Data koronacji króla Karola III

Cała Wielka Brytania, a za nią świat, żyje odejściem Elżbiety II. Uroczystości pożegnalne są już za nami, teraz Brytyjczycy czekają na oficjalną ceremonię koronacji nowego króla. Wszystkie działania dotyczące dworu mają swój ściśle określony harmonogram, który oparty jest o protokół królewski. Większość z nich jest jednak ściśle tajna i tylko poszczególne informacje wychodzą na światło dzienne. Urzędnicy brytyjscy ogłosili za pośrednictwem agencji prasowej Bloomberg, że koronacja będzie miała miejsce wiosną 2023. Uroczystości koronacyjne odbędą się w Westminster Abbey, 3. czerwca. Anonimowi urzędnicy, którzy podali tę informację dodają, że nie jest jeszcze ustalone, które dni dodatkowo zostaną ogłoszone za święto narodowe. 

Monogram Króla Karola III. Wiemy, jak wygląda

Buckingham Palace nie opublikował jeszcze oficjalnego oświadczenia z datą koronacji. 

Getty Images

Szacowana regaliów koronacyjnych

Druga informacja, która obiegła światowe media dotyczy klejnotów, jakie zobaczymy na koronie nowego monarchy. Podczas ceremonii nowy król zostanie udekorowany tradycyjnymi regaliami, które dzierżyli poprzedni panujący. Szacowana przez Yahoo! Life. wartość materiałów i kamieni szlachetnych, które zobaczymy na głowie Karola III oraz tych dekorujących pozostałe symbole władzy, które otrzyma to 4 miliardy dolarów. W skład regaliów wchodzą: Korona Św. Edwarda, Cesarska Korona Państwowa, Pierścień Władcy, Berło Władcy z gołębiem, Berło Władcy z krzyżem, Kula Władcy, Złota Ampułka, Ostrogi i Miecz Ofiarowania. 

Getty Images

Netflix pokazał klip ze spin-offu „Bridgertonów”. Zobaczcie, jak królowa Charlotte poznała swojego męża w „Queen Charlotte: A Bridgerton Story”