To już pewne! "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego została polskim kandydatem do Oscara. Dziś taką decyzję podjęła Komisja Oscarowa, w której składzie znaleźli się przedstawiciele polskiej branży filmowej i PISF. To kolejny sukces "Zimnej wojny". Film zdobył Złote Lwy na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Z kolei, na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes doceniono kunszt reżyserski twórcy "Zimnej wojny".

Czy produkcja Pawła Pawlikowskiego będzie walczyć o Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny"? Tego dowiemy się już wkrótce. Według amerykańskiego serwisu filmowego The Playlist to tzw. pewniak. Dziennikarze przewidują, że walkę o Oscara stoczy z produkcją "Roma" w reżyserii Alfonso Cuarona. 

91. gala wręczenia Oscarów odbędzie się 24 lutego 2019 roku. Przypomnijmy, że Paweł Pawlikowski zdobył już jednego Oscara w 2015 roku za film "Ida". To historia młodej dziewczyny, która przed złożeniem ślubów zakonnych odwiedza swoją ciotkę. Razem ruszają w podróż, która pomoże im obu odkryć, kim są.