Ogrody wertykalne 

Zaczęliśmy bardzo relaksująco, bo zajęciami z tworzenia ogrodów wertykalnych. Nasze robocze stoły przykryła ziemia i masa różnorodnych, malutkich sukulentów. Pod okiem instruktora każdy z uczestników przygotowywał specjalną ramkę, którą następnie wypełniał ziemią, korą, gałązkami i roślinami. Powstałe w ramach warsztatów żywe obrazy są nie tylko piękne, ale także bardzo łatwe w pielęgnacji - nie wymagają częstego podlewania. 

Nauka szycia z mentorkami magazynu "Burda" 

Przyznajemy, że nie mogliśmy doczekać się tych warsztatów - "Burda" to ikona wśród magazynów z wykrojami, a jego mentorki to prawdziwe mistrzynie maszyny. We Wrocławiu spotkaliśmy się z nimi na warsztatach szycia w duchu less waste. Były z nami @siostryjedlinskie @domowa_krawcowa @sewn_by_suzanka @kushona_all_you_need_is_sew, pod których kierunkiem uczestnicy odnawiali ubrania, a także tworzyli ekologiczne woreczki na na warzywa, owoce i pieczywo oraz scrunchies

Warsztaty zdobienia tkanin 

I to nie jedną, bo aż dwoma różnymi metodami. Zaczęliśmy od folii transferowej - przeglądaliśmy masę gotowych wzorów, przygotowywaliśmy własne, wycinaliśmy je w folii a następnie wgrzewaliśmy je w ubrania. Na nowy sezon przygotowaliśmy trencze, dżinsowe katany, klasyczne t-shirty i koszule (sami zobaczcie!). W piątek folie porzuciliśmy na rzecz sitodruku. Tworzyliśmy rozmaite wzory, drukowaliśmy je na ubraniach, a następnie suszyliśmy i od razu stylizowaliśmy. Farby były ekologiczne, nieuczulające i bezwonne! 

Tydzień warsztatów zakończyliśmy z marką Ecco. Strefę marki wypełniła masa różnorodnych, kolorowych skórzanych dodatków - wykonywaliśmy na nich nadruki metodą Embossing Machine. W sobotę rozdawaliśmy również prezenty za zrobione w ramach akcji zakupy!

Cały czas chętnie zaglądaliście także do naszej garderoby, gdzie o trendach opowiadała Wam redaktorka działu mody ELLE, Angelika Warlikowska. We Wroclavii znalazło się także miejsce na wiele instagramowych stref - był balon szaleństwa zakupów, specjalnie przygotowane okładki magazynów ELLE i Glamour, pokój "do góry nogami" i kalejdoskop! 

Cieszymy się, że codziennie byliście z nami tak licznie! Więcej zdjęć z wydarzeń zorganizowanych we Wroclavii w ramach akcji Szaleństwo Zakupów znajdziecie w naszej galerii>>