Najmodniejszy dodatek na zimę 2023 - rękawiczki

Choć na myśl o rękawiczkach do głowy przychodzą głównie mroźne zimowe dni, to w modzie stały się wręcz całorocznym dodatkiem - bez ograniczeń związanych z aktualnie trwającym sezonem. To akcesorium, które w głównej mierze służy do ochrony dłoni przed niską temperaturą, wiatrem czy śniegiem jest już częścią garderoby redaktorek, influencerek oraz stylistek.

Kiedyś kojarzone i wyłącznie z zimowym okresem, teraz rękawiczki zyskują grono fanek.  Co więcej nawet projektanci największych domów mody utwierdzili nas, że tak faktycznie jest.

Dodatki na zimę 2023 - rękawiczki kochają nawet największe domy mody

Na Tygodniu Mody w Mediolanie oraz trwającym w Paryżu rękawiczki mają swoje przysłowiowe "pięć minut". Tworzą unikalne stylizacje, które wzbogaciły kolekcje na wiosnę-lato 2024. Projektantom nie przeszkadza, że są kojarzone z zimą, chętnie wykorzystują je w swoich kolekcjach na cieplejsze miesiące.

Widzieliśmy je na pokazach luksusowych domów mody, takich jak Fendi, Saint Laurent czy Tod's.

Launchmetrics Spotlight Fendi SS24/Saint Laurent SS24/ Tods SS24

W recenzji kolekcji Fendi SS24 redaktora mody Karolina Liczbińska pisze o zestawieniu rękawiczek z różnokolorowymi tkaninami: 

Ta beztroska elegancja przejawiała się w asymetrii i nietypowych detalach, takich jak artystyczne "rękawy" wiązane wokół ramion lub talii oraz uderzające kombinacje kolorów, na przykład pistacjowe rękawiczki z topem z brązowej, czerwonej i niebieskiej dzianiny.

Koniecznie przeczytajcie recenzję całego pokazu Fendi czy Saint Laurent. 

Modne dodatki na zimę - jak rękawiczki noszą it-girls?

Na Tygodniu Mody w Paryżu czołowe z it-girls Hailey Bieber i Kendall Jenner postanowiły wykorzystać rękawiczki w swoich stylizacjach.

Modelki skomponowały looki z długich, skórzanych płaszczy. Hailey zdecydowała się na trend "no pants", natomiast Kendall założyła sukienkę, która przez długość okrycia wierzchniego była ledwo widoczna. 

Podsumowując, rękawiczki nie dość, że są stylowym wyborem, to ich uniwersalność i wszechstronność daje im kolejne punkty w rankingu najważniejszych dodatków do naszej garderoby. Nie znają ograniczeń sezonowych i wpisują się w aktualne trendy modowe.  Ich obecność w kolekcjach na wiosnę-lato 2024 największych domów mody jest wyraźnym akcentem, że to nie tylko ochrona na zimowe dni. Niech będą inspiracją do eksperymentowania ze stylem przez cały rok, ponieważ jak widać moda nie zna granic.

Po więcej stylizacji z tym modnym, zimowym dodatkiem odsyłamy do naszej galerii, znajdziecie tam street stylowe looki z tegorocznych Tygodni Mody.