Na postawie daty, godziny i miejsca urodzenia można sprawdzić położenie nie tylko Słońca czy Księżyca, ale i Wenus. Znak, w jaki wejdzie ta planeta, mówi dużo o naszej przyszłości w sferze miłosnej. Żeby upewnić się, gdzie znajdowała się Wenus w czasie Twojego narodzenia, skorzystaj z kalkulatora astrologicznego. Pamiętaj jednak – na całość horoskopu wpływ mają także pozostałe planety i gwiazdy. Księżyc w Pannie czy Neptun w Wodniku mogą zmienić całokształt horoskopu.

Wenus w Bliźniętach – charakterystyka

W jaki sposób Wenus w Bliźniętach wpływa na charakter człowieka? Zwykle wskazuje się na takie cechy:

 • gadatliwość
 • intelekt
 • błyskotliwość
 • ciekawość świata
 • elokwencja
 • towarzyskość
 • poczucie humoru
 • otwartość
 • powierzchowność
 • brak stałości w uczuciach
 • chwiejność
 • zmienność nastrojów
 • niekonwencjonalność

Osoby urodzone w momencie, gdy Wenus znajdowała się w Bliźniętach, uwielbiają rozmawiać. Prowadzenie głębokiej intelektualnej dyskusji jest ich ulubionym zajęciem. Mogą wówczas wykazać się swoimi oratorskimi umiejętnościami i popisać wyjątkowym intelektem.

Jednak równie często wplątują się w niewiele znaczące rozmowy z przypadkowo poznanymi osobami. Są bardzo gadatliwe – nie znoszą ciszy i nudy. Towarzyskość, otwartość, skłonność do zabawy to ich podstawowe cechy. Oprócz tego, osoby z Wenus w Bliźniętach uwielbiają wycieczki i podróże – siedzenie w jednym miejscu przez dłuższy czas nie jest dla nich. Nieustannie gonią za czymś nowym, są głodni przygód i nowości.

Wenus w Bliźniętach u kobiety

Miłość

Roześmiana dusza towarzystwa, która przyciąga uwagę tłumów – obok kobiety z Wenus w Bliźniętach trudno przejść obojętnie. Uwielbia flirtować, a jej wrodzony urok sprawia, że nie ma problemu ze znajdywaniem kolejnych adoratorów. Ciekawą rozmowę ceni sobie ponad wszystko – elokwentny rozmówca bez trudu ją oczaruje.

To sprawia, że kobiety z Wenus w Bliźniętach łatwo wplątują się w romanse. Mają trudności z utrzymaniem stałych relacji, ciągle szukają czegoś nowego – łatwo się nudzą. Monotonny, przewidywalny i stabilny związek jest czymś, od czego starają się uciec.

Kobiecie z Wenus w znaku Bliźniąt najwięcej radości sprawia początek każdej relacji. Powolne poznawanie siebie nawzajem i pełen ekscytacji flirt ma dla niej większą wartość niż głębokie emocje, deklaracje i jednoznaczne wyzwania. Jej związki szybko się kończą, ale zwykle nie chowa urazy do byłych partnerów. Wręcz przeciwnie, stara się zachować z nimi jak najlepsze stosunki.

Jak znaleźć miłość? 7 porad, które mogą odmienić Twoje życie >>

Przyjaźń

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że ma wielu przyjaciół – jest na tyle otwarta i tak bardzo uwielbia przebywać z ludźmi, że nieustannie nawiązuje nowe znajomości. Potrafi kogoś poznać w sklepie czy na przystanku, zagaduje do obcych, oczarowuje ich swoim wyjątkowym poczuciem humoru.

Jednak znaczna większość znajomości, jakie zawiązuje kobieta z Wenus w Bliźniętach, są płytkie i powierzchowne. Chociaż każdego potrafi nazwać „prawdziwym przyjacielem” rzadko kiedy ma do czynienia z rzeczywistą przyjaźnią. Nie potrafi zaangażować się w relacje – wsparcie, zaufanie i otoczenie kogoś opieką nie przychodzi jej łatwo.

Co więcej, styl życia, jaki prowadzi, może przysporzyć jej wiele wrogów – dla niektórych kobieta z Wenus w Bliźniętach to niepoważna trzpiotka czy niegodna zaufania plotkara. Chociaż więc potrafi wywołać podziw, zdarza jej się spotkać z krytyką i niechęcią.

Praca

Jej ciekawość – a momentami nawet wścibskość – sprawia, że świetnie sprawdzi się jako dziennikarka, zwłaszcza portali plotkarskich. Największym atutem kobiet z Wenus w Bliźniętach jest elokwencja, umiejętność pięknego wysławiania się – może świetnie sobie poradzić jako przewodniczka wycieczek. Towarzyskość i otwartość do ludzi sprawi, że oczaruje każdego – dlatego, dobrze sprawdzi się jako sprzedawczyni czy specjalistka od mediów społecznościowych. Bez problemu nawiązuje kontakt z innymi, potrafi zdobyć zaufanie klientów.

Afirmacje bogactwa – jak zacząć przyciągać pieniądze? >>

Wenus w Bliźniętach u mężczyzny

Miłość

Jest zawadiacki i pewny siebie. Gdy jakaś kobieta wpadnie mu w oko, nie będzie wahał się, żeby do niej podejść i spróbować ją oczarować. Flirt to jego żywioł – nic dziwnego, że bez większych kłopotów nawiązuje bliższe relacje z wieloma partnerkami.

Jednak podobnie jak w przypadku kobiet z Wenus w Bliźniętach, problemem może okazać się stworzenie stałej relacji. Do miłości podchodzą lekkomyślnie, wycofują się, gdy tylko pojawi się przywiązanie i głębsze uczucia. Romanse mogą wynikać ze strachu – mężczyźni z Wenus w Bliźniętach boją się zaangażowania.

Dłuższą relację uda im się utrzymać wyłącznie z osobą równie spontaniczną, która będzie stronić od zbędnej kontroli czy ograniczania niezależności. Małżeństwo i zajmowanie się domem mogą ich tylko unieszczęśliwić. 

Przyjaźń

Są świetnymi kompanami w podróży – u ich boku trudno o nudę. Uwielbiają rozmawiać, są towarzyscy i otwarci. Dlatego bardzo często towarzyszą znajomym podczas różnych wydarzeń czy wypadów w nieznane. Chętnie biorą udział w nowych przedsięwzięciach, nie odmówią imprezy – spędzenie weekendu w domu przed telewizorem z pewnością nie jest dla nich.

Większość ich znajomości jest powierzchowna i płytka – choć dobrze się bawią w otoczeniu swoich znajomych, nie mają nikogo, z kim mogliby podzielić się swoimi uczucia. Z tego powodu, tłumią potrzebę zwierzeń. Zamiast szczerej rozmowy wolą zagadywać wszystkim wokół nic nieznaczącymi opowiastkami. To sprawia, że często czują się samotni i niezrozumiani.

Praca

Mężczyźni z Wenus w Bliźniętach nie lubią czuć się ograniczani – praca w korporacji czy urzędzie łatwo ich zanudzi. Swój potencjał wykorzystają w zawodach, w których liczy się dobra zabawa – organizacja imprez, turystyka czy animacja kultury może być strzałem w dziesiątkę.

Równie dobrym pomysłem są zawody reprezentacyjne. Jako prezenterzy czy rzecznicy prasowi mogą się sprawdzić wyjątkowo dobrze.