Polski hit z Julią Wieniawą podbija streaming. W kinach obejrzało go ponad 2 mln widzów
W styczniu podbił kina, a teraz błyskawicznie wspina się w rankingu najlepszych filmów na SkyShowtime. „Chce więcej” - polski film z Julią Wieniawą łączy thriller o cyberprzestępczości z historią młodych ludzi, którzy za szybki sukces płacą coraz wyższą cenę.

„Chce więcej” od początku był czymś więcej niż zwykłym thrillerem o internetowych oszustwach. Film opowiada o świecie, który dla wielu młodych ludzi jest dziś codziennością - presji pieniędzy, potrzebie sukcesu, życia online i przekonaniu, że jedna decyzja może nagle zmienić wszystko. Nic dziwnego, że produkcja przyciągnęła na początku roku do kin ponad 2 miliony widzów. Teraz podobny scenariusz powtarza się w streamingu, gdzie film znalazł się w ścisłej czołówce platformy SkyShowtime.
Reżyserem i scenarzystą filmu jest Damian Matyasik, który wcześniej tworzył nagradzane krótkie metraże. „Chcę więcej” to jego pełnometrażowy debiut - inspirowany prawdziwymi historiami cyberoszustw i ludzi, którzy bardzo szybko przekroczyli granicę między desperacją a przestępstwem.

O czym opowiada „Chcę więcej”?

Głównym bohaterem filmu jest Marcin, grany przez Macieja Musiałowskiego. Na pierwszy rzut oka wygląda na chłopaka, który zawsze wie, czego chce - pewnego siebie, wygadanego i odnajdującego się w każdej sytuacji. Pod tą fasadą kryje się jednak ktoś kompletnie zagubiony, próbujący odnaleźć się między młodzieńczą beztroską a brutalnym wejściem w dorosłość.
Kiedy dramatyczna sytuacja zdrowotna bliskiej osoby zmusza go do desperackiego działania, Marcin wraz z Hanią i grupą znajomych zaczyna wchodzić w świat cyberprzestępczości. Początkowo wszystko wydaje się tylko chwilowym rozwiązaniem problemu. Szybkie pieniądze zaczynają jednak działać jak narkotyk. Z czasem film coraz mocniej pokazuje, że nie chodzi już wyłącznie o ratowanie kogokolwiek. Bohaterowie uzależniają się od adrenaliny, poczucia kontroli i życia, na które wcześniej nie mogli sobie pozwolić. Im większe zyski, tym bardziej rozmywają się granice między dobrem a złem.
Chcesz zobaczyć tę treść?
Aby wyświetlić tę treść, potrzebujemy Twojej zgody, aby YouTube i jego niezbędne cele mogły załadować treści na tej stronie.
Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski tworzą duet, który niesie cały film

Jednym z największych atutów filmu pozostaje ekranowa chemia wytworzona między Julią Wieniawą a Maciejem Musiałowskim. Ich bohaterowie nie przypominają klasycznych postaci z moralitetu o „złych wyborach”. To młodzi ludzie próbujący poradzić sobie z rzeczywistością, która coraz częściej wymaga od nich więcej, niż są w stanie unieść.
Wieniawa gra Hanię dużo bardziej stonowanie niż w wielu wcześniejszych rolach. Jej bohaterka funkcjonuje między strachem o rodzinę a próbą zatrzymania chłopaka, który coraz mocniej wpada w spiralę uzależnienia od pieniędzy i poczucia władzy. Obok nich pojawiają się także Jan Frycz, Piotr Stramowski, Jarosław Boberek, Sebastian Dela i Przemysław Bluszcz.
To nie jest tylko thriller o oszustwach internetowych

Najciekawsze w „Chcę więcej” pozostaje to, że film nie próbuje opowiadać wyłącznie o technologii czy cyberprzestępcach. Znacznie bardziej skupia uwagę widzów na emocjonalnym tle całej historii - samotności, presji sukcesu i potrzebie udowodnienia światu własnej wartości. Film pokazuje, jak łatwo współczesne życie zaczyna przypominać nieustanny wyścig. Bohaterowie chcą pieniędzy, bezpieczeństwa, uznania i szybkiego awansu społecznego. Internet daje im iluzję, że wszystko da się zdobyć natychmiast - bez konsekwencji.
W tle cały czas wybrzmiewa też pytanie o to, dlaczego młodzi ludzie coraz częściej szukają poczucia sprawczości właśnie w świecie online. „Chcę więcej” momentami przypomina współczesne kino new adult - dynamiczne, mocno zanurzone w emocjach i bardzo świadome tego, jak wygląda dziś życie generacji wychowanej między TikTokiem, lękiem o przyszłość i kultem sukcesu.
Muzyka Julii Wieniawy i Macieja Musiałowskiego stała się częścią historii

Osobnym bohaterem filmu jest muzyka. Specjalnie na potrzeby „Chcę więcej” powstały utwory wykonywane przez Julię Wieniawę i Macieja Musiałowskiego, które mocno budują emocjonalny klimat całej historii. Soundtrack nie działa tu jak zwykłe tło. Elektroniczne brzmienia i melancholijne kawałki bardzo dobrze oddają napięcie między euforią szybkiego sukcesu a emocjonalnym zagubieniem bohaterów. To właśnie dzięki muzyce film momentami przypomina bardziej intymny dramat o młodym pokoleniu niż klasyczny sensacyjny thriller.
Dużą rolę odgrywa także elektroniczna ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Macieja Zielińskiego. Pulsujący soundtrack świetnie współgra z historią ludzi, którzy coraz mocniej zatracają się w świecie pieniędzy, Internetu i własnych ambicji.
Chcesz zobaczyć tę treść?
Aby wyświetlić tę treść, potrzebujemy Twojej zgody, aby YouTube i jego niezbędne cele mogły załadować treści na tej stronie.
Gdzie obejrzeć polski film z Julią Wieniawą „Chcę więcej”?

„Chcę więcej” jest obecnie dostępny wyłącznie na platformie SkyShowtime, gdzie błyskawicznie stał się jednym z najchętniej oglądanych tytułów w Polsce.

