Znaki zodiaku od najmilszego do "najwredniejszego". Ta kolejność nie jest przypadkowa:

Ciemna strona każdego znaku zodiaku >>

1. Waga

Waga jest najmilszym znakiem zodiaku, jaki kiedykolwiek spotkasz, ponieważ zawsze stara się być dobra. To urodzony rozjemca - ​​jeśli zauważy jakiekolwiek oznaki niezgody pomiędzy swoimi przyjaciółmi, zrobi wszystko, co w jej mocy, by naprawić konflikt. Aktywność pokojowa jest dla niej jak codzienna misja, lecz nie zawsze przychodzi jej to naturalnie. Często odkłada na bok własne uczucia, by sprawić radość komuś innemu. Wadze zdarza się uszczęśliwiać ludzi na siłę, co niekiedy prowadzi do nieprzyjemności. 

2. Ryby

Ryby uwielbiają być życzliwe dla innych. Gdy robią coś miłego dla drugiej osoby, czują, że działają tym na korzyść dla siebie. Kochają uczucie obdarowywania i życie w przyjaznych relacjach. Są niesamowicie miłe oraz bezinteresowne. Ich łagodne nastawienie to nie tylko sztuczka, aby inni je polubili. Kryją się za tym prawdziwe intencje. Porozmawiaj z każdym, kto spotkał zodiakalne Ryby, a większość osób powie to samo: są pomocne i miłe. Przy tym zawsze unikają konfrontacji, więc nie wdają się z nikim w konflikty. Nie widzą sensu, by utrudniać sobie życie, ponieważ nie są negatywne. Żyją w przekonaniu, że więcej much złapią miodem niż octem.

3. Byk

Przyjazna osobowość Byka to coś więcej niż robienie miłych rzeczy dla innych. Ten znak zodiaku jest typem osoby, która zawsze wymienia uprzejmości z nieznajomymi. Wyróżnia go również ogromna cierpliwość. Niełatwo wytrącić Byka z równowagi. Jest naturalnie wrażliwą osobą, która wie, jak wyrażać swoje uczucia, kiedy naprawdę je odczuwa, zamiast stosować kamuflaż. Dzięki temu łatwiej przychodzi mu odpuszczenie relacji, w których nie czuje się szczęśliwy. Zamiast nich skupia się na rzeczach dających mu prawdziwe spełnienie. Najlepiej czuje się będąc  osobą pozytywną i lubianą w towarzystwie. 

4. Wodnik

Złap Wodnika, gdy ma jeden ze swoich rzadkich złych nastrojów, a pomyślisz, że zawsze jest wredny. W rzeczywistości osoby spod tego znaku zodiaku są niezwykle uprzejme. Jednak bardziej od small talk'u w windzie czy uśmiechania się do wszystkich na swojej drodze, preferują nawiązywanie bliższych relacji. Nurtuje je, kto jaki jest w głębi duszy i zwyczajnie lubią zawierać przyjaźnie. Wodnik kocha poznawać nowe osoby, ponieważ wtedy jest najbardziej autentyczny. To dobry słuchacz, który wie, że ludzie są bardziej otwarci na przyjaźń, jeśli mogą rozmawiać o sobie. Nigdy nie ukrywa, kim jest naprawdę, toteż często wydaje się być ekscentrycznym. 

5. Strzelec

Strzelec to jeden z milszych znaków zodiaku, jakie kiedykolwiek spotkasz, ponieważ stara się być wolny od wszystkiego (i wszystkich), co uważa za toksyczne. W życiu podąża swoją własną ścieżką, a ktokolwiek chce się wokół niego zakręcić, musi wibrować na podobnym poziomie. Przebywając ze Strzelcem, nie mówi się nikczemnie o innych, nie narzeka się na rzeczy, których się nienawidzi i absolutnie nie daje się wciągnąć w drobiazgi. Mogłoby się wydawać, że zodiakalny łowczy po prostu unika nieuniknionego dzięki powyższym regułom, lecz w rzeczywistości nie interesują go plotki lub negatywne rzeczy. Nie dba o to, czy jesteś pesymistą, jednak nie chce mieć tej energii w swoim życiu. Jest naturalnie miły, bo nie widzi powodu, dlaczego miałby być nieprzyjemny dla ludzi. Wprowadza świeżość i optymizm wszędzie tam, gdzie się pojawi. 

6. Bliźnięta

Bliźnięta mogą być albo bardzo miłe, albo bardzo podłe, wszystko zależy od tego, w jakim nastroju je złapiesz. Ich dwoista osobowość często gwarantuje podwójną mieszankę. Najmilsze bywają zazwyczaj wtedy, gdy są drażliwe i nie chcą wywoływać niepotrzebnych konfliktów. Jednak kiedy już stracą cierpliwość, dają się ponieść swoim emocjom. Nastrój Bliźniąt bardzo wpływa na to, jak radzą sobie z daną sytuacją, więc jeśli emanują złym humorem, spodziewaj się oskarżeń oraz konfrontacji. Kiedy czują się szczęśliwe, oczekuj rozpieszczania, uśmiechów i nadmiernej życzliwości.

7. Rak

Rak może być bardzo miły, ale często pozwala, by jego nastrój decydował o życzliwości. To może nie mieć nic wspólnego z tym, z kim rozmawia lub spędza czas. Emocje kłębiące się w Raku niekiedy mogą sprawiać, że ten znak zodiaku wydaje się mniej przyjemny, niż jest w rzeczywistości. Jednak z jego strony nie doznasz podłego zachowania. Złośliwość czy wredność to nie cechy Raka, niezależnie od sytuacji. Zazwyczaj torturuje innych używając milczenia i dystansowania się. Często wyraża emocje poprzez płacz, bywa również temperamentny. Na co dzień jednak emanuje dobrocią.

8. Lew

Lew jest tak sympatyczny, jak tylko to możliwe, przez co każdy myśli, że to niezwykle przyjazny znak zodiaku. Jednak często się wysila, by być odbieranym w ten sposób. Uwielbia miło spędzać czas z ludźmi, na których mu zależy, lecz niechętnie spotyka się z tymi, którzy są mu obojętni. Lwy z natury są wyrozumiałe i współczujące, ale nie warto zachodzić im za skórę. Spróbuj je wykorzystać lub podjąć z nimi walkę, a na pewno przegrasz za każdym razem. Osoby spod znaku Lwa nie mają cierpliwości do ludzi, którzy celowo je atakują. Mogą wybaczyć wiele rzeczy, jednak nie zabawianie się ich uczuciami. Tylko spróbuj, to zobaczysz ich podłe oblicze.

9. Panna

Dla Panny bycie miłym polega bardziej na odpuszczeniu i relaksowaniu się na tyle, aby nie wypowiedzieć na głos ukąśliwych komentarzy na temat drugiej osoby. Nie potrafi jednak powstrzymywać się przez długi czas. Ta spięta osobowość prędko spowoduje drobny konflikt, nawet jeśli nie stara się być wredna. Zwykle robi uwagi, które wydają się być personalne, ale do końca nie masz całkowitej pewności, czy próbuje być podła, czy po prostu narzeka na coś innego. Po czasie uzyskasz podpowiedź.

10. Baran

Spędź kilka minut z Baranem, a zrozumiesz, dlaczego wszyscy określają go w gorącej wodzie kąpanym. Ten znak zodiaku nie powstrzymuje swoich myśli przed wyjściem na wierzch, bo zatajanie ich tylko sprawia, że staje się zrzędliwy w towarzystwie. Barany nie boją się rozpocząć walki, jeśli sądzą, że oczyszczą dzięki temu powietrze. Doskonale wiedzą, że potrafią być wredne. Swoją upartość nazywają asertywnością. Lubią mieć ostatnie zdanie, niezależnie od sytuacji. Na szczęście nie toczą niekończących się batalii. Po jakimś czasie dają sobie spokój i żyją dalej, a swoich wrogów traktują jak powietrze. 

11. Koziorożec

Koziorożec bywa wredny częściej niż reszta znaków zodiaku. Jednak sposób, w jaki wyraża swoją negatywność, naprawdę doprowadza ludzi do szaleństwa. Bywa naprzemiennie gorący lub zimny, nie wiadomo, czego można się po nim spodziewać. Jeśli się zdenerwuje, traktuje swoich bliskich na chłodno. Staje się obojętny, pyskaty, a nawet blokuje innych w social mediach. Z drugiej strony Koziorożce miewają też ognisty temperament. Tak bardzo, że ich wściekłość staje się legendarna. Kiedy wpadną w zły nastrój, bywają mściwe i próbują skonfrontować się z drugą stroną w najgorszych możliwych momentach. Koziorożec do końca prowadzi swoją grę. Miażdżące spojrzenie czy odpowiedni dobór słów z jego strony często powoduje, że ich wróg czuje się totalnie zniszczony. 

12. Skorpion

Skorpion jest powszechnie uważany za najmniej przyjazny w całym horoskopie. Jeśli go spotkasz, bądź ostrożna - łatwo zajść mu za skórę. Ten znak zodiaku z łatwością wyraża swoje prawdziwe zdanie o innych. Karci za każde irytujące go zachowanie. Nie boi się ignorować innych ludzi, dopóki ci nie okażą skruchy i nie przeproszą go na kolanach, błagając o przebaczenie więcej niż raz. Nawet jeśli gniew Skorpiona będzie już dawno zakopany w przeszłości. Rzadko przeprasza sam z siebie, a urazę może chować do końca życia. Bywa mściwy i uniemożliwia innym kontakt ze sobą, dopóki wewnętrznie się nie uspokoi. Nawałnicy, która towarzyszy jego złości, nigdy nie doświadczysz z nikim innym. Skorpiony o tym wiedzą, toteż niekiedy wysyłają drugiej stronie ostrzeżenie, by dać szansę na szybkie poprawienie się. 

Znaki zodiaku, które do siebie pasują >>