Rytuały białej magii nie są zbyt skomplikowane i tym samym są wręcz idealne dla początkujących. Przeprowadzanie rytuałów i rzucanie zaklęć może stać się świetnym pomysłem na spędzenie wieczoru z przyjaciółkami. Nie wymagają długich przygotowań, a jednocześnie wzbudzają wiele emocji i pomagają w zacieśnieniu więzi.

Czym jest biała magia?

W przypadku białej magii najistotniejsze są pozytywne intencje – czary i zaklęcia nie mają na celu skrzywdzenia nikogo. Są rzucane w dobrej wierze. Dzięki zaklęciom białej magii możesz poprawić swoje samopoczucie, zadbać o miłość czy bogactwo, otoczyć się opieką i ochroną lub sprawić, że będziesz miała szczęście. Co więcej, rytuały mogą okazać się formą symbolicznej pomocy i wsparcia, które nawzajem okażesz sobie z najbliższymi przyjaciółkami.

Chociaż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, elementy białej magii obecne są na co dzień w naszym życiu. Zdmuchiwanie świeczek na torcie to nic innego jak zaklęcie na szczęście, a noszony codziennie pierścionek właściwie pełni funkcję amuletu. Wiele bardziej skomplikowanych magicznych rytuałów jest równie nieszkodliwa.

Czy biała magia działa?

Niektórzy są przekonani, że zaklęcia białej magii nie działają, inni natomiast święcie wierzą, że zaklęcia mogą wpłynąć na rzeczywistość i poprawić naszą sytuację. Bez względu na to, czy biała magia działa, czy nie, warto dać jej szansę.

Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że rzucanie zaklęć jest ciekawym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Cotygodniowe spotkania w gronie najbliższych przyjaciółek, odkrywanie kolejnych rytuałów i amuletów, zacieśnianie więzi – to wszystko towarzyszy praktykom białej magii. Nawet jeśli zaklęcie nie zadziałają, wsparcie i pomoc mogą zaoferować ci przyjaciółki, z którymi stworzysz magiczną wspólnotę.

Czy biała magia jest bezpieczna?

Specjaliści podkreślają – biała magia jest zupełnie bezpieczna, prosta i niewymagająca. Początkujący bez obaw mogą się nią zainteresować i z użyciem licznych zaklęć czy rytuałów pozytywnie wpłynąć na swoje życie.

Jeśli jednak czujesz wewnętrzne obawy i nie masz pewności, czy zaklęcia nie okażą się niebezpieczne – nie rzucaj ich w pojedynkę. Spotkaj się w gronie zaufanych kobiet, z którymi spróbujesz poznać tajniki magii. Wówczas nie tylko będziesz czuć się bezpieczniej, ale dodatkowo, wzmocnisz łączące wasz więzi. Wspólnie, z niewielką pomocą czarów, stawicie czoła problemom każdej z was.

Biała magia – zaklęcia ochronne

Przed czym chronią zaklęcia ochronne? Właściwie przed wszystkim tym, co może ci zagrozić – katastrofy, klęski, konflikty, kłopoty czy pech powinny przestać cię dotyczyć. Rozciągnij nad sobą i swoimi przyjaciółkami tarczę ochronną przeciwko otaczającemu was złu.

Zaklęcie ochronne – symbole

 1. Wyróżnia się wiele symboli ochronnych, które możesz nosić przy sobie w formie amuletów. Dzięki temu zawsze, gdy będziesz miała ze sobą ochronny znak, będziesz otoczona opieką.
 2. Wybierzcie taki symbol ochronny, który odpowiada wam najbardziej. Najsilniejszym działanie charakteryzuje się pentagram.
 3. Stwórzcie amulet z symbolem pentagramu lub innego magicznego, ochronnego znaku. Można tym symbolem udekorować ubrania czy breloczki, a nawet paznokcie – ochronny manicure lub pedicure może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zaklęcia ochronne – białe światło

 1. Nabierzcie głęboki oddech. Spróbujcie się rozluźnić. Zamknijcie oczy.
 2. Wyobraźcie sobie, że stoicie wewnątrz kokonu białego światła, który rozszerza się z każdym kolejnym oddechem.
 3. Trzy razy powtórzcie zaklęcie: „Otacza mnie boskie białe światło. Jestem cała i zdrowa, chroniona przez cały czas i we wszystkich sytuacjach”.
 4. Otwórzcie oczy – poczucie bezpieczeństwa i ochrony powinno was napełniać.

Biała magia – zaklęcia miłosne

Biała magia charakteryzuje się dobrymi intencjami i łagodnym podejściem. Dlatego nie ma mowy o krzywdzących zaklęciach, których celem jest zmuszenie do miłości kogoś, kto zupełnie nie odwzajemnia waszych uczuć. Zaklęcia miłosne nie działają w ten sposób – zamiast tego mogą pomóc wzmocnić związek, odbudować relacje z partnerem czy obudzić uśpiony płomień namiętności.

Zaklęcie miłosne na złamane serce

Przygotuj:

 • różowy kwarc
 • szklany słoik
 • oliwę z oliwek
 • olejek eteryczny różany lub jaśminowy
 • magiczne zioła – na przykład suszone liście rumianku

Jak przebiega rytuał? 

 1. Wlej oliwę do słoika. Dodaj olejek eteryczny, głęboko wdychając jego zapach.
 2. Umieść w słoiku resztę składników. Gdy dodasz kwarc, potrząśnij słoikiem trzy razy, aby wypełnił mieszankę swoją mocą.
 3. Każda z was, która cierpi na złamane serce, powinna nabrać odrobinę balsamu na dłoń i wetrzeć go w skórę, w pobliżu serca. Podczas masażu oddychajcie głęboko.
 4. Powtarzajcie rytuał regularnie, aż ból po rozstaniu nie zniknie.

Zaklęcie miłosne na namiętność

Przygotuj:

 • kominek, ognisko lub inne miejsce, w którym rozniecicie ogień
 • kawałki różowego papieru
 • czerwony długopis
 • pieprz
 • gorczycę
 • imbir

Jak przebiega rytuał? 

 1. Rozpalcie ogień.
 2. Każda z uczestniczek kręgu powinna wypisać na kawałku papieru cechy swojego partnera, których pożąda najbardziej.
 3. Na drugiej stronie papieru narysujcie runę Gebo, zwaną runą miłości, oraz runę Teiwaz – symbol namiętności.
 4. Odrobinę przygotowanych przypraw wysyp na karteczkę i złóż ją tak, aby przypominała drobny pakunek.
 5. Wyobraź sobie siebie i swojego partnera – podczas wizualizacji wrzuć kartkę z przyprawami do ognia.

Miłosne rytuały często wykonuje się w określonych fazach Księżyca – poznaj zaklęcia na pełnię Księżyca i wykorzystaj jego moc, aby wzmocnić magiczne rytuały.

Biała magia – zaklęcia na bogactwo

Bogactwo dla każdego oznacza coś innego – dla jednych będą to milionowe kwoty, dla innych stabilność i poczucie finansowej niezależności. Zanim zaczniecie rzucać zaklęcia na bogactwo, uściślijcie, co dokładnie macie na myśli.

Zaklęcie na bogactwo – olej pieniężny

Przygotuj:

 • szklaną buteleczkę
 • oliwę z oliwek
 • olejek miętowy
 • brokat srebrny lub złoty
 • awenturyn lub kwarcowe tygrysie oko

Jak przebiega rytuał? 

 1. Wlej oliwę do buteleczki, następnie dodaj olejek miętowy oraz brokat.
 2. Wrzuć do mikstury kamień, zamknij buteleczkę i wstrząśnij mieszanką.
 3. Namaśćcie olejem świece czy talizmany, których używacie. Wmasujcie odrobinę w swoje ciało – zaczniecie przyciągać pieniądze niczym magnes.

Zaklęcie na bogactwo – kociołek

 1. Przygotujcie kociołek.
 2. Za każdym razem, gdy się spotykacie we wspólnym, czarodziejskim kręgu, umieszczajcie w kociołku jeden grosz. Istotne jest, aby wasze spotkania odbywały się regularnie.
 3. Podczas wkładania do kociołka grosza, wymawiajcie te słowa: „Inwestuję w swoją pomyślność finansową. Każdy dzień przynosi mi więcej dostatku”.
 4. Gdy kociołek się zapełni, wpłaćcie zebraną kwotę na cel charytatywny.

Biała magia – zaklęcia na szczęście

Najbardziej ogólny typ zaklęć, które po prostu sprawią, że los będzie ci sprzyjał – osiąganie celów, spełnianie marzeń i realizowanie zamierzonych planów przyjdzie z łatwością. Jak rzucać zaklęcia?

Zaklęcie na szczęście – marzenia i cele

Przygotuj:

 • niebieską świecę
 • olejek cytrusowy
 • pióro i papier

Jak przebiega rytuał? 

 1. Wetrzyj odrobinę olejku w świecę i zapal ją.
 2. Napisz na karteczkę cel, do którego dążysz. Połóż karteczkę w pobliżu świecy.
 3. Wpatruj się w płomień. Wyobraź sobie, że udało ci się osiągnąć to, czego pragniesz.
 4. Jeśli odpowiednio zwizualizujesz sobie przyszłość, magia doda ci szczęścia, co pomoże ci w spełnieniu wybranego marzenia.

Zaklęcie na szczęście – bransoletka

Przygotuj:

 • srebrną bransoletkę – srebrno odpowiada księżycowi i nawiązuje do kobiecości
 • zawieszki, które będą symbolizować wasze marzenia

Jak przebiega rytuał? 

 1. Wspólnie stwórzcie przynoszące szczęście bransoletki.
 2. Wybierzcie te zawieszki, które będą coś dla was znaczyły – przypominały o tym, do czego dążycie.
 3. Nie zdejmujcie magicznych bransoletek, dopóki nie uda wam się osiągnąć zamierzonego sukcesu.

Źródło: „Księga białej magii. Potężne zaklęcia, amulety i talizmany, które przyniosą Ci miłość, pieniądze, zdrowie i ochronę”, Skye Alexander