Fani kina zawsze czekają na początek roku. Nie chodzi tylko o najnowsze premiery, ale w styczniu odbywają się również Złote Globy. W 2020 o statuetkę powalczą takie tytuły jak „Historia małżeńska”, „Irlandczyk”, „Joker”, "Na noże", "Pewnego razu... w Hollywood", "Rocketman", „Judy”, „Małe kobietki”, a także „The morning show”, „The Crown”, "Wielkie kłamstewka", czy „Obsesja Eve”. To właśnie te produkcje filmowe i telewizyjne zostały docenione przez branżę filmową, w tym wypadku przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (Hollywood Foreign Press Association) zdobywając nominacje do poszczególnych kategorii. A co z kreacjami gwiazd?

Złote Globy 2020: suknie gwiazd. Stylizacje i kreacje aktorek

W 2018 roku aktorki pojawiły się na Złotych Globach w czarnych sukniach. Sławne kobiety zaprotestowały wtedy przeciwko molestowaniu seksualnemu kobiet (zwłaszcza w świecie filmu) tworząc organizacje o nazwie "Time's Up". Inicjatywę zapoczątkowało wspólnie ponad 300 aktorek, scenarzystek, agentek gwiazd, reżyserek i producentek. Czarny strój na Złote Globy wybrały wtedy: Meryl Streep, Claire Foy, Kendall Jenner, Emma Watson, Alicia Vikander, Sarah Paulson, Dakota Johnson, Mandy Moore, Margot Robbie, Angelina Jolie, czy Katherine Langford. Złote Globy 2019 nadal nawiązywały do zeszłorocznej akcji. Wiele gwiazd miało na swoim nadgarstku specjalną czarną opaskę (np. zestawioną z brylantową bransoletką) lub białą wstążkę przyczepioną do torebki, oczywiście z napisem "Time's Up".

Złote Globy 2020 rozpoczęły się już kilka dni temu, a zwłaszcza celebracja tego wydarzenia. Tradycją jest, że przed rozdaniem nagród odbywają się słynne bankiety. Na jednej z imprez branżowych, a dokładnie na Showtime's Golden Globes Nominees Celebration w Sunset Tower pojawiła się Naomi Watts w stylizacji od Magdy Butrym. Australijka była prezenterką na gali rozdania Złotych Globów. 

Na gości gali Złote Globy 2020 czekało aż 125 skrzynek najlepszego szampana oraz menu składające się tylko z dań wegańskich. Gospodarzem wieczoru był znów Ricky Gervais, brytyjski komik znany z niewyparzonego języka i obraźliwych komentarzy. 58-latek nie oszczędzał aktorów czy reżyserów. 

Złote Globy 2020: Gwyneth Paltrow w odważnej sukni. Przekroczyła granicę wieczorowej etykiety? >>

Na czerwonym dywanie królowały stylizacje w ciemnych barwach. Jednak tym razem nie chodziło o wspieranie akcji społecznej - ze Złotych Globów zrezygnował za to Russel Crowe, który obecnie przebywa w swoim domu w Australii. Gwiazdor zdecydował się na to ze względu na walkę z wielkim pożarem na tym kontynencie. W czarnej sukni na Złotych Globach 2020 zjawiły się m.in. Jennifer Aniston, Rachel Weisz, Akwafina, Rooney Mara, Ana de Armas, Naomi Watts, czy Margaret Qualley. Pastele i neony wybrały Charlize Theron, Dakota Fanning, Kirsten Dunst, Michelle Williams, Cate Blanchett, Sienna Miller oraz Renee Zellweger.

Złoty Globy 2020 przejdą do historii mody, jako te mocno "rozebrane". Gwiazdy jak nigdy odkrywały ciało. Gwyneth Paltrow i jej "naked dress" zaskoczyła wielu, Kerry Washington, Scarlett Johansson, Bel Powley, Zoey Deutch, Rooney Mara, Salma Hayek, Rachel Brosnahan pozowały fotografom w mocno wydekoltowanych kreacjach, za to Sienna Miller i Taylor Swift pokazały kawałek brzucha. Projekt polskiej projektantki, czyli Magdy Butrym, pojawił się również na głównej gali rozdania Złotych Globów. Model "Berlin Sandals" wybrała Kerry Washington.