoje wnętrze z bolesnych przeżyć i napełnia duszę energią miłości. Nie krępuj się powtarzać następującej mantry:

"Jestem gotowa na głębokie uzdrowienie. Uwalniam wszystkie krzywdzące wspomnienia i emocje, które blokują mnie na co dzień."

Powoli otwórz oczy i skup się z powrotem na swoim otoczeniu. Gdy świeca się wypali, rozerwij swoją kartkę na drobne kawałki, usuwając ją ze swojej przestrzeni. 

Kryształy na stres - rodochrozyt

Rodochrozyt to kryształ, który cieszy oko i ma wspaniałe właściwości lecznicze. Łączy najpiękniejsze odcienie różu z bielą oraz odcieniami szarości. Zachwyca nasze zmysły od pierwszego wejrzenia, pomagając się wyciszyć. W ezoteryce określa się go mianem kryształu czakry serca, co oznacza, że praca z nim uwalnia od traum emocjonalnych, związanych np. z przeszłymi związkami. Kojąca energia rodochrozytu przywodzi na myśl matczyną troskę. Jego obecność pociesza, pielęgnuje i zapewnia poczucie bezpieczeństwa w obliczu życiowych wyzwań. Przypomina o tym, żeby o siebie dbać. Warto spoglądać na niego w trakcie praktyki jogi lub podczas medytacji.

Jaki jest twój kamień dnia urodzenia? >>