Zobacz też: Złote Globy 2020: suknie gwiazd >>

Złote Globy 2020: Gwyneth Paltrow w odważnej sukni. Przekroczyła granicę wieczorowej etykiety? >>

Złote Globy to tradycyjnie wysyp "instamomentów". Oprócz spektakularnych wyjść na czerwony dywan, na platformie dzięki relacjom gości gali można zobaczyć, jak powstawały makijaże gwiazd, jak wyglądały ich apartamenty w najbardziej luksusowych hotelach Los Angeles i kto z kim wzniósł toast szampanem (a w tym roku dla zaproszonych przygotowano aż 125 skrzynek Moët & Chandon). A jednak w tym roku to nie tylko luksusowe kulisy i roześmiane twarze rządzą hollywoodzkimi instagramami. Kryzys klimatyczny to mroczny kontekst, który rzucił cień także na Golden Globes. Wiele gwiazd jeszcze przed ceremonią opublikowało zaangażowane posty, Russel Crowe nie odebrał statuetki, musząc pozostać w ogarniętej pożarami Australii, a organizatorzy zdecyodowali, że podczas wydarzenia serwowane będą tylko dania wegańskie.

Instagramowe hity Złotych Globów 2020? Przede wszystkim zdjęcia Parisa i Dylana Brosnanów, synów Pierce'a Brosnana i tegorocznych misterów Golden Globes (to oficjalny tytuł przyznawany od 1963 roku). Obaj zaczynają karierę w showbiznesie, a Złote Globy to ich oficjalne wejście na salony.

Wejście smoka zaś, tak jak poprzednio, zaliczył Billy Porter, gwiazda Broadway'u i produkcji "Pose". Aktor nominowany za główną rolę w serialu, na czerwony dywan wkroczył w smokingowej marynarce z pierzastym trenem i za rękę ze swoim partnerem Adamem Smithem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Billy Porter (@theebillyporter) strikes a Pose on the #GoldenGlobes Red Carpet.

Post udostępniony przez Golden Globes (@goldenglobes) Sty 5, 2020 o 3:26 PST

"Couple goals" to oczywiście najbardziej wyczekiwany hasztag tego wieczoru. Zasilyły go w tym roku między innymi pary: Rami Malek z Lucy Boynton, Kit Harington z Rose Leslie czy Kirsten Dunst z mężem Jessem Plemonsem. Kto jeszcze uchylił kurtynę Złotych Globów na instagramie? Zobaczcie w galerii.