Will Smith oficjalnie przeprasza za swoje zachowanie podczas gali wręczenia Oscarów

Zdobywca Oscara za rolę pierwszoplanową dla najlepszego aktora, Will Smith, zdecydował się wydać oficjalne oświadczenie na swoim Instagramie. Skomentował swoje zachowanie podczas nocy w Dolby Theatre.

Chciałabym cię publicznie przeprosić, Chris. Zachowałem się niestosownie i popełniłem błąd. Jestem zażenowany, a moje zachowanie nie wskazywało na to, jakim człowiekiem chcę być" — napisał Will Smith na Instagramie. 

„Przemoc we wszystkich jej formach jest trująca i niszcząca. Moje zachowanie podczas wczorajszego rozdania Oscarów było niedopuszczalne i niewybaczalne. Żarty na mój temat są częścią tej pracy, ale żart na temat stanu zdrowia Jady był dla mnie zbyt trudny do zniesienia i zareagowałem emocjonalnie” — pisze w swoim oświadczeniu aktor.

Co ciekawe, odtwórca głównej roli w filmie „King Richard” skruszony przeprasza nie tylko Akademię Filmową, producentów wydarzenia czy Chrisa, którego słowa na temat fryzury żony Smitha, stały się zapalnikiem całej sytuacji. Will nie ukrywa, że czuje się obecnie odpowiedzialny za wizerunek rodziny Williamsów oraz całego zespołu odpowiedzialnego za powstanie oscarowego dzieła „King Richard” opowiadającego historię ojca światowej klasy tenisistek — Sereny i Venus Williams. 

Czy Will Smith zostanie ukarany? 

W poniedziałek po południu Akademia wydała oświadczenie w sprawie całego zajścia. Członkowie organizacji przyznają, że potępiają zachowanie Smitha podczas gali wręczenia Oscarów. Z oświadczenia dowiadujemy się także, że członkowie Akademii rozpoczynają oficjalną rewizję incydentu i rozważą dalsze działania oraz konsekwencje zgodne z regulaminem. Być może Will Smith zdecydował się na instagramowe, ale jednocześnie bardzo szczere przeprosiny, po zobaczeniu stanowiska Akademii, która może pociągnąć Willa do odpowiedzialności za niestosowne zachowanie i naruszenie wizerunku oscarowej nocy. 

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy