Moda haute couture, kolekcja biżuterii "Bijoux de Diamants” z 1932 roku oraz historia słynnych perfum Chanel N°5. Od 13 października do 1 listopada w londyńskiej Saatchi Gallery można zwiedzić wystawę "Mademoiselle Privé". To jedyna taka okazja (wstęp jest darmowy!), żeby poznać lub pogłębić wiedzę dotyczącą francuskiego domu mody, twórczyni marki, czy wieloletniego dyrektora kreatywnego Chanel.

Podróż po ekspozycji “Mademoiselle Privé” zaczyna się już w ogrodzie autorstwa Harry'ego i Davida Richów, należącym do galerii. "Ogród jest hołdem dla Gabrielle Chanel. Goście zwiedzą trzy części ogrodu: 'Liberty', które przywołuje jej pragnienie wolności, 'Boy Capel', czyli miłość do życia oraz 'Leo' - jej znak zodiaku i symbol siły". W środku budynku znajdziemy sale nawiązujące do apartamentu legendarnej Coco oraz miejsc-symboli, takich jak kamienica przy 31 rue Cambon, plac Vendôme w Paryżu, pierwszy butik w Deauville, czy podróży do Wenecji, Angli i Szkocji, które inspirowały ją do tworzenia kolejnych kolekcji. Na kolejną część "Mademoiselle Privé" składa się linia biżuterii, modele haute couture oraz mini laboratorium z zapachem Chanel N°5. Dodatkową atrakcją są portrety 17 modelek, aktorek i przyjaciółek marki pozujących w projektach francuskiego brandu i biżuterii “Bijoux de Diamants” . Zdjęcia wykonał oczywiście Karl Lagerfeld.

Wystawa Chanel "Mademoiselle Privé" w Londynie, fot. East News

Na londyńskim wernisażu "Mademoiselle Privé" pojawiły ulubienice i muzy Karla Lagerfelda: Cara Delevingne, Julianne Moore, Lily Rose Depp, Vanessa Paradise, Lily Allen i Lily Collins, Rita Ora, Poppy Delevingne, Lara Stone i Petite Meller.

Wystawa Chanel "Mademoiselle Privé" w Londynie - GWIAZDY >>

Wystawa Chanel "Mademoiselle Privé" w Saatchi Gallery >>

Z okazji inauguracji "Mademoiselle Privé" w Londynie powstała także darmowa i interkatywna aplikacja na smartfony umożliwiająca odwiedzającym poszerzenie wiedzy o Chanel.

fot. serwis prasowy