Zircle: Zalando i odzież używana

Odzież używana, sprzedawana przez niemieckie Zalando, ma być wyselekcjonowana oraz dobrej jakości i kosztować 3, 5 oraz 7 euro za sztukę. Marka skupia się w tym momencie na asortymencie kobiecym, między innymi sukienkach, butach czy bluzkach. Sklep swoje miejsce znalazł w popularnym centrum handlowym Alexa przy Alexanderplatz, które codziennie odwiedzają tysiące mieszkańców niemieckiej stolicy i turystów. To doskonała lokalizacja dla takiej inicjatywy, bo dzięki takiemu umiejscowieniu Zircle trafi do dużego i bardzo zróżnicowanego grona klientów. Sklep na razie będzie przechodził pierwsze testy i póki co ma formę pop-upu. 

Nazwa Zircle to połączenie słów Zalando i Circular, od circular economy (gospodarka obiegu zamkniętego).

Nie jest to jednak pierwsza inicjatywa platformy, poświęcona rzeczom z drugiej ręki. Wcześniej Zalando wypuściło w Niemczech aplikację Zalando Wardrobe, dzięki której można sprzedać swoje rzeczy. Niektóre z nich mają szansę trafić również do Zalando i pojawić się właśnie w Zircle.

Jak sprzedawać używane ubrania? Rady od najlepszych sklepów vintage>>

"Celem tego eksperymentu jest sprawdzenie, jak działa sprzedaż Zalando w trybie offline i przekonanie się, czy możemy dotrzeć do nowych klientów. Dzięki tym wnioskom możemy następnie ocenić, co działa najlepiej oraz poprawić doświadczenie zakupów i sprzedaż. Naszym głównym doświadczeniem jest i nadal będzie działalność internetowa, ale w niektórych obszarach biznesowych wierzymy w znaczenie działań offline i widzimy przyszłość handlu modą jako inteligentną sieć łączącą to, co najlepsze z obu światów (sklepy offline i sklepy internetowe)" mówią przedstawiciele niemieckiego Zalando.