ABBA powraca!

Björn Ulaveus, jeden z wokalistów legendarnego zespołu ABBA, jakiś czas temu przekazał informację, która zachwyciła wszystkich fanów grupy. Członkowie spotkali się ponownie w Sztokholmie, po 40 latach, aby nagrać świeży materiał, na który będzie składać się pięć nowych piosenek. Utwory mają ujrzeć światło już niebawem, dlatego mamy nadzieję, że już niedługo będą nam towarzyszyć na parkietach i domówkach! 

Muzyk w rozmowie z australijskim dziennikiem The Herald Sun powiedział:

W tym roku wypuścimy nową muzykę. To jest więcej niż pewne!

A zapytany o relacje z pozostałymi członkami zespołu mówi:

Jesteśmy naprawdę bardzo dobrymi przyjaciółmi. Nasza czwórka stanęła w studiu pierwszy raz od 40 lat i jest w tym coś wyjątkowego. Dużo wspólnie przeszliśmy. Trudno to opisać, ale są między nami bardzo silne więzi

Fani długo czekali jednak na konkretną datę premiery. Na szczęście szwedzki zespół przybył w końcu z dobrymi wieściami! Pierwszy singiel z nowego albumu ukaże się już...2 września 2021 roku! Na oficjalnej stronie ABBA Voyage możemy na razie zarejestrować się, by jako pierwsi uzyskać informację o nowościach odnośnie materiału. Grupa stoworzyła także Instagrama poświęconego krążkowi „Voyage”:

ABBA: krótka historia grupy

Zespół ABBA rozpadł się w 1982 roku, a ponownie jego członkowie spotkali się jedynie w 2016 roku na prywatnej imprezie z okazji 50. rocznicy pierwszego spotkania członków zespołu - Björna i Benny'ego. Jednak ta długa przerwa w aktywności zespołu nie zmniejszyła sympatii jaką jest darzony. ABBA jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych popowych grup na świecie i uważana jest za jedną z najbardziej znaczących na rynku oraz kasowych grup muzycznych w historii. Działalność muzyczna grupy przypada na lata 70. i początek lat 80. W 1974 zwyciężyli w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji z przebojem „Waterloo”, zapewniając Szwecji pierwsze zwycięstwo w historii konkursu. Zespół sprzedał ponad 300 mln płyt na całym świecie, a na jego największych przebojach oparte są filmowe hity: "Mamma Mia!" oraz "Mamma Mia! Here We Go Again".