To tylko ostatni cios z całej serii wymierzonych w kierunku HFPA. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej trzy miesiące temu znalazło się na celowniku ,,The Los Angeles Times". Śledztwo przeprowadzone przez dziennik zostało zakończone raportem, który wykazał wątpliwe wyniki organizacji w zakresie różnorodności. Chodzi tutaj m.in. o brak osób czarnoskórych wśród 87 członków HFPA. Jak podało BBC News: ,,Przez 20 lat stowarzyszenie nie miało ani jednego czarnego członka".

Billy Porter zagra bezpłciową postać w ,,Kopciuszku". Nadchodzi przełomowy moment dla kina i nowego pokolenia...

Nie będzie transmisji Złotych Globów. Netflix, HBO i Amazon bojkotują Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, a Tom Cruise oddaje zdobyte statuetki...

Stowarzyszenie zareagowało na krytykę i zobowiązało się do przeprowadzenia reformy. Wśród kluczowych zmian, organizacja planuje zróżnicowanie swojego składu. Mimo zapewnień HFPA największe platformy streamingowe jednogłośnie oświadczyły, że planują zerwać całkowicie współpracę z HFPA, jeśli nie zostaną wprowadzone jak najszybciej kluczowe zmiany.

,,Wciąż wierzymy, że HFPA chce przeprowadzić głębokie reformy. Jednak zmiany wymagają czasu i pracy. Jesteśmy przekonani, że HFPA potrzebuje czasu, by przeprowadzić je właściwie. Dlatego w 2022 roku NBC nie zorganizuje transmisji rozdania Złotych Globów. Zakładając, że organizacja wcieli w życie niezbędne reformy, mamy nadzieję, że w styczniu 2023 roku będziemy mogli transmitować galę" - napisała w oświadczeniu stacja.

Spółka Warner Bros również wydała oświadczenie, w którym ogłosiła, że HBO nie będzie współpracować z HFPA. Przypomnijmy, że najwięksi gracze jak Netflix i Amazon również bojkotują hollywoodzką organizację.

,,Nie wierzymy, że proponowane nowe praktyki, szczególnie w odniesieniu do skali i tempa zwiększania liczby członków, odpowiedzą na wyzwania związane z różnorodnością systemową i inkluzywnością HFPA czy z brakiem jasnych standardów działania członków stowarzyszenia" - napisał dyrektor wykonawczy Netflixa, Ted Sarandos.

Amerykański aktor Tom Cruise, także zdobył się akt odwagi i sprzeciwiając się zmianom wprowadzonym przez HFPA, oddał trzy statuetki Złotych Globów, jakie zdobył w swojej karierze. Stowarzyszenie zostało skrytykowane również przez Scarlett Johansson czy Marka Ruffalo.

13 nowości na Netflix, które musisz obejrzeć w maju. Najciekawsze filmy i seriale z wartką akcją>>>