Niebieski Księżyc. Już samo brzmienie tej nazwy sprawia, że wszystko staje się bardziej magiczne. Zaczynamy wyobrażać sobie wielką tarczę otoczoną błękitną poświatą. W głowie słyszymy melodie piosenek, w których pobrzmiewają słowa "Blue Moon". Czy to zjawisko będzie tak spektakularne, jak sugeruje imię Srebrnego Globu? Wokół Niebieskiego Księżyca narosło mnóstwo legend. Tym, co czyni go wyjątkowym, jest fakt, że to dodatkowa trzynasta pełnia w kalendarzu, przytrafiająca się raz na dwa i pół roku. Będzie zarazem drugą pełnią w październiku, a przecież co miesiąc mamy tylko jedną pełnię. Tegoroczny Niebieski Księżyc wydarzy się w Byku, w koniunkcji z pełnym niespodzianek Uranem. Zawiśnie nad nami w Halloween, noc poprzedzającą Święto Zmarłych. Po raz ostatni takie ustawienie miało miejsce 19 lat temu

Niebieska pełnia to trzynasty Księżyc w roku i druga pełnia przytrafiająca się w tym samym miesiącu kalendarzowym.

Niebieski Księżyc - kiedy się wydarzy?

Pełnia Niebieskiego Księżyca osiągnie swoją moc już 31 października o godzinie 15:48. Chociaż nie oślepi nas błękitną poświatą, na pewno będzie pięknym zjawiskiem. Lazurowy odcień uzyskałaby dopiero, gdyby na zewnątrz zaczęło być mroźnie. Wtedy jej nazwa nabrałaby sensu. Jednak w astrologii mistyczny Blue Moon ma o wiele głębsze znaczenie. Wyolbrzymia bowiem cechy znaku zodiaku, w którym aktualnie znajduje się na niebie. Ponieważ za chwilę wzejdzie w Byku, zacznie kierować naszą uwagę na zmysłowe przyjemności, dbanie o ciało oraz pojęcie życiowej obfitości. Niestety, jego przekaz zostanie zakłócony przez buntowniczą energię Urana. 

Niebieski Księżyc - co oznacza?

Niebieska pełnia w październiku 2020 symbolizuje czas przełomu. Za chwilę wydarzą się rzeczy niespodziewane, które mogą wywrócić życie do góry nogami. Uran, planeta lubiąca zaskakiwać, od dwóch lat przebywa w ziemskim znaku Byka. Podgląda naszą relację z Matką Ziemią, własnym ciałem, pieniędzmi i światem materialnym. Wysuwa wnioski, wymusza rewolucję. Wskazuje, co powinno być dla nas priorytetem. Oczekuje zmian na lepsze. Może podsycać tematy dotyczące społeczeństwa, ekologii lub własnego zdrowia. Daje znać, że teraz jest odpowiedni moment, aby przeorganizować swoją rzeczywistość. 

Dla Rdzennych Amerykanów jesienny Blue Moon oznaczał pełnię żniw. Podczas niej zbieramy dokładnie to, na co zapracowaliśmy w ostatnich miesiącach. 

Trzynasta pełnia w koniunkcji z Uranem na pewno przyniesie przełomowe zmiany i różne ciekawe "zbiegi okoliczności". To moment, w którym Wszechświat decyduje za nas, a my, jako istoty ziemskie, nie mamy wpływu na swój dalszy los. Wszystko, co zadzieje się wokół nas, będzie pozbawione jakiejkolwiek kontroli. Oczywiście, nie muszą to być rzeczy negatywne. Zjawisko przewiduje przeprowadzkę, spadek, propozycję nowej pracy, poznanie kogoś wyjątkowego lub podjęcie decyzji zmieniającej życie. Ważne, aby w trakcie tej szczególnej pełni oddać się refleksji i manifestować swoje marzenia. Byk sprzyja karierze oraz sprawom finansowym, a więc warto chwycić jego pomocną dłoń.

Niebieski Księżyc bardzo rzadko pojawia się na niebie późną jesienią, w noc Halloween. To zjawisko powtórzy się dopiero w 2039 roku!

Jak pełnia Księżyca wpływa na sen? >>